Jezdit, nakupovat a poslouchat rock

Hudba, motorky a nové dědictví na festivalu Pure&Crafted 2017.

Víc než 10 000 nadšených návštěvníků oslavovalo hudbu, motocyklovou kulturu a nový životní styl uprostřed nádherně uvolněné atmosféry na festivalu Pure&Crafted v Berlíně. Stará elektrárna Rummelsburg, která se nachází na Sprévě, k tomu poskytla dokonalou kulisu.

Poslední sluneční paprsky pozdního letního dne svítily vysokými okny cihlové budovy ve staré elektrárně v Rummelsburgu. Po celé dva dny bylo historické místo na Sprévě centrem přizpůsobivé a kulturní scény, která dala festivalu zvláštní a jedinečné kouzlo. V obchodním domě bylo možné najít správné oblečení a ručně vyráběné doplňky pro jedinečný historický vzhled, zatímco naproti ve Wheels Area se ve večerním slunečním světle blýskal obrovský výběr neskutečně krásných custom motorek. Na volném prostranství v Berlíně lidé tančili v povznesené náladě na zvuky Interpolu, Car Seat Headrest nebo Kytes.  

+ Zobrazit více

Motocykl s vášní

Pro mnoho návštěvníků byla již jízda na Pure&Crafted prvním vrcholem. Jeli po trasách, které navrhl BMW Motorrad, a proudili do Berlína ze Spreewaldu na jihu nebo z údolí Labe na severu Německa. Ve Wheels Area festivalu Pure&Crafted se setkali s dobře známými giganty customizační scény spolu s mladými motorkářskými kováři s inspirativními přístupy. V soutěži custom biků, iniciované společností BMW Motorrad Germany, předvádělo svou kreativitu celkem sedm týmů. Před konáním festivalu obdrželi účastníci této soutěže jeden R nineT Pure, který museli modifikovat a vynaložit při tom maximálně 4 000 EUR na materiál. Na slavnostním ceremoniálu festivalu Pure&Crafted zvítězil tým ze společnosti Rabbit Ground z Rüsselsheimu s jejich verzí puristického boxera.  

+ Zobrazit více

Tichý vzhled E-LisaBad

Velmi výjimečná premiéra způsobila na festivalu dojem. Krátce před koncertem skupiny Car Seat Headrest v sobotu večer vyjel tiše na hlavní scénu Rolf Reick. Když se chystal protáčet kola, diváci ani nemukali. Zvuk pneumatik pronikl k davu, ale nebylo slyšet žádné známky hluku motoru. Rolf byl prvním na scéně custom biků, kdo se zaměřil na úpravu stroje BMW E-Scooter C evolution. Výsledek se nazývá „E-LisaBad“, a je to futuristický dragster pro akcelerační závody. Modifikace skútru, který je současně značkovou motorkou akce Pure&Crafted 2017, demonstruje jeho E-power na Glemsecku 101.  

+ Zobrazit více
K příběhu external-link-arrow-slim

Obzvláště v neděli byly rodiny, přátelé a motocyklisté přitahováni do festivalového areálu, když si udělali jednodenní výlet a navštívili Pure&Crafted. Uprostřed uvolněné atmosféry si užívali sluníčka, účastnili se výletů do berlínského zázemí nebo si u kamionu BMW Motorrad pronajali motocykl na zkušební jízdu. Budoucí generace motorkářů si za své peníze užila v dětském koutku. Ti, kdo zvládli kurz, obdrželi nádherný dětský řidičský průkaz - první krok na cestě k tomu stát se motorkářem. Chlapci z původního motodromu jsou již přímo na vrcholu stupnice schopností jízdy. Nyní nejezdí se třemi, ale se čtyřmi BMW R 25s současně na stěně smrti a ohromují diváky na Pure&Crafted od rána do noci.  

+ Zobrazit více

Láska k hudbě

Interpol, Car Seat Headrest, Kytes – program festivalu Pure&Crafted slibovalširoké spektrum vystoupení, od prosté kytarové hudby, přes elektronická psychedelická čísla až po akustické písně. Když v sobotu odpoledne Ladys von Gurr otevřela hlavní scénu svým zcela jedinečným stylem, obloha nad Berlínem se vyčistila a slunce svítilo po zbytek víkendu. Hudba byla slyšet všude, ale ani ta nezastavila živou diskusi o upravených motorkách ve Wheels Area.  

+ Zobrazit více

Heritage v tom nejlepším

Obchodní dům se nacházel ve světlem zalité strojovně elektrárny, která byla postavena v roce 1906. Ze stropu visí historický jeřáb. Stejně jako všechno ostatní zde, je prakticky v původním stavu a svědčí o německé průmyslové architektuře přibližně z roku 1900. Dobře udržovaná hala byla rájem nakupujících pro milovníky dědictví minulosti a veteránů. Nabízela vše od stylových otevřených „jet“ helem, přes vysoce kvalitní kožené řemeny až po ručně vyráběné boty. Kloboučník z Berlína ohromoval zákazníky starou ruční prací. Prosté a ručně vyrobené - jedinečnost v nejlepším.  

+ Zobrazit více

Ti, kteří si chtěli odpočinout od nakupování, navštívili holiče pro sestřižení plnovousů nebo vyzkoušeli to nejlepší, co nabízela pouliční kuchyně u některého z jídelních kamionů nebo stánků s občerstvením. Poté vlezli do zelené budky a udělali si pár fotografií. Fotografie s R nineT Scramblerem se sadou speciálních dílů byly perfektním suvenýrem. Více než jeden z deseti návštěvníků festivalu Pure&Crafted si jeden z těchto suvenýrů odvezl s sebou domů. Zatímco sobotní večer byl zakončen velkolepým ohňostrojem nad Sprévou, ve zbytku nedělního večera si návštěvníci vychutnali chytlavé tóny skupiny The Kytes. Pro mnohé bylo poslední vystoupení na hlavní scéně jedním z vrcholů celého víkendu. Začaly se ozývat hlasité dotazy, zda bude příští rok opakování. Odpověď byla, že ano. Podrobnosti budou brzy.  

+ Zobrazit více

R nineT Scrambler

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

spinner