Od učitele ke kaskadérské legendě

Chris Pfeiffer a revoluce v kaskadérské jízdě.

Přeskok přes 33 lidí

Přeskok přes 33 lidí

Jeho kaskadérské kousky nezůstaly nepovšimnuty dlouho a Chris se dočkal vlastní show v Olympiahalle v Mnichově. V roce 1996 se stal profesionálním jezdcem. Pfeiffer vyhrál čtyřikrát Erzberg Rodeo. V roce 1997 uskutečnil přeskok řady 33 lidí, kteří leželi vedle sebe – bez použií rampy. Velké vzrušení pro fanoušky. Ale také pro Chrise.

+ Zobrazit více

Pády a starty

Pády a starty

Chris Pfeiffer usilovně trénoval a při každé show a při každém závodu ze sebe vydával všechno. A tak tomu bylo i při vystoupení na Guinness World Records v roce 1999, kdy Chris kvůli technické závadě upadl a přivodil si několik zlomenin. Po řadě chirurgických zákroků a po dlouhé rehabilitaci se konečně mohl těšit na comeback. A ten skutečně přišel: obstál sám před sebou i před silnou konkurencí a zvítězil na Erzberg Rodeo.

+ Zobrazit více

Otec od rodiny

Otec od rodiny

Jeho kaskadérské schopnosti Chrisovi Pfeifferovi otevřely celý svět. Ani bezpočet cest mu však nezabránil, aby si našel čas pro rodinu. Hrál tenis se svými dcerami a jezdil na čtyřkolce se svým synem.

+ Zobrazit více

Boj o hlas

V roce 2014 Chris Pfeiffer dospěl na vrchol své kariéry. Ale navzdory tomu, že byl absolutním mistrem svého oboru, se při svém zaměstnání vždy potýkal s rizikem. Při tréninku upadl a zlomil si hrtan a utrpěl několik zranění předloktí. Výsledek: řada operací a řečová terapie. Chris se ocitl v bitvě o svůj hlas.
Po této nehodě se Chris změnil. „Naučil jsem se v tomto šíleném, hektickém světě tolik nepřepínat," řekl tento 45letý jezdec. Na čas odešel do ústraní. V roce 2015 byl ale zpět i se svou F 800 R a předvedl nezapomenutelnou show na BMW Motorrad Days. Po několika dalších vystoupeních však musel přijmout obtížné rozhodnutí.
+ Zobrazit více
+ Zobrazit více

Pověsil svou kaskadérskou kariéru na hřebík

Pfeiffer si již užil dost. Po 35 letech – 20 z nich jako profesionál – oznámil tento občan města Schongau na svém facebookovém profilu konec kariéry. Ale i když ve svém statusu oznámil konec své kariéry, dodal k tomu: „Jedna věc je jistá; intenzivně jezdit na motorce nepřestanu, protože je to můj život - a vždycky byl.“ Protože s F 800 R to neskončí nikdy!
+ Zobrazit více
Facebookový profil

Moderní všestranný motocykl

F 800 R je dobře zavedený hráč v segmentu silničních motocyklů společnosti BMW Motorrad. Spojuje živost, každodenní praktičnost i radost z dynamické jízdy v jediném integrovaném sportovním balíku. A upravená verze F 800 R posunuje celou věc o krok dále.

Více informací
Další příběhy, které by tě mohly zajímat
Vybrané motocykly
spinner