GS TROPHY 2014

7 dní Kanadou.

16 týmů z 18 národů zápasilo ve Skalnatých horách. Připočítáte-li k tomu organizační a logistické týmy, tak do této motorkářské akce bylo zapojeno více než 120 osob, které v kanadských provinciích Alberta a Britská Kolumbie absolvovali více než 2300 kilometrů. 

Jízda samotná byla prostě mimořádná, s mixem rychlých, vlnících se štěrkových cest, proložených kameny posypanými horskými cestami, projížděním řekami a zdánlivě neprůjezdnými vysokými sedly. Jízda probíhala kanadskými krajinami, které dokonce pozře jen málokterý kanaďan. Během sedmi dnů drsné jízdy s přibližně 20 speciálními etapami se odehrávala spousta dramatických scén. Během cesty se uzvaírala přátelství, opravovaly se propíchnuté pneumatiky, konaly se záchranné akce, na nichž se podílela spousta kooperujících členů jednotlivých týmů používajících kombinaci motorkářských řemenů a brachiální síly, když přehorlivý jezdec nezvládl zatáčku a zřítil se po svahu. Během celé soutěže se na štěstí nikdo vážně nezranil.

+ Zobrazit více

to nejzajímavější...

To nejzajímavější 2014

GS Trophy je víc nežli pouhá zákaznická akce. Je zároveň celosvětovým celebrováním životního stylu GS BMW. Nemělo by ovšem žádný smysl organizovat toto setkání elitních týmů jezdců GS z celého světa, které se koná každý půlrok, kdybychom o něm lidem nevyprávěli. A zde mají svou úlohu komunikační týmy. Zájem o Trophy se nachází na rekordní výši. Je to díky příspěvkům v sociálních médiích a práci týmů i jejich fanoušků na jednotlivých národních trzích, organizátorům akcí, kteří se propojují online a pomáhají šířit vzkaz GS Trophy pomocí všech druhů mediálních platforem. Při aktuální akci byla komunikace posílena ještě více, a to pomocí týmů žurnalistů, fotografů a filmařů, které všechny spolupracovaly, aby obecenstvu umožnily přístup k aktualizacím na mezinárodní webové stránce gstrophy.com a oficiálních značkových kanálech BMW Motorrad na Facebook, Twitter, Instagram a YouTube. Každý tým měl s sebou navíc vlastního žurnalistu, aby o celé akci psal na základě vlastní zkušenosti. Povaha komunity GS je taková, že se většina týmů již propojila dlouho před prvním setkáním tváří v tvář jakožto soutěžící, což pomohlo vytvořit rodinnou atmosféru od prvního dne.

+ Zobrazit více

Pro ty, které měli to štěstí a mohli tu být, to byla jedinečná příležitost sdílet jízdy na silnicích a v terénu, které patří k nejlepším na světě – toť určitě zážitek, který nikdy nezapomenou. Na konci tu musela být jedna vítězná trojice, čímž se stal tým Centrální a východní Evropa (CEEU), následovaný Jižní Afrikou a Francií. Ale ptejte se kteréhokoliv z ostatních soutěžících z Argentiny, USA, Švýcarska, Rakouska, Ruska, Latinské Ameriky, Kanady, Velké Británie, Německa, Mexika, Koree, Japonska, Brazilie a Itálie, a každý vám poví, že se také cítí jako vítěz, a to díky pouhé skutečnosti, že se soutěže účastnil.  

+ Zobrazit více

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner