Adventure sada

Účastníci mezinárodní GS Trophy budou mít ideální vybavení.

Jezdci i motorky si v Mongolsku sáhnou na své dno. Ale R 1200 GS Rallye splňuje všechny tyto požadavky – dokonce i ve standardní výbavě – je robustní a všestranný, ale také je vybaven originálním motocyklovým příslušenstvím BMW. Kromě toho je důležité vybavit jezdce tím nejlepším, aby zvládli výzvy mezinárodní GS Trophy a přivezli domů vítězství.

Motorka GS Trophy

Připravena na jakoukoliv situaci – R 1200 GS Rally je dovybavena originálním příslušenstvím BMW pro lepší, bezpečnější a pohodlnější navigaci v jakémkoliv terénu. Představíme ti potřebné příslušenství, takže si můžeš přeměnit svoje vlastní GS na skutečnou GS Trophy motorku.     

+ Zobrazit více

Bezpečně a pohodlně

Nastavitelné stupačky jezdce

Pro použití v Mongolsku jsou k dispozici speciální GS Enduro stupačky pro R 1200 GS Rallye. Poskytují plný komfort při jízdě v sedle. A při jízdě ve stoje se stupačka díky pružině „ponoří dolů“ díky zatížení vahou jezdce a zubatý vnější obrys stupačky zajišťuje perfektní oporu nohy, a zajišťuje tak co nejlepší ovladatelnost motocyklu.

Nastavitelná páčka nožní brzdy a řadicí páčka

„Trophy“ motorky jsou vybaveny nastavitelnou páčkou nožní brzdy a řazení, což je užitečné především při jízdě v enduro botách ve stoje. Přispívají k celkově lepší ovladatelnosti motorky v terénních podmínkách.

Chránič světlometu

Ochranný kryt chrání světlomet před odletujícími kamínky při jízdě v kamenitém terénu. Podle typu homologace může být kryt světlometu určen pouze pro použití v terénu. Je vybaven speciálním rychloupínacím systémem pro rychlou montáž a demontáž.

Ochranný rám motoru

Tento motocykl je také vybaven ochranným rámem motoru. Je navržen tak, aby optimálně absorboval a rozložil síly v případě pádu. Tím se zabrání poškození jak válce, tak i celého motoru. Zároveň se dá díky němu motocykl snadněji zvednout, protože ho lze použít jako zvedací bod.

Chránič krytu hlavy válce

Nerezový chránič krytu hlavy válce chrání hlavu válce před odřením a odletujícími kamínky, takže nedochází k jeho poškození a motocykl si zachová svojí hodnotu.

Hliníkový kryt motoru enduro

Ta nejlepší ochrana srdce tvého GS. Hliníkový kryt motoru enduro chrání spodní část motoru před odletujícími kamínky a nárazy. Je znatelně širší a delší než sériový chránič, a posiluje terénní charakter GS.

Zavazadla

Vak na sedlo spolujezdce

A kam si dáš svoje zavazadla? Voděodolný vak, který se připevní na zadní sedlo, poskytuje 14 litrů úložného prostoru. V případě potřeby ho lze zvětšit až na 18 litrů. Výhoda: Na rozdíl od tankvaku tě tento vak nebude za jízdy obtěžovat – a neovlivňuje negativně vyvážení motorky.

Nerezový nosič na zavazadla

Pokud si sebou chceš vzít různé vybavení a pomůcky, nerezový nosič nejenom nabízí všestrannou možnost integrace brašen Atacama a hliníkových kufrů, ale také slouží pro zvedání motorky v terénu.

Velká lékárnička

Velká lékárnička je absolutně nezbytnou součástí výbavy R 1200 GS Rallye: plní DIN standard pro motocyklové lékárničky. Je prostorově úsporná a nepromokavá.

ADVANTEC Ultimate

S originálním motorovým olejem ADVANTEC BMW bude motor šlapat stejně dobře i po ujetí tisíců kilometrů. Je dokonale přizpůsoben motoru tvého stroje. Protože byl vyvinut stejnými odborníky, kteří navrhli tento stroj.   

Kryt chladiče

Jezdci mezinárodní GS Trophy jsou jedineční, a stejně tak jejich motorky. A to proto, že kryt chladiče je vyroben 3D tiskovým procesem, a je na něm uvedeno číslo a jméno jezdce. Žádný kus není stejný. Navíc je do tohoto krytu integrováno logo GS Trophy.

VÝBAVA JEZDCE

Ač se to zná neuvěřitelné, ale všechno, co účastníci mezinárodní GS Trophy Central Asia pro letošní závod potřebují, se vejde do tohoto velkého vaku – samozřejmě kromě motorky. Podívej se, co je letos v létě udrží v teple, v chladu, v suchu a hydratované v divokém Mongolsku. Ukážeme ti, jakou výbavu jezdci mají během dne, a do čeho vklouznou po celodenní jízdě.

+ Zobrazit více

Na motorce

Dlouhý vak Hauler Duffle Bag

Extra dlouhý cestovní vak Long Hauler Duffle Bag od Marmotu je odolný a schopný „spolknout“ vše, co do něho účastník GS Trophy nacpe. Je dost pevný na to, aby bezpečně uchoval všechny důleižté předměty a snadno se požíval i na letišti, v kempu, na přepravních vozech a tak podobně. Má spoustu bočních úchytů a ramenní popruhy. Tento vak odolá dešti, blátu i prachu a vydrží ještě mnoho let po skončení závodu (klidně se zeptejte účastníků z let 2014 a 2016, kteří jej stále ještě používají...). Pro uložení hygienických potřeb a hlavně repetentu na komáry, náplastí a krémů na vyrážku můžeš použít toaletní taštičku „mini-hauler“.

Rallye oblek

Nový oblek BMW Motorrad Rallye má mnoho užitečných funkcí. Stačí zmínit materiál ProTechWool (polyamid a vlna s karbonovou povrchovou úpravou) s velmi krátkou dobou schnutí a regulací klimatu, s výbornou ventilací v oblasti paží, nohou, hrudníku a zad. Extra dlouhé pruhy kůže na vnitřních stranách nohou slouží pro bezpečné „uchopení“ motorky v terénu, a množství kapes pro extra úložný prostor – včetně kapsy pro TrinkPak Hydra – jediná volba pro dobrodružné jezdce, kteří to myslí vážně. Neexistuje mnoho tvrdších testů pro motocyklové dobrodružství, než mezinárodní GS Trophy.  

TrinkPad Hydra

Přijímat dostatek tekutin je při mezinárodní GS Trophy velmi důležité, protože fyzické a psychické výzvy vyžadují maximální úroveň koncentrace. Každý účastník dostane dvoulitrový flexibilní systém BMW Motorrad TrinkPad Hydra, který perfektně padne do speciální kapsy v obleku BMW Motorrad Rallye. Ten si pak naplní ledovou vodou, kterou mohou v klidu upíjet po celý den.

Chránič na krk STX Road Neck Brace

Mezinárodní GS Trophy je koneckonců extrémní dobrodružství, takže BMW Motorrad se chce ujistit, že všichni účastníci jsou vhodně vybaveni pro jízdu svého života. Chránič na krk Leatch STX Road Neck Brace je navržen tak, aby se pohodlně nasadil přes bundu jezdce, a je vybaven řadou užitečných bezpečnostních prvků. Využívá technologii Alternative Load Path Technology (ALPT®), která pomáhá přenést energii z přilby do těla. Dvojitá křidýlka vzadu lze nastavit tak, aby padla většině typů postavy. Přídavné výškové nastavovače na ramenech dokáží chránič přizpůsobit různě vysokým jezdcům. Pro bezpečnost při jízdě má chránič integrované polstrování, které usnadňuje pohyb při otočení hlavy dozadu.

Enduro rukavice

Tyto lehké enduro rukavice jsou oblíbené u většiny terénních jezdců, a i nyní pomohou udržet ruce účastníků mezinárodní GS Trophy v chladu i v těch nejteplejších dnech. Jsou vyrobeny z kombinace klokaní kůže, jehněčiny a elastického Spandexu, dále kombinované s nárazuvzdornou pevnou skořepinou. Rukavice BMW Motorrad Rallye poskytují maximální ochranu pro dobrodružství v terénu.    

Enduro brýle

Brýle BMW Motorrad GS Trophy Enduro jsou perfektní kombinací například pro helmu GS Carbon, a nabízejí vynikající ventilaci při použití v terénu. Nastavitelný popruh a pohodlné polstrování zajistí pohodlné nošení, zejména v kombinaci se snadno vyměnitelnými, dvojitými zabarvenými skly.

Pro volný čas

Softshellová bunda ROM

Po dlouhém dni v sedle, kdy jezdci mají na sobě plnou výbavu, se velice rádi převléknou do něčeho pohodlného. Tím je lehoučká bunda ROM od firmy Marmot. Je neuvěřitelně pohodlná, prodyšná, neprofoukne a je velice odolná proti vodě. Je navržena pro turistiku, kempování či jízdu na kole za každého počasí. Tato klasika od firmy Marmot bude jako druhá kůže. Je k dispozici v dámském i pánském střihu.

Fleecová mikina s kapucou

Pro jezdce GS Trophy v Mongolsku je nejdůležitější cítit se pohodlně, a zůstat v teple i v noci, kdy teplota může náhle klesnout pod bod mrazu. Doufáme, že tato měkoučká a příjemná fleecová mikina Marmot udrží soutěžící šťastné, spokojené a v teple, ať už sedí před táborákem, uvnitř stanu nebo v tradiční mongolské jurtě.     

Čepice, kšiltovka, šátek a čelovka

Jsme si vědomi toho, že hlavou uniká mnoho tepla. Ale ne v případě, že budeš mít čepici Summit Hat. Tato klasická čepice od firmy Marmot, ze 100% vlny, je vybavena fleecem zevnitř pro vyšší komfort, takže tě už nikdy nebude kousat čelo. Skutečně jsme mysleli na všechno.

Pokud je na čepici horko, potom přijde na řadu kšiltovka Marmot Retro Trucker Cap, která účastníkům pomůže ochránit hlavu před horkem, a přitom budou vypadat dobře. Vyšívané logo všem připomíná, že se jedná o limitovanou edici.

Na seznamu je samozřejmě i jeden z nejuniverzálnějších produktů, který byl kdy vyroben - BMW Motorrad Easy Tube - který lze i pří jízdě na motorce používat jako šátek, bandanu, čelenku a na další způsoby. Také se dá v případě potřeby použít jako maska na spaní.

Dalším nepostradatelným předmětem je čelovka od firmy Coleman, s pohyblivým světlem a třemi různými intenzitami svícení - vysoká, nízká intenzita a červené světlo. Zcela jistě proběhne totiž i noční testování navigačních schopností, takže tato čelovka bude neocenitelná. Případně se bude hodit i pro najití toho správného stanu v noci.

Expediční stan Vapor

Není to jen oblečení a vybavení pro jezdce, co se vejde do vaku Long Hauler Duffle Bag. Je to také celá řada kempovacího vybavení, které každý účastník potřebuje. Počínaje stanem Vapor. Tyto stany pro 2 osoby jsou použity z jednoduchého důvodu. Prostor navíc se využije pro uložení motorkářského oblečení, přilby a bot. Stan je postaven snadno a rychle, a to díky systému barevných polí. Stan je průchozí (má dvoje dveře) a stačí pár minut pro jeho složení. To je super, když se skoro každý den přesouváš v rámci mezinárodní soutěže GS Trophy do nové lokality.

 

Spacák Trestles Elite

Dobře se vyspat během GS Trophy je naprosto nezbytné. Takže my jsme zajistili, aby mohli účastníci soutěže zalézt do jednoho z nejlepších spacáků na trhu - do nového, ultralehkého spacáku Marmot Trestles Elite, který je super teplý (až do 3°C), a přesto váží pouze 920 gramů. Rozlož tento anatomicky tvarovaný spacák přes samonafukovací termo karimatku Trail Pro, zalez si do něj, a hlavu si polož na měkký nafukovací polštář Cirrus Down - usneš než bys řekl švec. Budeš spát, dokud tě ráno nevzbudí klakson.

Batoh Tool Box

Účastníci soutěže poletí do hlavního města Mongolska, do Ulánbátaru, ze všech koutů planety. Svoje vybavení budou mít bezpečně uloženo ve vacích Long Hauler Duffle Bag, které zvládnou i leteckou přepravu. Jejich příruční zavazadlo představuje 26litrový batoh Tool Box od firmy Marmot. Je to opravdu chytrý batoh. Obsahuje velký úložný prostor, kapsu pro vak na tekutiny, polstrovanou přihrádku pro laptop, vnitřní kapsu na tablet, kapsičku opatřenou fleecem pro uložení slunečních brýlí nebo telefonu, vnější kapsu na různé drobnosti a dvě vnější kapsy na láhve s vodou. Do tohoto batohu Tool Box se vejde opravdu všechno, co potřebuješ na dlouhou cestu do střední Asie.

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner