Nejkrásnější trasy do Berlína

Motorkářský výlet na festival Pure&Crafted.

Všechny cesty vedou k hlavnímu městu - ale kdo chce jet rovně? Jeď daleko od silnic a dálnic po vinutých venkovských cestách přes řeky a louky a objevuj kulturní zajímavosti ve městech a vesnicích. Udělej si čas a vyraž na skvělý start festivalu Pure&Crafted v Berlíně. Tipy pro cesty do Berlína a okolí.

Laguny u cesty

Z Hofu do Berlína

Z Hofu do Berlína

Z města Hof na severovýchodě Bavorska vede jednodenní cesta na východ kolem Klingenthalu, který se nachází ve Vogtlandu. Odtud si to namiř do Drážďan. Kdo chce, může si v saském hlavním městě udělat přestávku. Stojí to za to, protože Drážďany překvapí nejen svou nádhernou architekturou, jako je Semperova opera, ale především svým otevřeným způsobem života a středomořským vkusem. Je to předkrm pro následující cestu přes Spreewald. Vodní kanály se rozprostírají jako laguny krajinou, labyrintem vodních ploch a rostlin. Ze Spreewaldu už je to do Berlína jen hodina cesty.

+ Zobrazit více

Klesání do Elbtalu

Z Hamburku do Berlína

Z Hamburku do Berlína

S motorkou krajinou podél největší řeky Německa: Elbtalaue. Trasa tě povede po venkovských silnicích kolem svěžích pastvin do Dannenbergu. Toto město se nachází mezi Wendlandem, Altmarkem, Elbtalniederungem a Lüneburger Heide. Odtud trasa prochází přes Elbtal do Brandenburgu. Po třech hodinách jízdy se dostaneš do města Wittenberge, které je díky své poloze přímo na Labi příjemným místem, kde můžeš strávit přestávku na oběd. Odtud jsou to další tři hodiny do Berlína Rummelsburgu. Na cestě tě čeká krása kraje Havelland se zámkem Kleßen, který se nachází na jednom z nejkrásnějších jezer v Braniborsku.

+ Zobrazit více

Berlin Breeze

Městská jízda po Berlíně

Městská jízda po Berlíně

Z Rummelsburgu pojedeš podél Sprévy severozápadním směrem. Kolem historických památek se dostaneš k jezeru Tegel v západním Berlíně. Odtud je to jen co by kamenem dohodil od Spandau, kde se nachází továrna BMW Motorrad Berlin. Nyní směřuješ do města. Jeď po městě, kličkuj zácpami, mezi auty a davy lidí. Sesedni ze sedla motorky a objevuj hlavní atrakce metropole: Braniborskou bránu, Vítězný sloup, Potsdamer Platz. Projeď městskou džungli na Platz der Luftbrücke s přilehlým Tempelhofer Feld a rovnou zpátky do Rummelsburgu.

+ Zobrazit více

Na předměstí Berlína

Na předměstí Berlína

Inspirován hudbou, motocykly a novým dědictvím, můžeš z festivalu Pure&Crafted začít výlet na předměstí Berlína. Cestou na východ bude prvním vrcholem cesty Müggelsee. Je to oblíbená místní rekreační oblast pro Berlíňany a milovníky vodních sportů. Na této trase opakovaně uvidíš, kolik lesů a vody Berlín obklopuje. Například na cestě podél Fredersdorfer Mühlenfließ pojedeš kolem bažin Langes Luch a Breites Luch. Během čtyřhodinové cesty se dostaneš také do Märkische Schweiz, nejstaršího přírodního parku v Braniborsku s nesčetnými jezery, prameny a bukovými lesy.

+ Zobrazit více

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vhodné motocykly

spinner