Tanec na laně

Na akci BMW Motorrad Days se jde na věc.

Když Sarah Lezito předvádí kaskadérskou jízdu, vypadá to, jako by její motocykl tancoval. Na akci BMW Motorrad Days tato Francouzka nechává model S 1000 R tančit a při akrobatickém „Street Dance“ dává všanc svou pověst nejlepší kaskadérské jezdkyně na světě.

Tréning brzy ráno: Sarah Lezito tančí se svým motocyklem.

V aréně, kde se koná akce, se rozhostí ticho jako v divadle, když zhasnou světla. Padá opona a Sarah Lezito vjíždí na jeviště akce BMW Motorrad Days ve městě Garmisch-Partenkirchen. Doprovází ji zvuk modelu S 1000 R, který burácí do ticha. Tato 24letá dívka pod sebou nechává motorku tančit – jako by to bylo BMX, ne BMW. Svými drifty kreslí na asfaltu dokonalé osmičky, aby vše završila sérií dokonalých kaskadérských triků ze svého repertoáru.

+ Zobrazit více

Model S 1000 R jako kaskadérská motorka

Kaskadérská verze S 1000 R

Sarah si kaskadérskou motorku vybrala sama a je přesvědčena o tom, že se pro kaskadérské triky hodí.

Kaskadérská verze S 1000 R

Tato nová jezdkyně z BMW Motorrad si vybrala svou kaskadérskou motorku sama. „Myslím si, že model S 1000 R je překvapivý a originální. Udělal na mě ohromný dojem. Motorka je přesně v mém stylu a posiluje ho.“ Podle Sarah je motorka lehká a snadno ovladatelná. Přesto bylo nutné provést několik změn, aby se s modelem S 1000 R daly provádět kaskadérské triky. Nejprve Sarah vyměnila řetězové kolo tak, aby na motorce mohla jezdit extrémně pomalu u technických triků. Úplně odstranila světla a elektroniku uložila za proudnicový kryt. Upravená nádrž poskytuje Sarah oporu při jejích tricích a umožňuje jí provádět ještě více triků. Vyměnila řidítka a stupačky. Dále motorka dostala ruční brzdu zadního kola.

+ Zobrazit více

Kaskadérská jezdkyně s dovednostmi mechanika

„Když si něco na motorce rozbiji, nechci čekat na mechanika. Na to jsem příliš netrpělivá,“ říká Sarah Lezito

Kaskadérská jezdkyně s dovednostmi mechanika

Sarah udělá na motocyklu hodně práce sama. Nicméně ji těší, že jí pomáhá její nejlepší kamarád Romain, který dokonce osobně vyrábí součástky pro její motorku. „Někdy zkrátka musím dělat věci sama. „Když si něco na motorce rozbiji, nechci čekat na mechanika. Na to jsem příliš netrpělivá. Ale obecně mě velmi těší, že mi Romain pomáhá a můžu držet ruce pryč od mechaniky.“ Sarah se ke svým motocyklům nechová zrovna přecitlivěle. Pokud má stroj s touto dívkou držet krok, musí být robustní. „Už jsem poškodila dost motorek,“ směje se, „ale většinou jsme je byli schopni opravit.“

+ Zobrazit více

Trénink s Chrisem Pfeifferem

Sarah Lezito má velký vzor: Chrise Pfeiffera. Jako teenagerka se snažila tuto legendu kaskadérské jízdy na motorce napodobovat. „Chris mi poskytoval inspiraci. Ve 14 letech se mi podařilo se s ním vyfotit na jedné z jeho show ve Francii,“ vzpomíná. „Jsem hrdá, že jdu v jeho šlépějích, a doufám, že budu jednoho dne tak dobrá jako on. Udělal toho pro náš sport tolik. Je to skvělý člověk a taky má skvělý styl.“ Když se Chris Pfeiffer dozvěděl o tom, že Sarah Lezito pojede na kaskadérských show pro BMW Motorrad, hned ji pozval k sobě do Bavorska. „Trénovali jsme na jeho pozemku a já mu řekla o svých plánech s modelem S 1000 R,“ říká Sarah. „Byl docela ohromený a chtěl mi dát svůj model F 800. Ale já si raději ochočím silnou motorku než vyladěnou, která není dost silná. Jsem zvyklá na čtyři válce a podle mě se žádný motocykl nehodí víc než model S 1000 R.”

+ Zobrazit více
Sarah Lezito
Sarah Lezito
Sarah Lezito
Sarah Lezito
Sarah Lezito
Sarah Lezito
Sarah Lezito
Sarah Lezito

Styl Sarah

Dokonalé triky

Sarah si vytvořila vlastní styl a dovedla své triky k dokonalosti.

Dokonalé triky

Navzdory jejímu nadání je těžké vyniknout mezi množstvím talentovaných kaskadérských jezdců. Zejména když vezmeme v úvahu, že dívky nemohou s kluky držet krok u zvláště náročných triků. Právě proto nejsou v jádru kaskadérských dovedností Sarah extrémně náročné triky. „Nevymyslela jsem triky, ale vytvořila jsem si svůj styl. Dělám věci po svém a při tom se snažím zdokonalovat každý jednotlivý trik.“ Sarah má ráda všechny možné skoky na nádrž, drifty a ze všeho nejvíc zastavování na předním kole. „Dělám je pořád, dokud není brzda předního kola obroušená,“ tvrdí.

+ Zobrazit více

Pružnost a lehkost

Každý pohyb ukazuje, jak Sarah vnímá motocykl.

Pružnost a lehkost

Aby byla dostatečně v kondici pro tanec na svém motocyklu, Sarah tvrdě trénuje. „Musím hodně pracovat na tom, abych byla ohebná. Nějakou dobu trvalo, než jsem získala rovnováhu, a pokud bych si to neupevňovala, bylo by to hned pryč. Podle mě jsou triky, které vyžadují pružnost, skvělé. Tak bojuji, jak umím.“ Kromě své rozhodné a soustředěné povahy má Sarah také velkou porci nadání pro kaskadérskou jízdu. Zachází s motorkou, jako by nic nevážila. Každý pohyb je dokonalý a ukazuje její vnímavost pro motocykl. A diváci jsou „Stylem Sarah“ nadšeni.

+ Zobrazit více

Tanec do zvuku motoru

Sarah pro svůj Street Dance nepotřebuje hudbu: „Nejlepší hudbou je zvuk motoru.“

Tanec do zvuku motoru

Sarah pro svůj tanec nepotřebuje hudbu. „Nejlepší hudbou je zvuk motoru. Chci si ho užít na 100 %. Všechno ostatní mě při tréningu ruší.“ Pouze když se na tréning připravuje, Sarah ráda poslouchá hudbu, aby se dostala do správné nálady. Potom už existuje jen ona a motorka – a ticho. „Model S 1000 R zní dobře. Nechci, aby to zaniklo ve vnějším hluku.“ Původní výfuk nevyměňovala, jeho zvuk jí stačí.

+ Zobrazit více
Raději si ochočím silnou motorku než vyladěnou, která není dost silná. Podle mě se žádný motocykl nehodí víc než model S 1000 R. “

Sarah Lezito

Street Dance ve městě Garmisch-Partenkirchen

Sarah dokončila svůj trénink na modelu S 1000 R právě včas na akci BMW Motorrad Days a v aréně předvádí vytříbenou show. „Atmosféra je skvělá a i asfalt je perfektní. Ohromně se těším, až tady budu předvádět svou kaskadérskou show,“ říká Sarah a zahajuje svůj Street Dance na modelu S 1000 R.

+ Zobrazit více

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

spinner