Od učitele ke kaskadérské legendě

Chris Pfeiffer a revoluce v kaskadérské jízdě.

Pozvedl kaskadérskou jízdu na zcela novou úroveň: Chris Pfeiffer uchvacoval svými výjimečnými triky publikum a stal se vzorem pro nespočet kaskadérů, kteří se mu všichni snaží vyrovnat. Celých deset let Chris úspěšně soutěžil na dvou kolech u společnosti BMW Motorrad – i když většinou jen na jednom kole. Všechno to začalo doma na zahradě. Zde Christian Pfeiffer přeskakoval přes kořeny stromů a prováděl wheelies okolo záhonů se zeleninou. K prvním závodům nebylo daleko. Když mu bylo deset let, postavil se na startovní čáru prvního závodu. Když mu bylo 20, měl doma na polici již 300 pohárů. Ale pořád nebyl profesionálem. Namísto toho studoval, aby se stal učitelem tělovýchovy a biologie. S první závěrečnou zkouškou v batohu však rychle změnil plány. A stal se kaskadérským jezdcem.

Přeskok přes 33 lidí

Přeskok přes 33 lidí

Jeho kaskadérské kousky nezůstaly nepovšimnuty dlouho a Chris se dočkal vlastní show v Olympiahalle v Mnichově. V roce 1996 se stal profesionálním jezdcem. Pfeiffer vyhrál čtyřikrát Erzberg Rodeo. V roce 1997 uskutečnil přeskok řady 33 lidí, kteří leželi vedle sebe – bez použií rampy. Velké vzrušení pro fanoušky. Ale také pro Chrise.

+ Zobrazit více

Pády a starty

Pády a starty

Chris Pfeiffer usilovně trénoval a při každé show a při každém závodu ze sebe vydával všechno. A tak tomu bylo i při vystoupení na Guinness World Records v roce 1999, kdy Chris kvůli technické závadě upadl a přivodil si několik zlomenin. Po řadě chirurgických zákroků a po dlouhé rehabilitaci se konečně mohl těšit na comeback. A ten skutečně přišel: obstál sám před sebou i před silnou konkurencí a zvítězil na Erzberg Rodeo.

+ Zobrazit více

Otec od rodiny

Otec od rodiny

Jeho kaskadérské schopnosti Chrisovi Pfeifferovi otevřely celý svět. Ani bezpočet cest mu však nezabránil, aby si našel čas pro rodinu. Hrál tenis se svými dcerami a jezdil na čtyřkolce se svým synem.

+ Zobrazit více

Boj o hlas

V roce 2014 Chris Pfeiffer dospěl na vrchol své kariéry. Ale navzdory tomu, že byl absolutním mistrem svého oboru, se při svém zaměstnání vždy potýkal s rizikem. Při tréninku upadl a zlomil si hrtan a utrpěl několik zranění předloktí. Výsledek: řada operací a řečová terapie. Chris se ocitl v bitvě o svůj hlas.
Po této nehodě se Chris změnil. „Naučil jsem se v tomto šíleném, hektickém světě tolik nepřepínat," řekl tento 45letý jezdec. Na čas odešel do ústraní. V roce 2015 byl ale zpět i se svou F 800 R a předvedl nezapomenutelnou show na BMW Motorrad Days. Po několika dalších vystoupeních však musel přijmout obtížné rozhodnutí.
+ Zobrazit více
+ Zobrazit více

Pověsil svou kaskadérskou kariéru na hřebík

Pfeiffer si již užil dost. Po 35 letech – 20 z nich jako profesionál – oznámil tento občan města Schongau na svém facebookovém profilu konec kariéry. Ale i když ve svém statusu oznámil konec své kariéry, dodal k tomu: „Jedna věc je jistá; intenzivně jezdit na motorce nepřestanu, protože je to můj život - a vždycky byl.“ Protože s F 800 R to neskončí nikdy!
+ Zobrazit více
Facebookový profil external-link-arrow-slim

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner