Historické trojnásobné vítězství s BMW Motorrad.

Michael Dunlop: vítězné tažení na ostrově Man

Společnost BMW Motorrad a Michael Dunlop ze Severního Irska zopakují historii, když vítězstvím na Senior Tourist Trophy oživí vzpomínku na legendární triumf Georga „Schorsch“ Meiera z roku 1939 na ostrově Man. Nyní, o 75 let později, BMW opět zvítězilo na nejprestižnějším ze všech závodů na ostrově Man. Dunlop zvítězil na Senior Tourist Trophy 2014. A co je ještě pozoruhodnější: bylo to jeho třetí vítězství s motocyklem BMW tento týden. Předtím vyhrál Dunlop na závodech superbiků a superstocků na ostrově Man na BMW S 1000 RR. A jako zlatý hřeb Dunlop zvítěžil i ve vzrušujícím a napínavém Senior Tourist Trophy 2014.

BMW Motorrad UK vstoupila do silničních závodů v roce 2014 na oslavu Maierova slavného vítězství před 75 lety, kterého dosáhl na továrním Typu 255 Kompressor, a zaznamenal tak první vítězství BMW Motorrad na Tourist Trophy. Na oslavu tohoto výročí vstoupila BMW Motorrad UK v roce 2014 do silničních závodů. BMW Motorrad / Hawk Racing vznikla spojením sil s Hawk Racing, týmem spojeným se vstupem Buildbase BMW Motorrad British Superbike a za podpory BMW Motorrad Motorsport. Odborníci z Mnichova nepřispěli jen znalostmi, ale i technickou podporou. BMW Motorrad Motorsport například dodala pro Dunlopův RR superbikový motor.

+ Zobrazit více

Prvním nasazeným byl stroj North West 200 v květnu. Kde Dunlop s týmem podnikli vítězné tažení ve třídách superstocků a superbiků. Na Tourist Trophy na ostrově Man přidala nyní společnost BMW Motorrad / tým Hawk Racing do své sbírky další tři vítězství z Tourist Trophy. Při tom tento tým pozoruhodně prokázal, co dokáže BMW S 1000 RR v závodech na silnici. 25tiletý Dunlop si zajistil své místo v historii tím, že svůj celkový výsledek v Tourist Trophy zvýšil na impozantních 11 vítězství. Tři z nich na BMW S 1000 RR. Dále dokázal čtyřikát zvítězit na Tourist Trophy ve dvou po sobě jdoucích letech Výkon, který jiný jezdec zatím nepřekonal.

+ Zobrazit více
Celá výprava i tým podaly fantastický výkon, skvělé! Motocykl od společnosti BMW Motorrad se těchto závodů zúčastnil poprvé. A po šesti náročných kolech stále fungoval dokonale. A k tomu přišlo vítězství - fantastické. “

Michael Dunlop

„To je okamžik, na který je společnost BMW Motorrad Motorsport velice pyšná,“ dodává Udo Mark, marketingový ředitel BMW Motorrad Motorsport. „Není lepší způsob, jak oslavit 75. výročí vítězství „Schorscha“ Meiera, než se vrátit na ostrov Man a znovu vyhrát. Gratulujeme Michaelovi i týmu. Předvedli neuvěřitelné výkony, když dokázali zvítězit ve všech třech závodech. Jsme velmi hrdí na to, že jsme splnili svůj úkol a že naše společné úsilí s týmem vedlo k tomuto historickému zisku tří titulů.“
+ Zobrazit více

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner