Akce a program

Vystoupení kaskadérů v Event Areně, pokusy s gravitací v Motodromu a spousta živé hudby: s tímto letošním programem Dnů BMW Motorrad tě tři dny nabité akcí znovu očekávají. Všechny informace a pravidelné aktualizace ohledně Dnů BMW Motorrad 2017 v Garmisch-Partenkirchenu najdeš zde.

Motocyklová událost roku

Po sedmnácté se motocyklový svět sejde na Dnech BMW Motorrad 2017 v Garmisch-Partenkirchenu. Fanoušci motocyklů se mohou těšit na tři dny BMW Motorrad od 7. do 9. července.

Merzinárodní scéna jako host
Závodníci, dobrodruzi, upravovatelé: na Dnech BMW Motorrad se sejde mezinárodní motocyklová scéna. Při legendárních večírcích a hudebních vystoupeních oslavuje celé společenství společně a vyměňuje si cenné zkušenosti. Bude tam také zpěvák a fanoušek RR Wincent Weiss. Za žádných okolností nechce mladý motorkář Dny BMW Motorrad promeškat.  

Výstava
Na Dnech BMW Motorrad prezentujeme vzrušující světové premiéry, které dosud nikdo neviděl – nenechte si ujít šanci být jedním z prvních k vyzkoušení inovací z první ruky. Na výstavě BMW Motorrad můžeš získat přehled o současné nabídce modelů. Zde můžeš vyzkoušet naše nejnovější motocykly, sestavit si na konfigurátoru svou motorku snů a nakupovat z nabídky BMW Motorrad. Na otázky týkající se motorek a motocyklové módy odpoví odborníci.

Trasy na Dny BMW Motorrad
Chcete přijet na motocyklu? Vybrali jsme některé z nejlepších tras do Garmisch-Partenkirchenu. Bez ohledu na to, odkud přijíždíš, cesta do kraje Werdenfelser Land je vždy zlatým hřebem. Domluv si sraz s přáteli a vychutnej si sdílenou cestu na Dny BMW Motorrad společně. 

Časový plán programu
Chce zvolit strategický přístup ke Dnům BMW Motorrad 2017 a sestavit si vlastní osobní favority z početných show, prezentací a událostí v nabídce? Časový plán programu poskytuje přehled na první pohled, takže nepromeškáš žádnou z akcí nebo specálních událostí.

+ Zobrazit více
Časový plán programu external-link-arrow-slim

V pohybu se společenstvím

Způsobem muž proti muži jet proti mistru světa třídy Supermoto
Chceš-li si vyzkoušet své schopnosti na G 310 GS, dává ti k tomu kampaň „Vyzvi mistra světa“ v Event Areně jedinečnou příležitost. Každý den může až deset návštěvníků projet dvě kola na překážkové dráze proti mnohonásobnému mistru světa v Supermoto Berndu Hiemerovi. Ti, kdo ujedou dvě kola rovnoměrně a dosáhnou nejmenší časový rozdíl, vyhrají 45minutový výlet s mistrem světa, konaný téhož dne. Všechno je to o schopnostech.
Aby ses mohl zúčastnit, musíš se předem online registrovat do středy 6. července. Níže je možné stáhnout registrační formulář. Avšak můžeš se registrovat i později, během samotné události v kanceláři administrátora Dnů BMW Motorrad. K dispozici je jen deset míst, takže se bude losovat každý den konání show. Kandidáti budou textovou zprávou informováni, že byli vybráni, nejpozději jeden a půl hodiny před začátkem show. Nezapomeň si přivést s sebou: platný řidičský průkaz na motocykl, ochranné oblečení a motocyklové boty, stejně jako průkaz jezdce (10 EUR).

Zkušební jízda
Cestovní, veterán, roadster, sportovní – nebo raději dobrodružství? Na Dnech BMW Motorrad bude pro široký výběr modelů BMW Motorrad ke zkušební jízdě. Dokonalá pomoc při rozhodování na cestě k tvé nové motorce. Online kvóta je už plná, ale můžeš si také rezervovat zkušební jízdy na Dnech BMW Motorrad. To je ale také možné, jen dokud jsou volná místa k dispozici.

Enduro Park
Chceš si vyzkoušet své schopnosti v terénu? Pak jsi na správném místě v dočasném Enduro parku. Jednoduše se zaregistruj na místě pro trénininkový kurs a podrob zkoušce sebe a terén.

Soutěž Treasure Hunt Challenge s aplikací REVER
Vyzkoušej zatáčkovité alpské silnice, poznej další fanoušky BMW a hledej hotspoty – spojená soutěž BMW Motorrad a aplikace REVER ti umožní objevit některé skryté poklady, zatímco budeš po cestě sbírat spousty bodů. Ten, kdo získá nejvíc bodů, vyhraje víkend na festivalu Pure&Crafted v Berlíně.
Výherní balíček zahrnuje dva lístky na festival, nápoje a pokrmy, stejně jako ubytování.
Jak to funguje? Jednoduše si stáhni aplikaci REVER a instaluj ji do svého smartphonu. Sbírej body tím, že zaznamenáváš svojí cestu pomocí aplikace a pak ji ukládáš – pod názvem „Challenges“ uvidíš v aplikaci přehled obsahující seznam všech spotů. Trasa musí mít alespoň 500 metrů. Některé spoty jsou přístupné pouze pěšky, takže kdokoli má zájem, a ačkoli nepřijel do Garmisch-Partenkirchenu na motorce, se může zúčastnit.
Během soutěže poznáš vesnici Boebing s její horou Hoehenpeissenberg. Další spot – bývalý závodní okruh– je umístěn mezi jezery Kochel a Walchen. Jestli jsi fanoušek zatáček, měl by sis si také vyzkoušet barvitou scenérii na trase do Seehausenu am Staffelsee.
Soutěž začíná v pátek 23. června v 9 hodin dopoledne (CEST) spoty v oblasti kolem Garmische (body mimo místo události). Až Dny BMW Motorrad 7. července začnou, bude více spotů na území události (body na místě). Máš-li jakékoli otázky ohledně aplikace nebo kampaně, pracovníci REVER ti rádi pomohou na místě. Body se mohou sbírat do 9. července do 15 hodin odpoledne.

Spanilá jízda a výlety
Je to maximální společenský zážitek: spanilá jízda při Dnech BMW Motorrad. Spolu s motorkáři z celého světa se můžeš zúčastnit buď průvodu motorkářského, nebo klasického. Také se můžeš připojit k celodenním nebo půldenním výletům. K tomu potřebuješ vlastní motocykl. Můžeš se zaregistrovat ve stanu pro trénink cestovní jízdy a zkušební jízdy. Ve výstavním stanu v Enduro parku se můžeš zaregistrovat pro výlety Panorama, vedoucí krásnou horskou krajinou.

Ochutnávkové jízdy na motocyklu
Už jsi ochutnal to motocyklové ovzduší? Jestli ještě nemáš řidičské oprávnění pro motocykly, pak jsou motocyklové ochutnávkové jízdy na Dnech BMW Motorrad právě tím, co hledáš. Na parkovišti kluziště si můžeš zkusit poprvé řídit motocykl BMW za účasti odborných instruktorů.    

+ Zobrazit více
Registrace na akci „Vyzvi Mistra světa“
null   |   Anglicky

Čas pro show

Freestyle tanec na motorce
V Event Areně uvidí návštěvníci novou tvář tohoto roku: kaskadérka Sarah Lezito zajišťuje vzrušení svými jízdami na předním či zadním kole a triky burnout. Čtyřiadvacetiletá Francouzka je považována za nejlepší kaskadérku světa a v motocyklových scénách v Avengers 2 zastupovala herečku Scarlett Johanssonovou. A je tam kaskadérů ještě víc: po velkém úspěchu loňského roku je Mattie Griffin zpět v Event Areně. Svou freestylovou show předvedl irský kaskadér znovu své schopnosti a přinutil svůj motocykl tancovat.

Drift show na čtyřech kolech
Ale jezdci na dvou kolech si nezabrali pro sebe všechny akce na Dnech BMW Motorrad: tým Ritzmann Motorsport představuje svou drift show s auty a rozpaluje asfalt v Event Areně. Show jsou součástí každodenního programu.

Dokonalá akrobacie na strmé stěně
Atrakcí na Dnech BMW Motorrad je úplně každého roku „Original Motodrom“ – nejstarší světová jízda na stěně smrti. Odvážní motocykloví akrobaté ženou své motorky proti všem fyzikálním zákonům až za svislici. A letos se neobjeví se dvěma, ani se třemi, ale poprvé dokonce se čtyřmi stroji BMW R25s zároveň – skutečná světová premiéra.  

Rozmanitá škála příslušenství a možností úprav
Při Dnech BMW Motorrad je na místě asi sto vystavovatelů. V početných stáncích poskytují exkluzivní motocyklové příslušenství. Příslušenství, náhradní díly a motory – tady najdeš všechno, po čem vůbec mohou motorkáři toužit. Také je zastoupena scéna úprav motorek. Například firma Urban Motor bude upravovat stroj BMW R 80 ST.

Virtuální cesta
Extrémní sportovci, světoběžníci a motocyklové legendy vyprávějí v kině BMW Motorrad, v americké sekci, příběhy o svých vzrušujících zážitcích. Pomocí svých filmů a obrazových prezentací tě vezmou s sebou na cestu a poskytnou ti inspiraci pro vlastní motocyklové dobrodružství. Fotograf Michael Martin má připravenou přednášku „Kolem světa se strojem GS – dobrodružství a setkání za 25 let“. Ve svém vyprávění „Velká exkurze“ hovoří Rolf Lange o svých zážitcích a setkáních s lidmi z celého světa: nechal každodenní rutinu za sebou a vyrazil na svém R 1200 GS na 17měsíční cestu po světě. Christoph Köhler z firmy MotorCircus hovoří o jízdách pro charitu. Projekt Mission South na podporu základní lékařské péče přivedl čtyři přátele na motocyklech BMW do Gambie.

Global trek a pocit svobody
V první epizodě plánovaného 25dílného filmového seriálu „Global trek – umění vnitřní cesty“ ukazuje filmař Lei Jona neobyčejnou podstatu stojící za nesčetnými dlouhodobými cestami. V seriálu hovoří 23 protagonistů o nepředstavitelném pocitu svobody, a o odvaze potřebné k překonání vlastních mezí.

Koncept Hover Ride Design
Všechno to začalo s opravárenskou sadou LEGO Technic pro BMW R 1200 GS, která měla 603 součástek: tvořivé povahy použily tuto opravárenskou sadu k „vytvoření“ jedinečného konceptu a prototypu futuristického motocyklu Hover Ride Design. Proslov v americké sekci je věnován spolupráci mezi BMW Motorrad a firmou LEGO.

+ Zobrazit více

Čtyři večírky na čtyřech jevištích

Pátek
Skupina Bogus Brothers z Británie je dobře známá pro své živé jevištní show, extravagantní kostýmy a zaplněné koncertní haly. Na jevišti Pure&Crafted v Motodromu bude Roadshow Roba Ryana rozpalovat davy a u táboráku hraje Jimmy Roggers.

Sobota
V šapitó proběhne večírek v plně swingovém stylu, s dvojicí Gerry & Gary. Skupina Push it up dupe v americkém stanu. Na jevišti Pure&Crafted poskytuje skupina The Dead Lovers ty nejlepší zvuky retro. Jimmy Roggers zase znovu zajišťuje správnou atmosféru táborového ohně.

Neděle
V neděli si užijte pocit pivní zahrádky. Správný zvukový doprovod poskytuje skupina Metropolitan Jazz Band.    

 

+ Zobrazit více

Dodatečné nabídky

Během Dnů BMW Motorrad můžete čekávat rozšířenou paletu služeb na místě a mnohem víc.

Soutěž BMW Motorrad Plus
Při zakoupení upomínkové „placky“ máš šanci vyhrát zbrusu nový motocykl BMW.

Plus suvenýry
Trička, mikiny s kapucí, čepice: cokoliv z nejžádanější fanouškovské kolekce je dokonalým suvenýrem, připomínajícím Dny BMW Motorrad 2017. 

+ Zobrazit více

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner