Ohlédnutí za GS Trophy

Poslední noc GS Trophy.

Dobrodružství, cizí kultury, nová přátelství, štěrk, písek a prach dělají z mezinárodní GS Trophy BMW Motorrad výzvu Enduro, kterou nelze předčit. Mezinárodní týmy soutěží v rámci intenzivních denních etap a spousty speciálních úkolů.

GS TROPHY 2016

Pátá mezinárodní GS Trophy byla ještě dalším úspěchem. 19 mezinárodních týmů se v horkém a prašném thajském regionu zvaným Zlatý trojúhelník postavilo skličující sadě výzev. Mezi jezdci: první mezinárodní ženský tým. 57 šťastných finalistů se probojovalo skrz 1400 kilometrů tropického deštného lesa a drsného horského terénu. Seznámili se s novými kulturami a uzavřeli nová přátelství. Po týdnu nezapomenutelných výzev byl prohlášen vítěz: tým Jižní Afrika. Tým Německo a tým Velká Británie společně sdíleli druhé místo. Když se ovšem díváte na tváře finalistů mezinárodní GS Trophy, pomocníků, pořadatelů, fotografů, filmařů a blogerů, tak poznáte jednu věc: Zde je každý vítězem. 

+ Zobrazit více

GS TROPHY 2014

Při svém čtvrtém vydání se mezinárodní soutěž GS Trophy BMW Motorrad konala poprvé v severní semisféře − a to s velkým úspěchem. Velkolepým dějištěm byla Kanada − s dosud největším počtem týmů a jezdců.
16 týmů z 18 národů zápasilo ve Skalnatých horách. Připočítáte-li k tomu organizační a logistické týmy, tak do této motorkářské akce bylo zapojeno více než 120 osob, které v kanadských provinciích Alberta a Britská Kolumbie absolvovali více než 2300 kilometrů.
Nakonec vítězil tým Střední a východní Evropa, těsně následovaný Jižní Afrikou a Francií. Ale všichni ostatní účastníci se rovněž cítili jako vítězi − ať už jen proto, že se soutěže účastnili. 

+ Zobrazit více

GS TROPHY 2012

Jižní Amerika byla ideálním dějištěm pro třetí mezinárodní GS Trophy BMW Motorrad. 15 týmů z celkem 32 zemí se postavilo výzvám v Argentině a Chile a účastnilo se sedmidenní výzvy Enduro.
Po 2000 kilometrů střídavých tras a spoustě speciálních úkolů vyšel z této jedinečné soutěže jako vítěz tým Německo. Za ním následovaly týmy z Francie a Itálie.
U GS Trophy jsou nicméně všichni vítězi. Všichni účastníci byli šťastni, že byli součástí túry skrz Patagonii a mohli společně zažít toto dobrodružství − fantastické dobrodružství, které předčilo veškerá očekávání. 

+ Zobrazit více

GS TROPHY 2010

Druhá mezinárodní soutěž GS Trophy pořádaná BMW Motorrad se konala v Jižní Africe. Jedinečná akce pro náležité celebrování třicátých narozenín BMW GS. Neboť Jižní Afrika je bezpochybně jeden z nejlepších regionů na světě pro jízdu na motorce BMW GS.
10 týmů z 13 národů zápasilo o vítězství na přibližně 2000 kilometrů dlouhé trase Jižní Afrikou, Swazilandem a Mozambikem. Účastníci přitom museli zvládnout řadu speciálních úkolů. Tyto úkoly zahrnovaly vyčerpávající projíždění řekami, náročné jízdy džunglí i dlouhými a hlubokými úseky bahna.
Nakonec ze zápasu jako celkový vítěz vyšel tým Velká Británie. Tým Jižní Afrika získala druhé místo a tým Nordic třetí místo. 

+ Zobrazit více

Mezinárodní GS Trophy 2018

Mongolsko volá

Více informací

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner