„Jsem bezvýhradný nadšenec.“

Rozhovor s kaskadérským jezdcem a spisovatelem Chrisem Northoverem.

Chris Northover je ztělesněním vášnivého motocyklisty. Jako kaskadérský jezdec, instruktor, novinář a vystudovaný motocyklový inženýr tráví téměř veškerý svůj volný čas na dvou kolech. Stal se známým natočení videa „Storm the ambassy“, které mělo původně být pro pobavení kamarádů. V rozhovoru odhaluje jak se video natáčelo, proč už nemá volný čas, co si myslí o modelu G 310 R a jak to všechno souvisí s jízdou na longboardinu.

Výzva Park 'n' Ride

Chris Northover je dokonalým jezdcem pro výzvu Park ‘n’ Ride. Zná model G 310 R do posledního šroubku a nikdo ho nemůže obelstít, když přijde na radost z jízdy, protože se na dvou kolech cítí jako doma. Jako kaskadérský jezdec ho vždy těší, když se něco děje. Tak jsme Chrisovi dali novou výzvu. S sebou při jízdě: model G 310 R a jeho kamarád Guto. Jestli chcete vidět, do čeho se Chris, G 310 R a Guto dostali, jak překonali výzvu a s kým se setkali, podívejte se zde.

+ Zobrazit více

Mnoho lidí tě zná z videa „Storm the embassy“. Jak tě něco tak bláznivého napadlo?

To video nemělo být nic velkého. Dobrý kamarád, se kterým jsem už natočil několik filmů, mi řekl, že má přístup do prázdné budovy. Pak se objevila jedna společnost a poskytla nám motorky k vyzkoušení – všechno šlo bez problémů. Natáčeli jsme čtyři dny a velmi jsme si užívali vymýšlení nových triků. Vlastně jsem si nebyl jistý, že budu schopen všechno zvládnout. Ale můj kamarád mě stále povzbuzoval – díky tomu moje nadšení neopadalo. Nikdy bychom neuvěřili, že to video zhlédne více než čtyři miliony lidí.

+ Zobrazit více
Jak jsi se k jízdě na motocyklu dostal?
Já jsem si to nevybral. Motocykly mě uchvacovaly už od mala. Můj otec jezdil závody automobilů a motocyklů. Můj mladší bratr se také stal závodním jezdcem a nyní se účastní automobilových závodů. Dává smysl, že jsem se také začal věnovat ježdění na motocyklu. Určitě si víc užívám na motorkách. Díky nim se cítím svobodný. Prostě prožíváte věci z mnohem větší blízkosti a osobněji než v autě. Mám rád oboje, ale ježdění na motorce pro mě znamená víc svobody. „Jsem bezvýhradný nadšenec.“ Nezáleží na tom, s čím se mám potýkat, nikdy nemám dost. Zvláště pokud jde o motocykly nebo skateboardy.
Jak se ti podařilo udělat z jízdy na motocyklu svou práci?
Jako dítě jsem snil o tom, že se jednoho dne stanu mistrem světa. Na zahradě jsem stále pořádal malé závody. Když jsem nemohl jezdit na motocyklech, jezdil jsem horskou cyklistiku. A čím starší jsem byl, tím víc jsem chtěl závodit. Nejvíce jsem si přál mít život plný ježdění na motocyklu. Původně jsem si myslel, že abych toho dosáhl, musím stát profesionálním závodním jezdcem. Později jsem si uvědomil, že existuje mnoho způsobů, jak jezdit na motocyklech, bavit se a dostávat za to zaplaceno – a to je teď moje práce.
+ Zobrazit více
Vždycky jsem si přál, aby se můj život točil kolem motocyklů. “

Chris Northover

Model G 310 R byl navržen s ohledem na vzhled s nádechem motorsportu. Už jsi závodil s RR. Myslíte, že je jím model G 310 R ovlivněn?
Model G 310 R byl motorsportem rozhodně ovlivněn. Zvláště u karoserie lze říci, že to není nudná motorka pro dojíždění do práce nebo do školy. Má sportovní vzhled připomínající své velké sestry S 1000 R a S 1000 RR. Je to sportovní stroj a barvy motorsportu BMW dobře vyjadřují, odkud pochází. V São Paulu jezdí na motocyklu každý a model G 310 R zde vyniká. Mezi všemi motocykly pro dojíždění a městskými motocykly – G 310 R. Prásk! Uprostřed toho všeho se svou závodní výbavou a dynamickou zádí.
Splnila motorka tvoje očekávání?
Jezdit na modelu G 310 R byla skvělá zábava. Nejdřív jsem strávil nějaký čas v ateliéru a jen jsem na něm seděl, aniž bych někam jel – trochu jako ochutnávka. A najednou jedete do Brazílie, abyste jezdili po horách; projížděli kolem a hledali cestu skrz dopravu, je to nepopsatelné. Je to zkrátka skvělá motorka, která stojí za vyzkoušení. Je lehká, ale u podvozku se stále zdá, jako by patřil velkému stroji. Je očividné, že se tato motorka snadno ovládá a můžete se na ni spolehnout v zatáčkách. Během natáčení v Brazílii jsem si nejvíc užil při vytáčení motorky na horu. Jen tak, pro potěšení. Z modelu G 310 R je rozhodně cítit, že je to BMW. I když je menší – stále vím, že sedím na opravdovém BMW. Může za to vysoká kvalita, všechno je dobře promyšlené a zážitek z jízdy byl obrovský.
Jsi spisovatel a píšeš pro časopisy. Jak bys popsal model G 310 R jednou větou?
Naplňující potěšení z lehké jízdy. To ani není věta, měl bych v tom být asi lepší. Model G 310 R je dokonalou vstupní branou do zkušenosti BMW Motorrad pro každého motorkáře. Potěšení ze snadné jízdy s kvalitní motorkou, na které můžete jezdit každý den.
Co mají společného jízda na motorce a na longboardu?
Spoustu věcí. Způsob, jakým se nakláníte do zatáček, to, jak cítíte asfalt pod koly. A pokud uděláte chybu, cítíte asfalt bezprostředně. Je to podobný sport a podobný pocit. Ještě pořád trochu jezdím na skateboardu. Když jsem byl mladší, opravdu jsem si to užíval, ale nakonec jsem úplně přešel na motocykly. Teď je pro mě ježdění na skateboardu spíše koníček.
+ Zobrazit více

Chris o modelu G 310 R

Chris o modelu G 310 R

Už i při fotografování Chris věděl, že s modelem G 310 R bude spousta zábavy. Potom měl poprvé příležitost řídit model G 310 R v São Paulu. Hned ho překvapilo, jak snadno se motorka ovládá. Také ho ohromila skutečnost, že se na ní cítí jako na větším BMW. Shrnuto: model G 310 R je dokonalou vstupní branou do zkušenosti BMW Motorrad pro každého motorkáře. Naplňující potěšení z jízdy se skutečným BMW, na kterém můžeš jezdit každý den.

+ Zobrazit více

Město tě vyzývá

S G 310 R přes São Paulo.

Více informací

Naplňující potěšení z jízdy

BMW G 310 R

Hbitý stroj je základ potěšení z jízdy. Byl konstruován pro pulzující města a pro ty, kdo jednoduše milují jízdu na motocyklu. Je obratný, snadno ovladatelný a sportovní zároveň. Ať už jsi velké nebo malé postavy – každý jezdec se na BMW G 310 R cítí ihned jako doma!

G 310 R

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner