Kola drtící led

Robert Gull a S 1000 XR ve zvláštní misi

Zasněžená krajina, zamrzlá jezera – při pohledu do dálky vidíte, jak vám zamrzá dech. Laponsko se prezentuje ze své nejchladnější, nicméně nejkrásnější strany. Dnešní den je ovšem zvláštní: není slyšet pouze vrčení vlků – nýbrž také motor S 1000 XR. Před zimní kulisou chystá Robert Gull jedinečnou akci: led rozdrcený motorkou.

Prakticky liduprázdná krajina nedaleko oblasti Kilpisjärvi vypadá jako by byla z pohádky. Metrové vrstvy ledu na jezerech a sníh až kam oko dohlédne. Při deseti stupních mrazu vám dech zamrzává nejen kvůli chladu tohoto ledového nekonečna. Společně se soumrakem vzniká úchvatné pozadí – není třeba žádných umělých rekvizit. Ohromující severní záře tancují v rytmu skřípajícího ledu na tmavé noční obloze. A přesně zde se ledový vzduch setkává s horkým motorem S 1000 XR.

+ Zobrazit více
Jakmile se se svou motorkou musím vydat ke startovní čáře, stará se můj otec o to, abych byl připraven. “

Robert Gull

Setkání kruté zimy a horkého motoru

Setkání kruté zimy a horkého motoru

Sníh, led a motocykly – Robert Gull si jen těžce může představit něco lepšího. Držitel světového rekordu v jízdě po zadním kole na ledové ploše se vydal to Laponska, aby se postavil nové výzvě: motocyklem vyrobený drcený led. Robert byl šťastný, že pro tento projekt absolvoval 19ti hodinovou jízdu autem. Bylo to i vítané, protože se v okamžiku nemůže vrátit domů, aby trénoval na svém obvyklém jezeře. Led není dostatečně tlustý. Robertův otec tu vždy je také v případech, kdy se cesta motorkou zruší, aby svému synovi pomáhal. A mise Rozdrcený led není žádnou výjimkou.

+ Zobrazit více

Oba tu strávili v dílně 40 hodin. 500 speciálně vrobených hřebů bylo pečlivě připevněno k pneumatikám. Jejich přínos dnes neleží jen v tom, aby pomáhaly Robertovi při jízdě přes zamrzlé jezero – mají dnes ještě výrazně větší úkol. Robert na cestu do Klipisjärvi s sebou vzal celý svůj tým. „Mám fantastický tým – protože to je moje rodina.“ Jeho matka tu je pro emocionální podporu a pomáhá Robertovi ve veškerém jeho úsilí. Otec Anders Gull je jeho osobní motorkový mechanik. Robert a jeho otec na svých motorkách kutí skoro každý víkend. „Když se na své motorce musím dostavit na startovní čáru, tak můj otec zajistí, abychom byli připraveni.“

+ Zobrazit více

Ledový odpočinek

Ledový odpočinek

Kdo myslí na rozdrcený led, ten myslí na chladný koktejl. Ale co je to koktejl bez náladového prostředí baru? Při deseti stupních pod nulou není nouze najít vícemetrové vrstvy ledu. A to nejlepší: Nejsou dojemné pouze z hlediska jejich přírodního tvaru. Rozřezané řetězovkou a nastohované jedna na druhou: ledový bar uprostřed liduprázdné laponské krajiny uceluje filmovou kulisu. Tady Robertova mise nejen bude končit. Zde se bude odehrávat vrchol filmu.

+ Zobrazit více
Minulost je nekonečným zdrojem inspirace a tvořivosti, který přináší do dnešního světa trochu elegance. “

Sébastien Chirpaz

Mise

Mise

„Pročetl jsem si rukopis a pomyslil jsem: jaký bláznivý, ovšem briliantní nápad.“ Než spustí své hledí a hluboce se nadechne, Robert soustřeďuje své myšlenky. Jestlipak on a jeho S 1000 XR mají vše, co výroba rozdrceného ledu vyžaduje? Zařadit převodový stupeň. Robert ve svém hledí vnímá nejen úžasné severní záře. Na cílové rovině tentokrát čeká zvláštní zlatý hřeb: ledový bar. Jedinečné pozadí a křišťálový koktejlový bar měly být tento večer celebrovány vrcholným dovršením: rozdrceným ledem, vyrobeným motocykly.

+ Zobrazit více

Robert nyní může na svém motocyklu ukázat své dovednosti − jeho úkolem je naplnit dvě koktejlové sklenice rozdrceným ledem. Jeho jedinou podporou jsou hřeby na zadním kole jeho S 1000 XR. Tajemství úspěchu: správný úhel. Neboť jen tak se dá rozdrcený led naházet do sklenic. Oči celého týmu jsou namířena na Roberta. Že by se chystaly na požitek koktejlu s rozdrceným ledem vyrobeným motorkami za pouhých několik sekund?

+ Zobrazit více

Robert znovu přeruší ticho idylické krajiny. Spustit motor. Šlápnout na plyn. Vypnout motor. Rychlý a intenzivní pohled přes rameno: a už je to hotovo. Koktejlové sklenice jsou naplněné rozdrceným ledem. Pivo studené jako led je po takovém adrenalinovém rushu i při nulových teplotách přesně co potřebuje. Sklenice naplněné rozdrceným ledem se u baru smíchají s bavorským pivem. Pivo je samozřejmě nealkoholické, tak jak to odpovídá Robertově filozofii: „Pij a jezdi – jedině bez alkoholu.“ A po této poznámce, veselé Vánoce a na zdraví!

+ Zobrazit více

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner