Pohled zpět na mezinárodní GS Trophy 2016

Tým Jižní Afrika vyhrálo výzvu GS v Thajsku

Jízda motocyklem po zchátralých mostech, přejíždění řek a rychlá výměna pneumatik: International GS Trophy je enduro výzvou jako žádná jiná. V roce 2016 zase jednou přišel okamžik pro konání této akce. 19 týmů z celého světa jezdilio se svými BMW R 1200 GS severním Thajskem. Jezdci GS ujeli 1400 kilometrů, absolvovali 19 speciálních zkoušek a sedm denních etap. Snášeje brutální horko a vysokou vlhkost vzduchu projížděli džunglemi i deštnými lesy a pojížděli po hrázích. Po šesté mezinárodní GS Trophy byli tělesně vyčerpaní, ale ostatně v každém ohledu spokojeni.

Náskok 31 bodů

Nakonec skončili John Harris, Byron Coetsee a Charl Moolman jeden krok před ostatními. Tým Jižní Afrika se těšil z rozhodujícího vítěžství v mezinárodní soutěži GS Trophy s náskokem 31 bodů. Za nimi následovaly Německo a Velká Británie, jež společně získaly druhé místo. „Určitě to byla obrovská tíha, která nám po výhře v GS Trophy spadla z ramen“, potvrdil po vítěžství 23letý Byron Coetsee. Tento tým v letech 2010 a 2014 jen těsně minul první místo.
+ Zobrazit více
Každý jednotlivý jezdec se může pociťovat jako vítěz. Pouhá skutečnost, že účastníci dokončili sedmidenní dobrodružství a zvládli svízelné zkoušky včetně projíždění řekami a cviky síly a obratnosti, stačí, aby byli považováni za vítěze. Než se účastníci dostali do finále této výzvy Enduro, museli nejprve prokázat svou odolnost v rigorózních kvalifikačních akcích.
+ Zobrazit více
Mezi všemi akcemi GS Trophy v minulosti byla soutěž v Thajsku důkazem toho, že jedině skutečné týmy se silným kamarádským duchem mohou vyhrát tak tvrdou a vzrušující soutěž. “

Heiner Faust, vedoucí prodeje a marketingu u BMW Motorrad

Vybrané motocykly

spinner