„Ať už dělám cokoli, vždy z toho musím mít radost.“

Rozhovor se závodnicí na klasických strojích a fanynkou scramblerů Joy Lewisovou.

Proč jít s davem, když mimo hlavní proud si člověk užije tolik zbavy? Křestní jméno Joy Lewisové se stalo součástí programu. Rozhovor s veselou duší, která se nepřizpůsobuje, nýbrž žije svým vlastním stylem.

Joy, čím tě tak fascinují motorky?
Vždy jsem pro ně měla slabost. Můj otec mi často vyprávěl o svých pouštních rallye. Když mi bylo dvanáct let, můj dědeček mě naučil jezdit na Hondě a já tomu okamžitě popadla. Pro mě je jízda na motorce vzrušení, dobrodružství a snaha plně se soustředí všemi smysly na řízení. Také se mi líbí, že každý výjezd s sebou přináší nové zážitky.
Byla jsi na akci „Babes Ride Out“. Oč při ní jde?
Na akci „Babes Ride Out“ se motorkářky setkávají uprostřed pouště. Je to fantastická příležitost pro ženy, aby sdíleli svou vášeň pro motocykly - ať už jsou to novicky nebo zkušené jezdkyně, nebo ať jsou mladé, nebo starší.
Ale žen, které jezdí na motorkách, stále není mnoho, nebo ano?
V současnosti je mezi motorkáři asi 14 procent žen a s každým menším, lehčím motocyklem, který se dostane na trh, jejich podíl roste. Nebaví mě neustále mluvit o rozdílech ve stylu jízdy mezi muži a ženami. Já s chlapy jezdím každý den a soupeřím s nimi při závodech. Někdy zjišťuji, že motorkářský životní styl naplňuji daleko více než oni.
+ Zobrazit více
Pojeďme kamkoli: Joy Lewisová a R nineT Scrambler.
Pokud by sis mohla vybrat, kam by sis ráda zajela?
Momentálně jsem ve fázi plánování. Ráda bych se podívala na Aljašku, což je můj domovský stát. Také bych ráda strávila nějaký čas v Jižní Americe, nebo si projela Evropu na motorce. A tak dále, a tak dále. Protože je toho ještě tolik k prozkoumání - v ideálním případě na motorce a s lidmi, kteří sdílejí mou vášeň pro všechno na dvou kolech. Nedokázala bych si představit výlet bez motorky.
Jak by vypadal tvůj dokonalý den se scramblerem R nineT?
Vstanu brzy ráno, naložím na motorku věci na převlečení, na spaní a potřeby pro táboření a vyrazím - bez pevného cíle a se spoustou času. Mám ráda spontánní výlety a zjišťování těch nejlepších cest u místních. S motorkou, jako je R nineT Scrambler, se snadno dostanete kamkoli.
+ Zobrazit více
Scrambler R nineT, to je svoboda, nekonvenčnost a nespoutaný životní styl. Hodí se k tobě tyto vlastnosti?
Páni, to je mi ale hluboká otázka. Moje rodina mi nikdy neříkala, co by měli nebo neměli dělat kluci a holky. Takže jsem nikdy neměla pocit, že by existovalo něco, co nesmím dělat. Nezávislost pro mě vždycky byla zásadní. A moje rodina mě v tom vždy podporovala. Když se jmenujete „Joy“ (radost), je, myslím jasné, že bych ani nemohla být dítětem smutku. Proto se snažím, aby mi všechno, co dělám, přinášelo radost.
Máš svoje životní motto?
Dnes je TEN den. Nebo: Život je krátký, tak raději sněz nejprve desert. Myslím, že obě tato motta vyjadřují stejnou věc.
Prosím dokonči tuto větu: Pro mě je motorka ...
Život.
+ Zobrazit více
Když sednu na motorku, zakouším pocit vzrušení, strachu a radosti zároveň. A o to jde - o tento pocit lásky. “

Joy Lewisová

Poctivý. Nespoutaný. Vzduchem chlazený

Nechej se šlehat větrem, nakloň se do každé zatáčky a zažívej svobodu s každým metrem cesty, který urazíš – díky BMW R nineT Scrambler můžeš být tím, kým skutečně jsi. Tvrdý, nekonvenční a běžným normám se vymykající. Jde tam, kam chce. Stvořený pro každého, kdo chce, aby jeho motorka byla čistá a minimalistická a aby porušovala všechna pravidla.

R nineT Scrambler

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner