Deset let v centru pozornosti BMW Motorrad

Ničeho se nebojí: motorky jsou pro Chrise Pfeiffera drogou.

Chris Pfeiffer důsledně naplňuje filosofii „Proměn svůj život v jízdu“. BMW Motorrad stojí za odvážnými kaskadérskými triky tohoto jezdce již deset let.

„Ano, to je BMW, a ne, neprodám ti ho“, říká Chris Pfeiffer. Další fanoušek se vyptává na model F 800. Tento kaskadérský jezdec předvedl na sportovním univerzálu na slavné StuntWars na Floridě triky, které tu dosud nikdo neviděl. Porota a fanoušci byli ohromeni: 100 bodů – nejvyšší možný výsledek. Ovšem na nový motocykl v prodeji si fanoušci budou muset počkat o trochu dále. Do té doby bude model F 800 R k dispozici jako výrobní model.

„Byla to moje první příležitost předvést wheelie bez držení rukama a stoppie s 230stupňovou rotací,“ říká Pfeiffer, a k tomu dodává: „Byl jsem rád, že se mi podařil i výskok na hrazení před diváky. To byla novinka. Porotu už nebaví sledovat pořád dokola stejnou věc.“

+ Zobrazit více

S BMW Motorrad nasbíral mnoho trofejí

S BMW Motorrad nasbíral mnoho trofejí

Díky svému talentu a mnoha hodinám tréninku nasbíral Chris Pfeiffer na svém motocyklu BMW mnoho trofejí, včetně Streetbike Freestyle World Championship (2007, 2008, 2009), Stuntriding European Championship (2006, 2007, 2008) a otevřeném mistrovství světa Německa (2009 a 2010).

+ Zobrazit více

Rocková hvězda

Rocková hvězda

Pfeiffer procestoval celý svět a byl nadšen z podpory fanoušků. „Reakce obecenstva je fantastická – chovají se ke mně jako k rockové hvězdě,“ řekl Chris na šňůře v Kalkatě v roce 2011.

+ Zobrazit více
Na motorkách BMW se mi povedlo pár docela slušných triků. “

15 wheelies za 30 sekund

15 wheelies za 30 sekund

Pro tohoto kaskadéra není žádný výzva dost obtížná. V roce 2000 zvládl 15 wheelies za 30 sekund a na svém stroji se vyrazil proti BMW M5 i letícímu golfovému míčku. Wheelies předváděl i na střeše budovy BMW v Mnichově. „Na motorce BMW se mi povedlo pár docela slušných kousků.“

+ Zobrazit více

Pfeiffer je i terénní jezdec

Pfeiffer je i terénní jezdec

Hodně ternních jízd najezdil i  s BMW Motorrad. S Endurem NP2 se zúčastnil Hillclimbing Championship v Obersaxenu ve Švýcarsku a Rodea X Endurocross v Rakousku. Při závodu Snow Speed Hill Race v Německu si vyzkoušel i stoupání do zasněženého svahu.

+ Zobrazit více

Pfeiffer má trofej z Garmisch-Partenkirchenu

Zlatým hřebem byly každoroční BMW Motorrad Days. Pfeiffer patřil k nejoblíbenějším živým atrakcím. Jeho show s F 800 R přilákala do hlavní arény davy fanoušků. „Vždy se snažím triky zlepšovat a přijít s něčím novým.“
A tak tomu bylo i zde: rodák z Schongau přišel vždy s něčím novým i na BMW Motorrad Days.
Za deset let s BMW Motorrad prokázal Pfeiffer svůj talent. Ať už v terénu, nebo na silnici či ve sněhu. Je to prostě profesionál.
+ Zobrazit více

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner