Všestranný talent mezi kaskadérskými jezdci

Nejlepší tipy a triky Chrise Pfeiffera.

Chris se stal mistrem světa počtvrté. Jeho show vyvolávají vždy velký rozruch. Chris Pfeiffer se stal ikonou kaskadérské motocyklové jízdy. Takže asi nikoho nepřekvapí, že tohoto jezdce požádal osobně o vystoupení i herec Tom Cruise.

Mission: Impossible? Nikoliv, pokud ho o vystoupení požádá herec Tom Cruise

Mission: Impossible? Nikoliv, pokud ho o vystoupení požádá herec Tom Cruise

Při evropské premiéře filmu „Mission: Impossible Ghost Protocol“ požádal Pfeiffera o vystoupení herec Tom Cruise. I Chrise Pfeiffera to překvapilo. „Měl jsem za úkol rozehřát publikum, než Tom Cruise vkročí na červený koberec před centrálou BMW Welt. A přesně to jsem udělal. Když mě Tom spatřil v kombinéze, zeptal se, proč nejsem na motorce. Vysvětlil jsem mu situaci a on řekl: „Ne, já tě chci vidět jezdit.“ „A tak jsem se chopil příležitosti“, říká Pfeiffer a dodává: „Bylo to velké překvapení – byl jsem nadšený, že se mohu zúčastnit premiéry, ale, že mě Tom osobně požádá o vystoupení, bylo neuvěřitelné.“

+ Zobrazit více

Zkouška síly golfovým míčkem

Zkouška síly golfovým míčkem

Po odpálení golfový míček zrychluje z 0 na 100 km/h za 0,25 milisekund. Zvládne takové zrychlení i motocykl nebo automobil? V srpnu 2006 přijali tuto výzvu Hans-Joachim Stuck v automobilu BMW M5 a Chris Pfeiffer na motocyklu K 1200 R na akci BMW International Open v Mnichově. Jejich soupeřem na odpališti byl: Ian Poulter, dřívější vítěz Ryder Cupu.

+ Zobrazit více

Pfeiffer zvítězil na mistrovství světa v Curychu

Pfeiffer zvítězil na mistrovství světa v Curychu

V roce 2007 zvítězil Pfeiffer na svém motocyklu F 800 v konkurenci 16 soupeřů a stal se před zraky 60 000 diváků mistrem světa v kaskadérské jízdě s téměř všemi body v konečném bodování. „Bylo neuvěřitelné sledovat soupeře, jak předvádějí své triky a kaskadérské kousky v hale,“ říká Pfeiffer po akci v Curychu.

+ Zobrazit více

Musíš přejet na druhou stranu toho mostu

Tato akce byla jeho snem už deset let. Sen se mu splnil konečně v roce 2008: oblouk visutého italského mostu překonal Pfeiffer na své BMW G 450 X. Unikátní na tomto kaskadérském kousku bylo, že most přejel po metr širokém oblouku nad mostovkou. Měl jenom jeden pokus. Tento okamžik zachytil fotograf Bernhard Spottel.
„Jakmile vyjedeš, neexistuje cesta zpět – musíš prostě pokračovat v jízdě, jinak se zřítíš dolů, do propasti. Pokud to nepochopíš, než zazní „Teď“, nacházíš ve smrtelném nebezpečí," říká Spottel. Pfeiffer svůj odvážný manévr zvládl. V nejvyšším bodě mostu se ocitnul ve výšce okolo 20 metrů nad hladinou vody. „Přejezd po tomto oblouku je pro mě splněným snem,“ řekl Pfeiffer po dojezdu.
+ Zobrazit více

Kaskadérský pohár v Rakousku

Kaskadérský pohár v Rakousku

Již několik týdnů po zranění zad v roce 2008 byl Chris zpátky na motorce. V rakouském Roethisu získal potřetí v řadě titul nejlepšího kaskadérského jezdce na Mistrovství Evropy motocyklových kaskadérů.

Pfeiffer byl ve vedení po každém kole a ve finále a semifinále nasbíral 200 bodů. Soupeře porazil se ziskem 601 bodů – což bylo téměř o 50 bodů více než Zoltan Angyal s Kawasaki, který se umístil na druhém místě. „Že jsem byl ve vedení po všech třech kolech, bylo pro mě skvělé potvrzení formy," řekl Pfeiffer po závodech.

+ Zobrazit více

Třetí světový titul

Třetí světový titul

Jeho šance na zisk třetího titulu mistra světa na halovém mistrovství motocyklových kaskadérů 2009 nebyly nijak vysoké. Pfeiffer musel vynechat první den tréninku kvůli chřipce. A navíc měl silnou konkurenci. V prvním kvalifikačním kole dosáhnul Chris jen na třetí příčku. „Necítil jsem se dobře a za třetí místo můžu být rád,“ řekl Pfeiffer. Podstatně lépe se mu dařilo ve druhém kole kvalifikace, z něhož postoupil do finále. Ve druhé části závodu však upadl při provádění „touch-ground circle“ (kruh s dotykem na zemi) – což je wheelie, při kterém se drží jednou rukou, jeho vlastní vynález. Při tomto pádu přišel o několik bodů. Porotu však svými výkony nadchnul a soutěž vyhrál. „Když jsem výsledek uviděl černý na bílém, byl jsem velice šťastný,“ říká Pfeiffer po svém vítězství.

+ Zobrazit více

Bez hranic

Bez hranic

V září 2009 účinkoval Chris se svou F 800 R v mimořádném videoprojektu: předváděl neuvěřitelná wheelie v 19podlažní budově nad Mnichovem – na střeše budovy sídla BMW. Tento klip viděly více než dva miliony lidí na YouTube.

+ Zobrazit více

Vítězství pro Chrise Pfeiffera a BMW F 800 R

Vítězství pro Chrise Pfeiffera a BMW F 800 R

V červnu 2010 Chris úspěšně obhájil titul na otevřeném mistrovství Německa motocyklových kaskadérů na závodním okruhu v Hockenheimringu na své F 800 R. „Z vítězství jsem byl velice nadšen. Na tyto závody jezdí jen nejlepší jezdci světa a předvádějí mnoho nových a velice těžkých triků,“ řekl Pfeiffer po soutěži.

+ Zobrazit více

Rychleji, výše, dále – Pfeiffer na akci BMW Motorrad Days

Pfeifferova živá show patřila od prvního do posledního vystoupení k nejoblíbenějším akcím na BMW Motorrad Days 2015.
„Wheelies“ bez držení a ve stoje nebo „stoppies“ na přední kole – show Chrise Pfeiffer s bezpočtem kaskadérských kousků a triků byly oslnivé a patřily ke zlatým hřebům akce v Garmisch-Partenkirchen.
+ Zobrazit více

Polibek pro motocyklového kaskadéra

Polibek za „Stoppie“. V roce 2013 na BMW Motorrad Days v Garmisch-Partenkirchenu dostal Chris Pfeiffer polibek od modelky Aleny Geberové. Tato modelka je zároveň moderátorkou a na motocyklu sama jezdí. Coby velká Pfeifferova fanynka dokázala tento kaskadérský kousek velice ocenit.
+ Zobrazit více

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner