FAQ - časté otázky

Co je dobré vědět.

Asi 40 000 motocyklových nadšenců se každý rok vydá na cestu na dny BMW Motorrad. Chceš být jedním z nich? Tady můžeš najít odpovědi na nejčastěji pokládané otázky.  

Často kladené otázky

Co jsou Dny BMW Motorrad?

Dny BMW Motorrad jsou jednou z největších motocyklových událostí v Evropě nabízející zkušební jízdy, vzrušující kaskadérská představení, živou hudbu, večírky a ty nejnovější modely a nabídky od BMW Motorrad. Událost se koná každoročně v Garmisch-Partenkirchenu a přiláká více než 40000 návštěvníků z více než 40 zemí.  

Kde se Dny BMW Motorrad konají?

V bavorském městě Garmisch-Partenkirchen na parkovišti u lanovky Hausbergbahn. 

Přesná adresa je: Am Hausberg, 82367 Garmisch-Partenkirchen, Německo.

Potřebuji lístek a kolik vstupné stojí?

Nepotřebuješ žádný lístek, vstup je zdarma.
Pro některé akce, jako zkušební jízdy, jízda v Enduro parku nebo účast na show „Vyzvi mistra světa“ potřebuješ získat „Průkaz jezdce“, (€ 10), umožňující po registraci účast.
Táboření v prostoru kempu stojí 12 EUR za stan, bez ohledu na počet nocí. Užívání sanitárních zařízení je v ceně.

Jak se mohu účastnit akcí aktivní jízdy?

Pro některé z akcí aktivní jízdy potřebuješ „Průkaz jezdce“ (10 EUR) umožňující po registraci účast. „Průkaz jezdce“ je k dispozici na místě, např. u pultů s informacemi.
Pamatuj si prosím, že potřebuješ platný řidičský průkaz pro motocykl (národní řidičský průkaz pro motocykl pro občany ze zemí mimo EU), průkaz totožnosti nebo pas a úplnou soupravu ochranného motocyklového oblečení.
Vyžadované motocyklové oblečení obsahuje: motocyklovou helmu s označením shody ECE 22, motocyklové rukavice (úplné pokrytí prstů), motocyklové boty (nikoli tenisky), motocyklový oděv (bundu a kalhoty) s chrániči (alespoň na záda a kolena). Bohužel bez kompletní soupravy bezpečnostního vybavení není účast možná.

Mohu na Dnech BMW Motorrad vyzkoušet modely BMW Motorrad?

Ano, při našich zkušebních jízdách s průvodcem si můžeš vyzkoušet současné modely BMW Motorrad. Zaregistruj se prosím na místě. Předem musíš získat „Průkaz jezdce“ (10 EUR). Ten je k dispozici například u pultů s informacemi.
Pamatuj prosím, že potřebuješ platný řidičský průkaz pro motocykl (národní řidičský průkaz pro motocykl pro občany ze zemí mimo EU), průkaz totožnosti nebo pas a úplnou soupravu ochranného motocyklového oblečení.
Vyžadované motocyklové oblečení obsahuje: motocyklovou helmu s označením shody ECE 22, motocyklové rukavice (úplné pokrytí prstů), motocyklové holínky/boty (nikoli tenisky), motocyklový oděv (bundu a kalhoty) s chrániči (alespoň na záda a kolena). Bohužel bez kompletní soupravy bezpečnostního vybavení není účast možná.

Kde mohu dostat program Dnů BMW Motorrad 2017?

Program je k dispozici ke stažení zde na webové stránce Dnů BMW Motorrad. Také můžeš program získat u stánku s informacemi na samotné události.

Kde mohu přespat?

K dispozici jsou uzavřené plochy pro táboření. Musí si dovést stan, karimatku a spací pytel. Stany nejsou hlídané. Nenechávej prosím ve stanech bez dozoru cennosti, hotovost, kreditní karty, atd., protože za ně nelze převzít odpovědnost. Stavba stanu je na vlastní riziko uživatele. Táboření v prostorech kempu stojí 12 EUR za stan, bez ohledu na počet nocí pobytu. Užívání sanitárních zařízení je v ceně.
Pamatuj prosím: na území události ani v okolí není k dispozici parkoviště pro RV/obytné vozy. RV/obytnými vozy mohou parkovat na kempovacích místa „Am Wank“ nebo v Grainau (za poplatek, s přípojkou elektřiny a vody).
Navíc je k dispozici omezený počet stanů od společnosti Marmot za cenu 25 EUR plus poplatek 12 EUR za táboření. Registrační formulář nalezneš níže.
Nemáš chuť tábořit v kempu? Centrum turistických informací v Garmisch-Partenkirchenu ti s radostí pomůže: https://www.gapa.de/en/Footer-1-5/About-us/GaPa-Departments/Central-Reservation

A co jídlo a pití? Co je tam k jídlu?

Od časného rána do pozdního večera je k dispozici široká škála jídel a nápojů (vegetariánská, veganská, bavorská, mezinárodní).

A co děti?

Na Dnech BMW Motorrad jsou děti vřele vítány! K dispozici je speciální dětská dráha, stejně jako péče o děti (skákací hrad, malování na obličej, atd.).  

Přijedu na motorce/autem. Jaké trasy mohu použít? Je tam veřejná doprava?

Zážitky s Dny BMW Motorrad začínají už na cestě na místo. Nezáleží na tom, z které strany na akci přijedeš, budeš cestovat po zatáčkovitých venkovských silnicích středem velkolepého horského regionu „Werdenfelser Land“. Krajina kolem Garmisch-Partenkirchenu je tak malebná, že se budeš chtít během víkendu na svém motocyklu projet jen tak pro radost. Zde jsme pro sestavili nejlepší trasy: https://www.brand.bmw-motorrad.com/en/experience/stories/brand/bmd-2017/journey.html#/section-route-suggestions
Na Dny BMW Motorrad se také můžeš dostat veřejnou dopravou. Na vlakové nádraží Garmisch-Partenkirchen můžeš přijet po železnici (Deutsche Bahn - německé dráhy), vlak Bavarian Zugspitzbahn zastavuje přímo v místě akce (vlaková stanice „Hausberg“).

Kde zaparkuji motorku/auto?

Parkovací plochy pro motocykly jsou umístěny přímo vedle prostor kempu pro všechny tábořící. Navíc je k dispozici další parkování na ulici Alpspitzstrasse a u zimního stadionu (Eisstadion). Bohužel není k dispozici vyhrazené parkování, použijte prosím veřejné parkování dostupné ve městě.

Nebudu přespávat v místě akce. Jak se večer dostanu zpět do mého hotelu?

Večer jsou zdarma k dispozici autobusy kyvadlové přepravy, aby tě dopravily z hotelu v okolí na Dny BMW Motorrad a zase zpět. Informace o autobusovém jízdním řádu a trasách je k dispozici u pultů s informacemi. Jízdní řád autobusu je na konečné stanici autobusu v místě akce.


Co bych měl nechat doma?

Na území události není povoleno následující: vozítka Segway, drony, zbraně, drogy, hořlavé kapaliny a jiné nebezpečné látky, zábavná pyrotechnika, atd. V hustě zaplněných oblastech a jiných oblastech určených organizátorem nejsou povoleny láhve, sklenice, džbány, konve nebo jiné předměty ze skla nebo jiného rozbitného, štěpného či zvlášť tvrdého materiálu. Věnujte prosím pozornost pravidlům kempu, vyvěšeným na místě.  

Existují nějaká odpočinková či tichá časová období, která musím v prostorech kempu dodržovat?

Chtěli bychom každého požádat, abyste vždy měli ohled na všechny okolo vás, zvláště v noci. Reproduktory a zvukové systémy nejsou povoleny.  Věnujte prosím pozornost pravidlům kempu, vyvěšeným na místě.  

Je v prostorech kempu povolené grilování?

Použití malých a technicky bezvadných grilů na dřevěné uhlí se stojanem nebo plynových vařičů je povoleno, pokud nepředstavuje nebezpečí požáru, nebo pokud příliš neobtěžují ostatní kouřem a zápachem. Věnuj prosím pozornost pravidlům kempu, vyvěšeným na místě.

Bude na Dnech BMW Motorrad probíhat nějaké filmování nebo fotografování?

Rádi bychom zdůraznili, žebudou přítomni námi pověření fotografové a filmové štáby.
Vstupem do skupin při akci souhlasíš neodvolatelně s bezplatným využitím tvého obrazu a tvého hlasu pro fotografie, živé přenosy, vysílání a/nebo nahrávání obrazu/hlasu. To je prováděno organizátorem události, nebo jím pověřenými stranami v souvislosti s událostí, a ty souhlasíš s jejich použitím ve všech současných a budoucích médiích (zvláště ve formě zvukových a obrazových médií, stejně jako s digitální distribucí, např. prostřednictvím internetu).

Je na území festivalu povolená přítomnost psů?

Psi jsou povoleni jen na volných plochách a vždy musí být na vodítku. Bojoví psi jsou podle bavorských předpisů ohledně bojových psů všeobecně zakázáni. Výjimky platí pro vodící psy pro slepce nebo asistenční psy.  

Kde mohu zakoupit reklamní zboží pro fanoušky BMW Motorrad?

Ve fan shopu si můžeš koupit oficiální fanouškovská trička, mikiny s kapucí a čepice „Dny BMW Motorrad“, a odvést si je domů jako suvenýry.  

Jsou Dny BMW Motorrad přístupné pro invalidy a jsou bezbariérové?

Na území události jsou k dispozici parkovací místa pro postižené a WC pro postižené. Jako obecný princip platí, že většina stanů a prostorů události má bezbariérový přístup.

Kdy se budou konat Dny BMW Motorrad 2018?

V roce 2018 se budou Dny BMW Motorrad konat od pátku 6. července do neděle 8. července v Garmisch-Partenkirchenu.  

Ke stažení

Program akce 2017
PDF   |   1.38 MB   |   Anglicky

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner