GS TROPHY 2010

7 dnů Jižní Afrikou.

10 týmů z 13 národů zápasilo o vítězství na přibližně 2000 kilometrů dlouhé trase Jižní Afrikou, Swazilandem a Mozambikem. Účastníci přitom museli zvládnout řadu speciálních úkolů. Tyto úkoly zahrnovaly vyčerpávající projíždění řekami, náročné jízdy džunglí i dlouhými a hlubokými úseky bahna. 

Video highlightu 2010

GS Trophy 2010 BMW Motorrad dospěla ke svému konci a jako vítěz vyšel z velmi náročných úkolů posledního dne tým UK. Zvítězil před týmem Jižní Afrika a týmem Nordic na třetím místě. 

+ Zobrazit více

Poslední den zahrnoval speciální jezdecké testy v usedlosti Country Trax (jízda na BMW R 1200 GS), na které následovala 300 km dlouhá zpátečná jízda do Johannesburgu, kde později byly oznámeny výsledky finální fotografické soutěže – to vše za horkého slunného dne s teplotami kolem 20ºC. Zkouška zahrnovala úseky obsahující houpačku, kmeny stromů a železné trámy. Tým Jižní Afrika přesvědčivě zvítězil, zatímco tým Nordic získal více bodů než tým UK a skončil tak na druhém místě. Tím se pořadí na tabulce bodování změnilo a tým Jižní Afrika se s náskokem jednoho bodu ocitl na prvním místě. Chyběly už pouze výsledky fotografické soutěže. 

+ Zobrazit více

Fotografická soutěž se projevila jako velký úspěch. Odevzdalo se více než 10 000 hlasů. Tým Kanada vyhrál skoro s třetinou hlasů, ale týmu UK se podařilo získat druhé místo, zatímco tým Nordic potřetí výrazně porazil tým Jižní Afrika.

Tým UK tak se 152 ke 151 bodům zase zaujal vedení – vedení, které již obhajoval tři dny – a získal tak titul GS Trophy. Tým Nordic dosáhl třetí místo, jen dva body za Jižní Afrikou.

A tak se k výjimečnému výkonu svého týmu vyjádřil Alastair Allan z týmu UK: „Co mohu říct? Úloha splněna. Skvělý pocit, spousta zábavy. Jak dobrý přítel říká, i když to je pouze jeden bod, vítězství je vítězství, a víc k tomu není co dodat. Byla to nádherná doba. Byli jsme briliantní tým, všichni jsme si dobře rozuměli. Akce, které jsme se účastnili, tudíž byla skvělá. Myslím si, že výsledek byl jaký byl, protože se nám dařilo jako týmu .“

+ Zobrazit více

Tomm Wolf, koorganizátor GS Trophy: „Všichni jsou v pohodě, stojí na vlastních nohou a usmívají se – jsem opravdu šťastný. Skutečně tvrdou část jsem prožil v polovině týdne, když jsme překročili hranice do Mozambiku a dorazili k Indickému oceánu. Byl jsem šťastný, že jsem to zvládl – nazvali jsme tento den ‘mise Ponta’ – a pak jsme měli to nejhorší za sebou. Teď se těšíme na rok 2012. Lidé se ptali, zdali to můžeme ještě předčit? Myslím si, že ano. Můžete si představit snídani v Machu Pichu nebo jízdu na kánoi na jezeře Titicaca? Určitě můžeme najít hezká místa.“

+ Zobrazit více
Celý týden byl skvělý. V první řadě nejde o to vyhrát, ale poznat nové věci, navzájem si pomáhat. “

Johannes de Cuitiis, tým Alpy

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner