Pokyny a ubytování

Příjezd, hotely, kempu: všechny informace o příjezdu a ubytování na Dnech BMW Motorrad můžeč najít zde, stejně jako nejnapínavější trasy ze severu, jihu, východu a západu. Dokonce i na místě je cesta alpskou krajinou u Garmisch-Partenkirchenu s její nádhernou horskou panorámou rozhodně součástí programu na víkend. Tady jsme sestavili nejlepší trasy. Můžeš si je nahrát pomocí aplikace REVER a sdílet je s tvými kamarády.    

Ať se jedná o Turné čtyř můstků nebo mistrovství světa v alpském lyžování – Garmisch-Partenkirchen je připraven na velké události a poskytuje dostatečný prostor pro motocyklové nadšence z celého světa. Nicméně, aby bylo jisté, že veškeré plánování ubytování běží hladce, turistické informace v Garmisch-Partenkirchenu ti s radostí poskytnou další pomoc. Tým pro „Rezervace“ se s radostí postará o každé tvoje přání ohledně ubytování, a položí základ pro dokonalý víkend na Dnech BMW Motorrad. Mimochodem: různé linky autobusů z místa události jedou k hotelům v okolí.

Dny BMW Motorrads
Hausberg
82467 Garmisch-Partenkirchen

+ Zobrazit více

UBYTOVÁNÍ

Stanové městečko Marmot

Nemáš-li vlastní stan, nebo nechceš-li si jej brát s sebou, můžeš využít zvláštní službu: na Dnech BMW Motorrad je k dispozici 50 stanů, poskytovaných firmou Marmot. Během události si můžeš za € 25 pronajmout stan pro 3 osoby „Vapor 3P“. Také si jej můžeš koupit za speciální nabídkovou cenu € 210 – v tom případě je v ceně už i nájem stanu. Poplatek za místo v kempu je € 12. Zajisti si stan už nyní. Formulář pro registraci si můžeš stáhnout zde.

+ Zobrazit více

Registrační formulář

Registrační formulář do stanového městečka Marmot
PDF   |   229.80 KB   |   Anglicky

NÁVRHY TRASY

Zážitky s Dny BMW Motorrad začínají už na cestě na místo konání. Bez ohledu na to, odkud přijíždíš, pojedeš po zatáčkovitých venkovských silnicích středem malebného horského pozadí kraje Werdenfelser Land. Krajina okolo Garmisch-Partenkirchen vážně zve na ještě několik dalších okruhů během víkendu. Tady jsme pro tebe sestavili nejlepší trasy.  

+ Zobrazit více

Severní trasa

Naše „domácí trasa“ kouzelně krásným podhůřím Alp

Začíná v Mnichově a míří na jih k horám. Ale ne přímo - samozřejmě tam po cestě budou jeden či dva dárky. A prvním je jezero Starnberg. Je nádherně položené tak, že za jasného dne se v pozadí majestátně tyčí vrcholky Alp. Tady se za záhadných okolností utopil v roce 1886 král Ludwig II Bavorský - ačkoli v této době se jezero ještě jmenovalo „Würmsee“.
Ze Starnbergu pokračuje trasa ve směru na klášter Andechs, který je teď dobře známý mimo Německo také pro své vynikající pivo, ale nejen proto. Byl postaven v letech 1423 až 1427 a ještě dodnes hostí benediktinské mnichy. O několik kilometrů dále leží jezero Ammersee. Je o něco menší než jezero Starnberg, ale honosí se stejně působivou panorámou Alp.  Po posledním pohledu přes jezero pokračujeme přes Weilheim na Kochel. Tady, v malebné okolní krajině mezi jezery Kochelsee a Walchensee, je místo, kde začíná jedna z nejslavnějších motocyklových tras na jihu Německa: Kesselberg.


Široké zatáčky se střídají s úzkými vlásenkami, výstup o 240 m na délce 9 km - krátce: dokonalá trať. Pak není divu, že se zde konaly automobilové a motocyklové závody na začátku minulého století, stejně jako ve 20. a 30. letech.
Dnes projíždějí řidiči trasou uvolněnějším způsobem, těší se ze zatáček a především z výhledu, který se otvírá nalevo a ukazuje jezero Walchensee. To rozhodně stojí za snímek! Ale berte prosím na vědomí, že trasa Kesselberg je pro motocykly uzavřená o víkendech a státních svátcích.
Pár kilometrů stoupání, pravotočivá zatáčka směrem na Garmish-Partenkirchen, poslední rovinka (rozhodně nesmíte propásnout pohled na jezero Kochelsee!) a přijíždíme do Garmish-Partenkirchenu. 

+ Zobrazit více
Prohlédnout trasu v aplikaci Rever external-link-arrow-slim

Jižní trasa

Naše nejdelší trasa: vkus jižního Tyrolska a vysoké Alpy

Z Bolzana je to směr pryč k Meranu podél vesnic, krav a polí. Jižní Tyrolsko, cíl pro znalce, kteří si vychutnávají senzační zatáčky stejně jako vynikající pokrmy a nápoje. Doporučujeme hojné přestávky, aby sis užil scenérii, lidi a kulinářské nabídky.
A pak je to do kopce a do těch zatáček! Průsmyk Jaufen čeká se svými nekonečnými vlásenkovitými zatáčkami a stoupáními a s dech beroucí krajinou jedinečných alpských hor objevujících se ve výhledu znovu a znovu. Jestli jsi ještě průsmykem Jaufen nejel, samozřejmě to doporučujeme.
Po průsmyku Jaufen je tu další klasika: začíná od Sterzingu a pokračuje nahoru do průsmyku Brenner, jedna z vůbec nejdůležitějších tras přechodu Alp.


Pak je dalším cílem Innsbruck. Nejprve zachytíme pohled na skokanský můstek Bergisel. Tento skokanský můstek má bohatou historii; používal se na Zimní olympijské hry 1964 a 1976 a je v něm restaurace s fascinujícími výhledy.
Objíždíme Innsbruck a blížíme se k našemu konečnému cíli: Garmisch-Partenkirchenu. První, co tady vidíme, je také skokanský můstek známý z titulků k Turnaji čtyř můstků: novoroční skoky.

+ Zobrazit více
Prohlédnout trasu v aplikaci Rever external-link-arrow-slim

Východní trasa

Z města festivalů přes Großglockner do středu světa motocyklů

Už startovní bod této trasy je úžasný: Salzburg, místo světového dědictví, pevnost a klasická i současná architektura. Je to pastva pro oči. A to je teprve začátek. Za barvitým Zell am See začínáme výstup k jednomu z nejvyšších alpských průsmyků: vysokohorskou silnicí ke Grossglockneru. 48 km se 36 zatáčkami a výstupem do výšky 2504 m - absolutní zlatý hřeb pro každého motorkáře. Mimochodem, průsmyk je otevřený a bez sněhu jen od května! Zastav se na Hochtor, nejvyšším bodě silnice, aby sis  užil dech beroucí pohled (pokud přeje počasí!).


Sestup není méně atraktivní a po krátké zastávce v Lienzu tvůj pohled znovu a znovu přitahují Dolomity, jsou odtud přímo nahoru. Přes průsmyk Felbertauern - samozřejmě s Grossglocknerem ve výhledu napravo - a přes Jochberg směrem k horskému hřebenu Wilder Kaiser. Ale předtím projedeme přes jednu z nejznámějších lyžařských oblastí světa: přes Kitzbühel. Lyžařská závodní trať „Streif“ na Hahnenkammu je jednou z nejnáročnějších sjezdovek na světě.
Pak mineme Kufstein, nádherné jezero Tegernsee a podhůří Alp ve směru k našemu konečnému cíli: ke Garmisch-Partenkirchenu. 

+ Zobrazit více
Prohlédnout trasu v aplikaci Rever external-link-arrow-slim

Západní trasa

Podél Alp, ve výhledu je Zugspitze

Startujeme v Lindau, v pozadí se už tyčí sněhem pokryté vrcholy Vysokých Alp. První stupeň vede podél Bodamského jezera do města Bregenz. Před malebným pozadím tu najdete nejhlubší jezero na světě.
Pak pokračujeme přes oblast Bregenz Forest s vytrvalým stoupáním a ohromující horskou panorámou. Rozkošné malé vesničky tě zvou, abys příjemně jel na východ - tu a tam podél řeky Lech. Pak však přichází zlatý hřeb této trasy: Hahntennjoch. Tento průsmyk je dlouhý 13,9 km s vrcholem ve výšce 1894 m a spojuje dvě města, Pfafflar a Imst.

Pak z Imstu pokračujeme o něco pohodlněji, až se na pravé straně majestátně objeví Zugspitze. To je čas hluboce se nadechnout, protože nejvyšší hora Německa nám říká, že jsme téměř dosáhli Garmisch-Partenkirchen. Ale dříve, než se tam dostaneme, jsou před námi na trase ještě dva zlaté hřeby: první je křišťálově čisté jezero Plansee. Naše trasa nás vede doprava podél břehu; za dnů bez větru se hory nádherně odrážejí na klidné hladině jezera.
Po několika kilometrech se na levé straně objeví klášter Ettal. Toto barokní benediktinské opatství bylo postaveno v roce 1330 a zve tě, abys jej prozkoumal. Zvláště barokní varhany a propracované fresky v kupoli stojí za návštěvu. A konečně, Garmisch-Partenkirchen je prakticky za příští zatáčkou... 

+ Zobrazit více
Prohlédnout trasu v aplikaci Rever external-link-arrow-slim

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner