Longboard a motorka

Vysoko nad městem.

Chris a Guto se spojili a chtějí dobýt silnice v São Paulu a jeho okolí. Podívejte se, jak hbitě tato dvojice nabírá rychlost. Chris Northover je normální kluk, který miluje jízdu na motocyklu tolik, že si z toho udělal kariéru. Guto je brazilský longboarder, který jezdí na skateboardu už přes sedm let. Dohromady je spojuje jejich vášeň pro rychlost a projíždění zatáček – bez ohledu na to, zda mají pod sebou dvě nebo čtyři kola. Nech se jí unést taky.

Chris a Guto

Chris a Guto

Chrise a jeho přítele Guta spojuje radost ze společné jízdy. Pro oba je ježdění, ať už na motocyklu nebo na longboardu, jak práce, tak vnitřní naplnění. Chris vycestoval do Brazílie, aby si zajezdil s Gutem a několika přáteli v horách kolem São Paula. Vybaveni modelem G 310 R a longboardy vyrazili za dobrodružstvím a skvěle si ho užili.

+ Zobrazit více
To nejlepší na ježdění na longboardu je sjíždět horu s přáteli. Vybírat s nimi zatáčky je prostě úžasné! Je to nejlepší pocit na světě! “

Guto Negão

Rozhovor s Gutem

Gutovi Negão je už ve svých 27 letech mistrem světa ve sjezdu na longboardu. Vášeň pro ježdění na skateboardu ho pohlcuje už od 20 let. Začalo jako koníček a jen náhodou zjistil, jak dobře mu to jde. Rozhodl se jen tak pro zábavu soutěžit v závodě, i když neprošel žádným tréningem a neměl zkušenosti. Překvapilo ho, jak dobře si vedl, a nyní je těžké představit si jakoukoliv soutěž bez něj. V tomto rozhovoru Guto mluví o svých zkušenostech s jízdou na longboardu, o tom, co mají longboardy a motocykly společného a o svých plánech do budoucna.
Jak dlouho už jezdíš na longboardu?
Poprvé jsem se na longboard postavil, když mi bylo 20 let. Jeden jsem zahlédl a chtěl jsem vědět, co to asi je.
Na co si musejí začátečníci dávat pozor?
Mám pro ty, kteří začínají s longboardem, jednu radu: nezapomeňte si vzít helmu a rukavice. Jelikož na začátku budete často padat a určitě budete používat ruce jako brzdy, budete tedy potřebovat rukavice. Kolenní chrániče poskytují ještě větší ochranu.
Jak často a jakým způsobem trénuješ, abys podával tak dobré výkony?
Tréning je v podstatě jednoduchý. Jedná se spíše o funkční tréning. Snažím se tedy posílit své pohybové sekvence. Skutečný tréning je samotné ježdění na longboardu. V ideálním případě co nejvíc to jde a co nejvíc dní. Nejlepší způsob trénování je s někým, kdo vás tlačí, abyste se zlepšili. Takže potřebujete velkou partu a hory. Nejlepší je hodně hor s velkou rozmanitostí, různými zákoutími a různými rychlostmi.
+ Zobrazit více
Za poslední roky jsi se zúčastnil spousty akcí. Která z nich byla nejlepší a proč?
Určitě Teutonia, kvůli vysokým rychlostem. Je to velmi technický závod, protože se téměř nemůžete hýbat. Najednou jste ve „vysokorychlostním režimu“ a nemůžete se ani podívat vzhůru kvůli tomu, jak jedete rychle, a vítr je tak silný, že byste ze svého longboardu mohli kdykoliv spadnout. To bylo docela vzrušující, ale myslím, že nejúžasnější závod, který jsem kdy jel, byl ten poslední závod – když jsem se stal mistrem světa.
Zbyly ti ještě po tom, co jste se stal mistrem světa, nějaké cíle?
Mým cílem pro rok 2016 je rozhodně obhájit titul mistra světa. Určitě chci vyhrát všechny závody, kterých se zúčastním. Je docela dobře možné stát se mistrem světa, když jednou za čas dorazíte do cíle druhý, ale já chci zvítězit pokaždé.
Jakou nejvyšší rychlostí jsi na longboardu jel?
Moje nejvyšší naměřená rychlost během závodu byla 119 km/h, ale osobní rychlostní rekord byl 139 km/h. To ale není oficiální, protože to nemůžu dokázat.
Myslíš si, že jízda na motorce a na longboardu mají něco společného?
Podle mě mají jízda na longboardu a na motorce společné to, jak se nakláníte do zatáček a cítíte asfalt pod pneumatikami. Myslím, že pocit z naklánění do zatáčky v plné rychlosti je na motorce a na longboardu velmi podobný.
+ Zobrazit více

Rozhovor s Chrisem Northoverem

„Jsem bezvýhradný nadšenec.“

Rozhovor s kaskadérským jezdcem a spisovatelem Chrisem Northoverem.

Více informací

Naplňující potěšení z jízdy

BMW G 310 R

Hbitý stroj je základ potěšení z jízdy. Byl konstruován pro pulzující města a pro ty, kdo jednoduše milují jízdu na motocyklu. Je obratný, snadno ovladatelný a sportovní zároveň. Ať už jsi velké nebo malé postavy – každý jezdec se na BMW G 310 R cítí ihned jako doma!

G 310 R

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner