Design, architektura a inovace

#SocialTestride se zastavuje v Barceloně

Slunce, lehký vítr a pláž přímo u nohou. Perfektní předpoklady pro obléknutí plaveckých šortek – nebo nasazení motocyklové helmy. Se svým středomořským klimatem, úžasnou architekturou, všudypřítomným designem a zajímavou směsí historických a moderních ulic je Barcelona ideálním městem pro opakované prozkoumávání. A to v optimálním případě samozřejmě na dvou kolech. Navíc platí, že inovativní řešení v oblasti mobility jsou na tomto místě již léta více než prázdnými slovy. Město je proto skutečně dokonalým místem pro třetí zastávku túry #SocialTestride.

Šťastní účastníci

Šťastní účastníci

Jakmile se nad Barcelonou objeví slunce, mladí i staří proudí na místní pláže. Polehávání v písku a plavání v ohřáté vodě bylo ovšem to poslední, na co Pedro Cañamares, Albert Marti a Franz Inselkammer mysleli. Stali se totiž těmi šťastlivci, kteří byli vybráni pro túru #SocialTestride v Barceloně. Chystali se na průzkum svého města ze zcela nových úhlů pohledu, a to po celý den. U dealera BMW Motorrad v Barceloně v okrese Sant Adrià de Besòs se setkali se svým průvodcem Jordi Canudasem. Jordi se živí jako designér; žije a pracuje v Barceloně. Jeho světlo Less Lamp je dokonce vystavené v Muzeu moderního umění v New Yorku. Široká perspektiva byla tím pádem zaručená.

+ Zobrazit více

Nejprve se účastníci museli seznámit se svými vozidly: flotila skútrů BMW C Evolution už měla několik ujetých mil za sebou. Elektronické skútry přece jen v posledních pár týdnech dobývaly Amsterdam a Paříž. A nyní byla na řadě Barcelona. Stručné informace o skútrech C Evolution byly poskytnuty ve směsi španělštiny, němčiny, angličtiny a francouzštiny. Poté nastal čas k prozkoumání hlavního města Katalánska, které se vyznačuje mimořádnou polohou mezi Středomořím a pohořím Pyrenejí. Tiše ale rychle, tak se účastníci blíží k centru města. Chytré telefony byly připraveny k focení a k okamžitému sdílení fotek na různých sociálních sítích.

+ Zobrazit více
Nejlepší momenty túry.

Autobusy s turisty se prodírají silným provozem v ulicích. Jezdci túry SocialTestride měli spoustu důvodů k úsměvu. Na trase městem si vyzkoušeli čtyři různé jízdní režimy – pro nejlepší kombinaci zrychlení, rychlé jízdy a využívání energie ve stále se měnících se podmínkách silničního provozu. Co se týká mobility, Barcelona je světelné roky napřed: systém sdílení jízdních kol, rozsáhlá tramvajová síť, vozidla taxislužby s hybridním pohonem a rostoucí počet elektrovozidel na silnicích. Není tedy divu, že skútr C Evolution upoutal tak silnou pozornost. Kladné reakce od příslušníků policie na motocyklech, jezdců na skůtrech a řidičů široké palety elektrovozidel nezůstaly bez povšimnutí. A řada turistů se toužila dovědět, kdy bude tento inovativní „zelený stroj“ k prodeji v jejich zemi.

+ Zobrazit více
Přehled všech zastávek túry #SocialTestride v Barceloně.

Zastávka č. 1: dealer BMW Motorrad

Zastávka č. 1: dealer BMW Motorrad

Ještě než #SocialTestride vyrazí do ulic Barcelony, jezdci získají úvodní informace o skútru C Evolution a možnost setkat se u místního dealera BMW Motorrad v Barceloně. Velice rychle bylo jasné, že Barcelona je ideálním městem pro průzkumný výlet na C Evolution.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 2: Palau de Música

Zastávka č. 2: Palau de Música

Palau de la Música Catalana – už jen název tohoto koncertního sálu je hudbou v uších. Vystaven byl mezi lety 1905 a 1908. Mezitím došlo k vylepšení akustiky, která byla původně určena pouze pro pěvecké sbory. To umožňuje naslouchat klasickým koncertům a dokonce i koncertům populární hudby v dokonalé zvukové kvalitě. S touto dechberoucí stavbou v zádech se #SocialTestride v téměř úplné tichosti vydává na cestu: všech pět jezdců uvádí své skútry C Evolution do pohybu a vyráží na průzkum města.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 3: Jordiho studio

Zastávka č. 3: Jordiho studio

Jordi založil své designové studio v roce 2007 v Londýně. V roce se přestěhoval do Barcelony. Naštěstí pro nás, protože nyní máme možnost nahlédnout do jeho světa. Rozsah aktivit studia je široký: součástí portfolia jsou design, vývoj produktů, výtvarnictví, bytová architektura a samotná výroba. Co je ovšem v této souvislosti pro Jordiho stále důležité, je opatrné zacházení s pestrou škálou materiálů a samozřejmě udržitelné využití dostupných zdrojů.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 4: Encants Barcelona

Zastávka č. 4: Encants Barcelona

Jedinečná zrcadlová střecha studia Fermín Vázquez se rozprostírá nad Encants. Na tomto bleším trhu, jedním z nejstarších bleších trhů v Evropě, je k vidění řada kuriozit. Je to místo, kde najdete vzácné, staré i osvědčené – a někdy dokonce něco nového a inovativního, jako například C Evolution. Zvědaví kolemjdoucí jsou z tohoto objevu rovněž u vytržení. Dochází k otázkám a obdobnému množství fotografií. Naši jezdci ale zůstávají klidní. Na pozornost tohoto typu jsou již zvyklí.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 5: Mirablau

Zastávka č. 5: Mirablau

Poslední zastávkou túry #SocialTestride byla restaurace Mirablau. Účastníci si vychutnávali další nesrovnatelný panoramatický výhled na Barcelonu u večeře na rozloučenou. Cesta k restauraci z města byla zážitkem sama o sobě. A daleko od velkoměsta je jízda na C Evolution prostě jen velkou zábavou. Není tedy divu, že účastníci nepili během jídla žádný alkohol: nikdo z nich nechtěl na cestě zpět do města chybět – a to i přes nabídku předat klíče od C Evolution přímo v restauraci.

+ Zobrazit více

BMW C Evolution

Nový způsob pohybu

Rychlý růst měst po celém světě představuje nové výzvy: silnice jsou rušnější, vzdálenosti delší, nalezení parkovacího místa stále obtížnější. Prostřednictvím modelu C Evolution s elektrickým pohonem BMW Motorrad již dnes nabízí moderní řešení pro městskou mobilitu budoucnosti.

Více informací

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner