Hlavní témata 2017

Dny BMW Motorrad 2017 nadchly víc než 40 000 motorkářů.

Po sedmnácté se Garmisch-Partenkirchen proměnil na Mekku milovníků BMW Motorrad. Před nádherným pozadím pohoří Zugspitz se více než 40000 návštěvníků z celého světa sešlo a oslavovalo svou společnou vášeň pro jednostopé stroje.  Hlavní motocyklová témata třídenní události byla: premiéra inovací BMW Motorrad v oboru speciál a konektivita, aktuální laky pro současnou škálu modelů BMW a dech beroucí světová premiéra v Motodromu se čtyřmi - a to vůbec poprvé na světě - stroji BMW R 25s, jedoucími uvnitř dřevěného válce. Pískající pneumatiky, představení nabitá akcí a počasí vrcholného léta, to vše zvedalo divákům teplotu během dne, stejně jako večer kapely a DJ. Po úspěšné exhibici, plné fantastické nálady a početných událostí, už děláme plány pro osmnácté Dny BMW Motorrad, které se budou konat od 6. do 8. června 2018 - poznamenej si toto datum do kalendáře! Těšíme se, že se tam uvidíme!

AKCE A PŘEDSTAVENÍ

Čirý ruch

Čirý ruch

Představení odvážlivců v Motodromu bylo velkou podívanou - dech beroucí světová premiéra, s víc než jen pachem benzínu ve vzduchu. Po strmých stěnách z roku 1928 jezdí motocykloví akrobaté uvnitř dřevěného válce s ohlušujícím rachotem – poprvé na čtyřech strojích BMW R 25s . Bok po boku, téměř rameno na rameni, krouží po šestimetrové zdi čtyři mistři příkré stěny – Donald „Kapitán Donald“ Ganslmeier, Jan „Létající Holanďan“ Laurens, Clemens „Svatý Clemens“ Schöne, a Peter „Viking“ Petersen. Návštěvníci jsou naplněni úctou k troufalým jezdcům a projevují své nadšení bouřlivým potleskem. Mistři stěny smrti se objevují ve všech třech dnech akce a předvádějí své hrůzyplné představení skoro každou hodinu.

+ Zobrazit více

Kaskadéři na motorkách

Kaskadéři na motorkách

Pištící kola a řvoucí motory bylo slyšet už z dálky, protože několikrát denně to bylo v teplotách vrcholného léta ve Event aréně velkolepé: publikum stálo hustě namačkáno na stolicích pro diváky a vzrušeně sledovalo akrobatické kousky umělců ve volném stylu, kteří vypadali, že popírají zákony fyziky. V duchu vzbuzujícím naprosté vzrušení předvedli akrobatičtí jezdci Sarah Lezito (Francie) a Mattie Griffin (Irsko) se silničními motocykly show ve volném stylu nejvyššího kalibru. Dvojice ohromila diváky svými triky, střídajíc jízdu na předních a zadních kolech, a triky backward burnout, bike-surfing a salta vpřed. Mattie ukázal své umění na svém stroji F 800 R, zatímco Sarah s neuvěřitelnou lehkostí tancovala na svém S 1000 R – a nechala své dlouhé vlasy vlát zpod černožluté helmy. „Možná, že je to tak úžasné, protože nás povzbuzujete,“ zavolala akrobatická jezdkyně do davu po jedné z mnoha svých show. Oba akrobatické umělce je možné sledovat ve všech třech dnech.

+ Zobrazit více

Senzační Drift Show

Senzační Drift Show

Když v Garmisch-Partenkirchenu začal asfalt pod koly aut doutnat, byl čas na Drift Show předváděnou společností Ritzman Motorsport. Tým řidičů dovedl jízdu bokem a tah až na samotnou hranici možností, a jako mistři kroužili kolem Event Arény, jako by nebyl žádný zítřek. Diváci byli akcí nadšeni. Ale jasně to ukázalo jednu věc: Drift Show není pro soukromá vozidla.

+ Zobrazit více

Neméně působivé bylo v sobotu vystoupení řidiče závodů DTM, Marco Wittmanna. Se svým BMW, které mohou návštěvníci normálně vidět jen v jeho výstavním stánku – a jehož omračující zvuk je možné občas v horské oblasti slyšet – dal také v Event Aréně ochutnat ze svého umění na čtyřech kolech.

+ Zobrazit více

ZAPOJ SE A VYZKOUŠEJ

Mistr byl vyzván

Mistr byl vyzván

Jméno Bernd Hiemer není známé jenom fanouškům motorismu. Před tisíci diváků se dvojnásobný mistr světa ve třídě Supermoto (2006 a 2008) nechal v Event Aréně vyzvat v akci „Vyzvěte mistra světa„. Až deset návštěvníků zkoušelo proti úspěšnému motocyklovému jezdci své schopnosti při řízení zbrusu nového stroje G 340 GS ve dvou okruzích, každém se šesti velice úzkými zatáčkami. Každý, kdo ujel obě kola za stejný čas a vytvořil nejmenší možný časový rozdíl, vyhrál 45 minutový výlet s mistrem světa, konaný téhož dne.

+ Zobrazit více

Roztočte to spolu

Roztočte to spolu

Dámská exkurze v pátek měla mužskou podporu formou účastí dvojice významných herců. Němečtí herci Hannes Jaenicke a Daniel Rösner nasedli na své vlastní motorky – R nineT Scrambler a R nineT Pure – a doprovázeli deset řidiček z Mnichova do Garmisch-Partenkirchenu. „Měli jsme opravdu fantastický a příjemný výlet, vyjeli jsme si na čtyři hodiny do krásné venkovské krajiny“, řekl pak Daniel Rösner.

Také na programu: celodenní a půldenní projížďky, stejně jako jízdy za panorámou, které vedly pryč z obyčejných silnic a do idylické hornaté venkovské krajiny.

+ Zobrazit více

Dny BMW Motorrad znamenají vždy čas nezapomenutelných výletů. Stovky návštěvníků z celého světa se zúčastnily obrovského přehlídkového průvodu motocyklů. Stejně při vyjížďce Custom Ride-out, tucty rozmanitých ale nádherných modifikací zase znovu přitáhly světla reflektorů.


Při legendárním průvodu klasických motorek se v ulicích Garmisch-Partenkirchenu předváděl šik výjimečných strojů, zastavoval dopravu a policie na místě mu uvolňovala cestu. Zahrnoval s láskou udržované klasické stroje, nejnovější motocykly supersport, celou škálu obsahů válců a velikostí motorů - každá motorka senzačnější než ta předešlá.

+ Zobrazit více

Vyzkoušej to nejlepší i bez řidičáku

Vyzkoušej to nejlepší i bez řidičáku

Jasný případ: Dny BMW Motorrad nabídly spoustu možností vyzkoušet si motocykly. Jako obvykle byla pro zkušební jízdu k dispozici široká škála motocyklů BMW ze všech segmentů - ať už cestovní stroje, sportovní modely, roadstery, kategorie Heritage, Adventure nebo Urban Mobility. Návštěvníci si už během prvních dvou dnů vzali ven stovky motocyklů a absolvovali stovky zkušebních jízd. Poprvé bylo možné vyzkoušet K 1600 Bagger. Testy přileb také udělaly velký dojem – motto bylo: jednu si nasaď a vyzkoušej. Dny BMW Motorrad také daly ochutnat jízdu na motocyklu těm, kdo ještě nemají řidičské oprávnění. Na parkovišti u kluziště zažil velký počet návštěvníků svoji první jízdu na motorce pod odborným dohledem.

+ Zobrazit více

Dychtění po enduru

Dychtění po enduru

Závan dobrodružství? Dotek terénní jízdy? Pás území pro Enduro silnice na úpatí „Hausbergu“ nabízí začátečnickou úroveň, stejně jako vzrušující překážkovou trať pro pokročilé milovníky vytrvalostních závodů. S pomocí rad odborných instruktorů objevili nadšenci terénních jízd, co opravdu modely BMW GS dokáží, když jsou mimo uježděnou dráhu. Není pochyb: i mimo asfalt se všichni účastníci bavili.

+ Zobrazit více

Buď hostem v Custom Village

Scéna v Garmisch-Partenkirchenu byla velká a mnohostranná. Vášeň motorkářů a jejich neochvějné nutkání dělat na svých vynikajících motorkách jedinečné úpravy svedlo na Dnech BMW Motorrad dohromady největší jména na scéně tuningu: Krautmotors, Unit Garage, Hammer Kraftrad, Nagel Motors, Temple Choppers a Berham Customs, abychom jmenovali aspoň některé. To, co se uvádělo ve stánku firmy Urban Motor, byl neobyčejně vzrušující příklad: tuningové firma z Berlína přestavěla před očima návštěvníků stroj R 80 ST a vdechla tak nový život starému dobrému motoru typu boxer. Kdo by v úctě neklesl na kolena?

+ Zobrazit více

Spousta partnerů znovu na startovní čáře

Spousta partnerů znovu na startovní čáře

Tohle rozbuší srdce motorkáře: asi 100 vystavovatelů předvedlo své produkty, zaměřené výhradně na motocykly. Byli zastoupeni dodavatelé motorkářské výstroje a specialisté na vybavení jako Touratech, Wunderlich, SW-Motech, Ilmberger Carbonparts, AC Schnitzer a ZTechnik a jejich díly a příslušenství dodávaly mnoha motocyklům poslední úpravy. Firmy jako Martin Edition, Kesstech Ltd a Edelweiss-Motorsport a přátelé podobně přitahovaly davy návštěvníků. Také se s radostí zúčastnily mimo jiné firmy Rennkuh, WÜDO Motorrad a pestrá škála výrobců výfukových systémů jako Siebenrock, Hattech a Akrapovič. Uznávaní výrobci pneumatik vyložili své nejnovější zboží. Na Dnech BMW Motorrad 2017 bylo znovu všechno na místě – v nabídce byla dokonce i výměna oleje, servis pneumatik a opravy na přání. Ještě navíc, v sekcích cestování, tréninkové a zkušební jízdy výstavního stanu BMW Motorrad, mohli motocyklisté plánovat svá další dobrodružství, zapsat se na školící kurz jízdy na motocyklu a zařídit další zkušební jízdy.

+ Zobrazit více

Závodní jezdec: Peter Hickman

Závodní jezdec Peter „Hicky“ Hickman jezdil na svém působivém stroji HP4 RACE v závodech TT Tourist Trophy na ostrově Man a několikrát vystoupil na stupně vítězů. Na Dnech BMW Motorrad mluvil britský jezdec pohnutě o motocyklu s karbonovým rámem a spojkami. V Event Areně hovořil Hicky o dokonalosti stroje HP4 RACE a nadchl nejen fanoušky závodů, ale i ostatní návštěvníky svou vášní pro závodění a pro značku. „Jezdit na této motorce na Tourist Trophy, to byl sen“, řekl Hicky divákům.

+ Zobrazit více

Srdce Wincenta Weisse bije pro Garmisch-Partenkirchen

Srdce Wincenta Weisse bije pro Garmisch-Partenkirchen

Návštěvník, který je v Garmisch-Partenkirchenu poprvé a už je nadšený ze Dnů BMW Motorrad: Wincent Weiss byl inspirován početnými představeními a show a také jej potěšily rozhovory s akrobatickými jezdci Sarah Lezito a Mattie Griffinem. Zpěvák byl večer zaměstnán moderováním loterie a vylosoval šťastného výherce stroje BMW R 1200 GS, jehož překvapení bylo stejně velké jako jeho radost. A jestli tohle nestačí: navíc dala společnost BMW Motorrad do příští loterie stroj BMW R nineT.

+ Zobrazit více

Herci na startovní čáře

Herci na startovní čáře

Přátelí se už léta: Hannes Jaenicke a Daniel Rösner jsou staří přátele Dnů BMW Motorrad. Herečtí kolegové se seznámili náhodou při vodních sportech; sdílejí vášeň pro surfování. Jejich další vášní jsou motocykly BMW. Oba se při události zamíchali mezi hosty, jezdili na nejžhavějších nových motorkách a byli tam přímo na startu různých vyjížděk. „Garmisch-Partenkirchen je velice působivé místo a když vidím scénu úprav, úplně mě to bere“, vysvětlil Daniel Rösner, který je ambasadorem značky pro BMW Motorrad, a který sám jezdí na stroji BMW R nineT Pure.

+ Zobrazit více

Nezávazný rozhovor? S odborníky!

Nezávazný rozhovor? S odborníky!

Návštěvníci výstavního pavilonu měli možnost dostat uvnitř informace o modelech a kolekcích – přímo od produktových vedoucích a vývojářů BMW Motorrad – a získat zákulisní perspektivu o práci oddělení vývoje BMW Motorrad. V pátek se v Event Areně Chris Gonschor, Uwe Geyer a Sepp Mächler z BMW Motorrad, stejně jako motocyklový závodník Peter „Hicky“ Hickman, podělili o své benzínem vonící knowhow ohledně vize, výkonu a komponentů stroje HP4 RACE.

Navíc v kinu BMW Motorrad v americké sekci vyprávěli cestovatelé a motocyklové legendy jako Michael Martin, Rolf Lange, Christoph Köhler z MotorCircus a Lei Jona příběhy o svých hrůzostrašných zážitcích. Příběhy plné dobrodružství hovořili o radosti z otevřené silnice a ze setkání s novými lidmi a kulturami – inspirující chvíle z našeho světa, které vidíte velice zřídka.

+ Zobrazit více

Obrovské mezinárodní společenství

Obrovské mezinárodní společenství

Ať jsi odkudkoli, tohle je na scéně: lidé z mnoha zemí se setkávají na Dnech BMW Motorrad. Slyšíš, jak se tam všude mluví anglicky, italsky, španělsky, norsky, francouzsky nebo jinými jazyky. Pět chlapíků jelo z Francie 1500 kilometrů, jen aby byli součástí události. René Constantin jezdí do Garmisch-Partenkirchenu znovu a znovu: „Líbí se mi atmosféra – je to celý balíček show a výrobků, které fascinují a přitahují mě sem. Tolik různých lidí se tu schází – to je nádhera.“ Gamisch-Partenkirchen přilákal tisíce motorkářů nejen z Evropy. Třídenní událost si také užíval například Byron Coetzee z Jižní Afriky. V roce 2016 vyhrál se svými týmovými spolujezdci závod GS Trophy v Thajsku. Několik fanoušku BMW Motorrad přijelo z Japonska a Malajsie. Jezdec závodů GS Prasit Aphiphunya sem měl obzvlášť dlouhou cestu, když ujel na svém motocyklu 18 000 kilometrů!

+ Zobrazit více

ATMOSFÉRA

Dny BMW Motorrad 2017
Dny BMW Motorrad 2017
Dny BMW Motorrad 2017
Dny BMW Motorrad 2017
Dny BMW Motorrad 2017
Dny BMW Motorrad 2017
Dny BMW Motorrad 20177
Dny BMW Motorrad 2017

Obracejí Garmisch-Partenkirchen vzhůru nohama

Časně ráno všechno ukazovalo na motocykly v Garmisch-Partenkirchenu. První motorkáři už přes místo buráceli a mířili rovnou na Dny BMW Motorrad. V teplotách horkého léta nasákli motocyklisté známou a vzrušující atmosférou ve výstavní oblasti poseté různými akci nabitými show. Směs početných hlavních témat programu a vystavených inovací přilákala mnoho jezdců do místa události bůhví po kolikáté. Ale nebyly to jen známé tváře unesené ze současných modelů, zkušebních jízd, součástek a příslušenství, Enduro Parku a vystoupení kaskadérů. Nová generace nadšenců pro BMW Motorrad také vyrazila – pro mnohé rozhodně nová tradice. A něco tam bylo pro každého: mladší fanoušci nebyli opomenuti a každé jejich potřebě bylo vyhověno v dětské oblasti Kinderland až do podvečera. Opojná dětská překážková dráha jim také dala fascinující víkend v přátelském a oblíbeném prostředí.

V neděli ráno bohatá bavorská snídaně nebo tradiční výroční bohoslužba dala motocyklistům potravu pro tělo a duši. Po vzrušujícím dnu, s unavenými ale šťastnými pořadateli a masou dokonale spokojených návštěvníků, se letošní Dny BMW Motorrad konečně chýlily ke konci.

+ Zobrazit více

Tady večírek, tamhle koncerty

Tady večírek, tamhle koncerty

Večírek na uvítanou uvádějící ve stanu večírků BMW Motorrad skupinu Bogus Brothers uhodil u hostů právě na správnou strunu a dal třem rozmanitým a vzrušujícím dnům vítězný start. Bogus Brothers jsou slavní pro svá temperamentní jevištní vystoupení, výstřední kostýmy a vyprodaná hlediště. U téhle pětičlenné britské kapely a jejich senzačního kytaristy bylo nemožné zůstat v klidu. Davy naslouchaly písním různých dekád a žánrů.

+ Zobrazit více

Roadshow Roba Ryana to na jevišti Pure&Crafted v Motodromu doopravdy roztrhla svou směsí výběru Rockabilly, Country a Blues. Pro vychutnání konce rušného dne se mnoho návštěvníků podívalo u táborového ohně na kytarovou hru Jimmyho Rogerse. Stejně skvělou náladu šířili DJ Robert, Gerry & Gary a The Dead Lovers.

Za pohled a poslech stály také rockerky ze skupiny Push It Up v americké sekci: v sobotu večer pět hamburských dam opravdu roznítilo Dny BMW Motorrad a šířilo nepřekonatelnou atmosféru večírku.

+ Zobrazit více

SVĚTOVÉ PREMIÉRY A CO JE NOVÉHO

Nejnovější modely, funkce a příslušenství

Nové motorky a spousta příslušenství: rozlehlá výstava BMW Motorrad poblíž Event Arény nabídla hluboký pohled do současné nabídky modelů, nejnovějších laků a nových funkcí. Vyzkoušení bylo výslovně povoleno!

ZJISTIT VÍC

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner