Závodění s radostí

R nineT Racer v Japonsku.

Při závodech nejde vždy jen o rychlost a výkon. Jde také o zábavu a styl, přátelství a svobodu. A právě tento druh závodění oslavují závodníci na klasických motorkách z Japonska. V metropoli Tokiu se Joy Lewisová setkává se stavitelem motorek na míru Daisuke Mukasou a jeho Curry Speed Clubem. Projíždí na svém R nineT Raceru ulicemi této megapole a vyráží na odlehlé horské cesty u hory Fuji and na závod klasických motocyklů na závodní trati Fuji.  

Japonsko má velmi silnou komunitu závodníků na klasických strojích. Daisuke před deseti lety vytvořil Curry Speed Club a žije se svými přáteli svou vášní pro klasické motorky. “

Joy Lewisová

Projížďka Tokiem s Joy Lewisovou

Projížďka Tokiem s Joy Lewisovou

Tokio je poprávu označováno za tajné hlavní město světa. To proto, že tato megapole nabízí mnohem více, než jen chrámy a tamagoči. Milovnice klasických strojů Joy Lewisová se vydává do ulic japonských měst na svém R nineT Raceru. Na své cestě se bude proplétat mezi úchvatně osvětlenými mrakodrapy, po magistrálách a úzkými uličkami a bude při tom objevovat pamětihodnosti této metropole životního stylu a setkávat se s renomovanými tokijskými staviteli upravených motorek a závodníky na klasických strojích.  

+ Zobrazit více

Klasický svět stavitele motorek Daisuke Mukasy

Klasický svět stavitele motorek Daisuke Mukasy

Dílna Animal Boat je pro nadšence do klasiky nebem na zemi. Ve své dílně Animal Boat zachraňuje japonský stavitel Daisuke Mukasa klasické motorky před zánikem – a prostřednictvím své stáje Curry Speed Club je přivádí zpět na závodní trať.  

+ Zobrazit více

Styl sedmdesátek se vrací na závodní trať

R nineT Racer oživuje začátky superbiků. BMW R 90 S a jeho velkolepá představení na dráze v Daytoně a na Isle of Man v roce 1976 jsou nezapomenutelná. Pokusíme-li se rozpomenout se na závodní scénu 70. let 20. století, okamžitě nám na mysli vytane Japonsko, kde byl vynalezen moderní motocykl, a kde nyní dochází k působivému oživení této tradice.

Více informací
spinner