Jedinečné kusy

Přestavby motorky R nineT.

R nineT je skvělým základem pro stavbu motorky vlastní úpravy. V několika krocích jej lze přestavět z dvoumístného na jednomístný stroj, a díky oddělení elektroniky a motoru nabízí nadšencům do motorů téměř neomezené možnosti. Na stroji R nine T se vyřádilo již mnoho slavných upravovatelů. Ti se svým nezaměnitelným rukopisem ukazují, čeho všeho lze dosáhnout s odborností, kreativitou a moderním klasickým boxerem.

Skrýt motorku

Pro Hideya Togashiho byla práce na srdci jeho boxeru skutečným oříškem: na nádrži ze surového, nezpracovaného hliníku se projeví každičká výrobní chyba. Togashi jejím zdokonalováním strávil více než měsíc. A stálo to za to: její štíhlý tvar dokonale odpovídá nadčasovému, klasickému a atletickému designu.

+ Zobrazit více

Old School Engineering

Old School Engineering

Luxusní přestavba R nineT: BMW Motorrad byl pozván na soutěž motorek vlastní úpravy v Paříži. Francouzští stavitelé byly vyzváni, aby předložili své návrhy přestavby motorky R nineT. Podané návrhy hodnotila odborná porota, ve které zasedli Fred „Krugger“ Bertrand, dvojnásobný vítěz soutěže upravených motorek, a Ola Stenegärdová, konstruktérka motorek.

Luxusní přestavba R nineT: BMW Motorrad byl pozván na soutěž upravených motorek v Paříži. Francouzští stavitelé byly vyzváni, aby předložili své návrhy přestavby motorky R nineT. Podané návrhy hodnotila odborná porota, ve které zasedli Fred „Krugger“ Bertrand, dvojnásobný vítěz soutěže upravených motorek, a Ola Stenegärdová, konstruktérka motorek.

+ Zobrazit více
Officine Sbrannetti

Spirit of Zeller je poctou německé legendě závodního sportu, Walteru Zellerovi. Stavitelé z dílny Officine Sbrannetti se nechali inspirovat strojem BMW RS 54 z roku 1954, vsadili vše na úpravy a vypomohli si při tom veškerými svými technickými řemeslnými dovednostmi.

Původní sedlo bylo nahrazeno novým, ručně vyrobeným sedlem, které je zcela v kůži. Ochranné desky jsou zhotoveny z pevného kovu. Aby dali motoru ještě více závodní charakter, osadili samostatná řidítka, díky kterým vznikl prostor pro instalaci jednoduchého tachometru ve stylu padesátých let. Ten správný zvuk stroji dodává výfukový systém „Mass“. Italský stavitel se nedržel zpátky, ani pokud jde o lak. A aby se zcela nový lak nepoškrábal, je na nádrži kožený řemen. Kontrast s lakem zajišťují stříbřitě šedé prvky jako například vidlice, ráfky kol, kryty řidítek, kryty ventilů a pohon kardanového hřídele. Barevné zvýraznění zajišťují světle žluté poznávací značky s počátečními čísly vyřezanými z hliníku.

Není o tom pochyb: chlapci z Officine Sbrannetti udělali z R nineT skutečnou závodní motorku. Právě proto jsou pro nás na čele.

+ Zobrazit více
Diamond Atelier a K1X

Co se stane, když se spojí výrobce upravených motorek a basketbalová značka? Vznikne upravený R nineT, která způsobí pořádný humbuk mezi café racery. Tvůrce upravených motorek Diamond Atelier i basketbalová značka K1X jsou původem z Mnichova, takže od začátku bylo jasné, že jako základ pro DA#4 poslouží model BMW.

Vybrali si zbrusu novou R nineT, kterou Diamond Atelier upravil tak, aby naplňovala vizi K1X agresivního nízkoprahového biku, který by v náznacích odkazoval na nadcházející podzimní a zimní kolekci této značky. Loga jsou ze stříbra a byla doplněna skutečným diamantem ve stylu Diamond Atelier. Dalšími výraznými prvky jsou přívod vzduchu probíhající přes ručně provedenou palivovou nádrž a přebudovaná špičková elektronika. Díly obráběné na CNC stroji, jako například horní trojitá svorka nebo kryt alternátoru, jsou označeny ikonickým symbolem listu značky K1X, a dotvářejí tak toto mistrovské dílo.

Zbrusu nový DA#4 bude vystaven na Glemseck 101, na kterém bude nasazen do závodu 1/8 mile Essenza Sprint.

+ Zobrazit více
JSK Customs

Divoká jízda na silnici i v terénu: přesně to bylo cílem stavitelů z kalifornského JSK při úpravě jejich R nineT.

Výsledkem jejich snažení je scrambler s typicky posíleným výfukovým systémem. A aby zajistili, že si nikdo nespálí nohy, obalili celý komplet karbonem. Seřiditelný tlumič Supertrapp dodává dunivější zvuk, a že se strojem bude možné vyjet do terénu, zaručují řídítka z karbonu ve stylu BMX. Samuel Kao, duchovní otec JSK, je dlouholetým fanouškem BMW, a proto zvolil klasické barvy motorsportu BMW: červenou, tmavě modrou a světle modrou.

To vše v kombinaci s pneumatikami s hlubokým vzorkem dělá z Chocolate Slidera dostatečně agresivní a vyzrálý stroj, aby na něj mohl okamžitě nasednou kdokoliv a vyjet s ním do terénu.

+ Zobrazit více
Kevil's Speed Shop
Zákazníci dílny Kevil’s Speed Shop se natolik nadchnuli pro R nineT, že si postavili svou vlastní verzi. Jejich téma: „Rat Rod".
+ Zobrazit více
Přejít na webové stránky external-link-arrow-slim
VTR Customs

Posavit nejnižší, nejmenší a nejštíhlejší Cafe Racer s tlustými pneumatikami na základu R nineT – to byl cíl, který si stanovili švýcarští stavitelé upravených motorek VTR Customs. Majitel Daniel Weidmann a jeho tým chtěli postavit „dietní“ bike – motorku, která by na první pohled jakoby kopírovala trend označovaný jako „káva s sebou" a ve své podstatě sjednocovala styl „Board Tracker“. Z každého detailu vyzařuje čistá řemeslnost: v návaznosti na klasické motocykly ze 70. let 20. století došlo ke zmenšení nádrže, zúžení sedla a zkrácení kostry. Ukazatel paliva v nádrži je zvláštní verze, stejně jako ručně ztenčená zádní část a aerodynamický kryt v přední části. A speciální výfuk 2 v 1 s „bannery“ MotoGP od firmy Akrapovič vytváří mocný zvuk.

+ Zobrazit více
46Works

Největší výzvou, před kterou stál Siro Nakajima, byl ručně vyrobený hliníkový rám. Pro někoho, kdo se běžně zabývá technickými vylepšeními, to byla zcela nová zkušenost. Výsledek je odrazem opravdové vášně. Siro se zaměřil zcela na kvality, které skýtá samotný motor boxeru: nízká hmotnost, rychlost a snadná manipulace. Jeho přestavba je asi o 30 kilo lehčí než původní stroj, a její součástí jsou i ráfky typu MotoGP.

+ Zobrazit více
Brat Style

Go Takamine není jedním z nejvlivnějších stavitelů upravených motorek jen tak pro nic za nic. Nikdo nesvede dát motorce dotek lehkosti a klasiky tak, jak to dokáže on. Motorka Cyclone, kterou vytvořil, je toho pravděpodobně nejlepším důkazem. Tento štíhlý a lehkonohý stroj nabízí dokonalou rovnováhu mezi minulostí a budoucností.

+ Zobrazit více
Cherry's Company
Krátký pohled do budoucnosti na to, jak by mohly mototcykly BMW vypadat za 10 let - právě takový úkol si dal Kaichiroh Kurosu, když se zabýval tímto projektem. Výsledkem je Highway Fighter - stroj, který vypadá, jako by právě vyjel z natáčení filmu o Batmanovi. Tato kráska na dvou kolech má ručně vyrobenou hliníkovou karoserii, která harmonicky kombinuje všechny součásti. Kaichiroh Kurosu kupodivu hledal inspiraci v minulosti BMW Motorrad a našel ji v legendárním BMW R 7 z roku 1934.
+ Zobrazit více
Přejít na webové stránky external-link-arrow-slim
Unique Custom Cycles

Jíst, spát, tvořit, opakovat. Jíst, spát, tvořit, opakovat. Tento pevný denní režim dodržovali Ronna Norénová and Gordon z UCC po dobu pěti týdnů. Tito dva stavitelé ze Švédska totiž pracovali na své vlastní osobní interpretaci BMW R nineT - nejen proto, aby ohromili nás, ale hlavně odbornou porotu na Custom Bike Show v Norrtälje. S respektem prohlašujeme, že ohromný časový pres, do kterého se dostali, jim umožnil vytvořit skutečný klenot mezi upravenými boxery.

+ Zobrazit více
Urban Motor

„Track grinder“ je první úpravou R nineT na světě a už teď je jasné, že laťku ostatním úpravám boxerů nastavil nesmírně vysoko: díky neuvěřitelnému důrazu na detail, barevnosti a široké paletě vlastních a ručně vyrobených součástí je tato motorka ztělesněním crossover stylu značky URBAN MOTOR.

+ Zobrazit více
El Solitario

„Výkonný, přerostlý, syrový, ošlehaný, nemilosrdný ... Je to ďábelský stroj“ – jen stěží lze tuto úpravu R nineT popsat přesněji než slovy Davida Borra z EL SOLITARIA. Několik set metrů nerezových konzol a více než 700 hodin práce z tohoto nového klasického boxera udělaly něco, co připomíná zmutovanou verzi dálkového motocyklu z 80. let 20. století. Tato výstřední obludnost se poprvé představila veřejnosti na akci „The ONE Motorcycle Show“, a stejně jako všechny úpravy od EL SOLITARIA dav okamžitě rozdělila na dva tábory.

+ Zobrazit více
Koncept. Experiment. Vzor
Model BMW R 90 S byl opravdovou ikonou. K v té době se průkopnickému jízdní výkonu se přidal progresivní design. V roce 2013 oslavil tento klasický boxer své 40. narozeniny, a i při této příležitosti a zároveň při příležitosti 90. narozenin BMW Motorrad byl ve spolupráci s Roland Sands Design vytvořen stroj, který měl být poctou zlaté éře motocyklistiky: Concept Ninety.
+ Zobrazit více

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner