Napájení energií v Amsterdamu

BMW Motorrad #SocialTestride

Skutečnost, že ovzduší Amsterdamu je stále plné vůní, je všeobecně známá. Tentokrát to byla ale poněkud jiná vůně: ve městě kanálů začala totiž první etapa túry #SocialTestride BMW Motorrad – a to na maxiskútrech C Evolution a s nulovými emisemi. Na programu túry #SocialTestride bylo celkem pět měst. Úkolem bylo zcela bez spotřeby paliva nalézt kulturní hotspoty v každém daném městě. Výchozím bodem túry Amsterdamem byl známý dealer BMW Motorrad, Harry Meijer. Prodejna se nachází nedaleko letiště Schiphol a na ploše přes 2 100 metrů čtverečních je zde k vidění aktuální paleta produktů BMW Motorrad. Je to také místo, kde skútry BMW C Evolution čekají na účastníky. Všichni byli samozřejmě plni očekávání a počasí bylo naštěstí téměř dokonalé. Samotné město poskytovalo účastníkům ideální prostředí, se svými nesčetnými úzkými uličkami a silným provozem.

Šťastní účastníci

Šťastní účastníci

Mezi účastníky byla učitelka Ann-Tine Thijssen, trenér fitness Simon Stomps, obráběč kovů Tom Oude Elferink a podnikatel Ewald Vastenburg. Najít svého průvodce pro tento den, Martijna van Ooststrooma, nebyl pro ně žádný problém. S tělesnou výškou téměř dvou metrů a svým dlouhým vousem vypadal tento marketingový a komunikační manažer muzea Stedelijk stejně výstředně jako jeho elektroskútr. Skupina se těšila na vzrušující denní túru – z Riekermolen na venkově přímo do srdce města a zase zpět.

+ Zobrazit více

Dokonale vybaveni

Dokonale vybaveni

Ale v první řadě k chytrým telefonům. Protože účastníci túry #SocialTestride samozřejmě museli své zážitky a zkušenosti sdílet s vnějším světem přes sociální média  jako Instagram, Facebook nebo webové stránky BMW Motorrad. Pak nastal čas prezentace flotily nablýskaných elektroskútrů C Evolution – plně nabitých a připravených k akci. Za doprovodu filmového štábu v elektrovozidle BMW i3 bylo nutné jen krátké zaškolení, aby se účastníci naučili své skútry ovládat. I přes své nejmodernější technologicky vyspělé vybavení jsou skútry snadno ovladatelné a vykazují vysoce dynamické jízdní vlastnosti.

+ Zobrazit více
Nejlepší momenty túry.

Poutač pozornosti v každém městě

Poutač pozornosti v každém městě

Živým sledováním trasy, řadou možností k fotografování a spoustou dotazů od místních a turistů se zdálo, že túra C Evolution #SocialTestride pokrývá celou délku a šířku města. Při každé zastávce u semaforů nebo na křižovatce se zkušební jezdci stali terčem dotazů jiných jezdců skútru nebo chodců, kteří měli zájem o více informací o tomto futuristickém elektroskútru, který upoutává tolik pozornosti. A to i přes to, že neprodukuje téměř žádný hluk.

+ Zobrazit více

Přehled všech zastávek túry #SocialTestride v Amsterdamu.

Zastávka č. 1: Riekermolen

Zastávka č. 1: Riekermolen

Naše túra začíná na okraji Amsterdamu, kde se řeka Amstel proplétá klidnou krajinou. To, co je dnes prakticky venkovskou idylou, inspirovalo dříve Rembrandta. Dnes tu pracuje Martijn. Je jedním z pěti účastníků túry #SocialTestride. Odtud startuje poznávací túra na skútru C Evolution do více urbanistického prostředí. Přímo do srdce Amsterdamu.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 2: Muzejní okres

Zastávka č. 2: Muzejní okres

Třebaže muzeum Stedelijk bylo založeno přes více než 110 lety, je dodnes tavícím kotlem současného umění. Řada výstav se zde zapsala do historie umění v tom nejpravdivějším smyslu slova. Je zde přímo cítit pulzující napětí mezi minulostí a současností - a to nejen přímo v samotném muzeu, ale také v jeho okolí. V přímém sousedství se nachází muzea Van Gogh a Rijksmuseum se svým světoznámým nápisem I Amsterdam a nepřehlédnutelnou vstupní branou pro chodce i cyklisty.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 3: Coffee Company

Zastávka č. 3: Coffee Company

„Coffee Company“ není zdaleka běžnou kavárnou. A není ani coffee shopem, jaký byste v Amsterdamu asi očekávali. Zde se podává skutečná káva. Vynikající káva. Vše se tu ručně vybírá, zpracovává a individuálně ochutnává - od kávového zrna až po poslední kapku kávy. Celá skupina si v tomto nádherném středisku kavárenské zručnosti dopřává krátkého odpočinku. A zatímco si my všichni užíváme chuti kávy, ostatní obdivují naše venku zaparkované skútry C Evolution.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 4: Eye

Zastávka č. 4: Eye

Eye – žádný jiný název by asi nebyl vhodnější pro nové nizozemské filmové muzeum, které bylo otevřeno na jaře roku 2012. K vidění je zde spousta věcí, a to uvnitř i venku - architektura a okolní prostředí komplexu jsou obzvlášť působivé. Budova se nachází přímo na vodě a slouží také pro pořádání různých akcí. Kromě výhledu do přístavu se velké oblibě těší i zdejší restaurace a kavárna.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 5: Hotel de Goudfazant

Zastávka č. 5: Hotel de Goudfazant

Co na první pohled, když vejdete, vypadá jako běžný sklad, je ve skutečnosti kulinářský klenot. Ve „Zlatém Bažantovi“ se nábytek a automobilový design setkávají s „haute cuisine“ a pravou pohostinností. Díky rozsáhlému prostoru a impozantním lustrům je každý pobyt opravdovým zážitkem. Účastníci si zde vychutnávají poslední momenty dne u vynikající večeře v naprostém klidu a v bezpečí od jakýchkoli dotazů.

+ Zobrazit více

BMW C Evolution

Nový způsob pohybu

Rychlý růst měst po celém světě představuje nové výzvy: silnice jsou rušnější, vzdálenosti delší, nalezení parkovacího místa stále obtížnější. Prostřednictvím modelu C Evolution s elektrickým pohonem BMW Motorrad již dnes nabízí moderní řešení pro městskou mobilitu budoucnosti.

Více informací

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner