Odpočinek, elegance, elektro

#SocialTestride objevuje Milán

V Milánu je zvykem projíždět úzkými uličkami hlavně hlučně a s velkou dávkou nadšení – slušně řečeno. Jak by asi místní obyvatelé reagovali, kdyby se místo silného hluku ozývalo jen mírné bzučení? Po Amsterdamu, Paříži a Barceloně byl Milán dalším městem na testovací túře. Startovacím bodem čtvrté túry #SocialTestride byla známá lokalita. Konec silně frekventované A1 v okrese San Donato Milanese. Zde se účastníci setkali přímo u pobočky BMW v Milánu. Pro Italy jsou skútry koneckonců téměř součástí jejich národní identity. Zvědavost byla tedy na místě: jak otevřeni jsou zdejší lidé vůči tomuto druhu mobility?

Šťastní účastníci

Šťastní účastníci

A kdo byli ti šťastlivci? Z více než 100 kandidátů byli pro testovací túru vybráni fanoušci skútrů Simone Bozzi, Laura Elia, Matteo Bozzetti a Alessandro Ferrari. U autorizovaného prodejce se setkali plní očekávání, aby osobně a důkladně otestovali skútr, který byl teprve nedávno představen na trhu. Inovační koncepci BMW znali již z médií. A konečně nastal čas setkat se s Alessandrem Manzuetim, vedoucím túry pro daný den. Alessandro dělí svůj čas mezi Milánem a Římem, a o městské mobilitě toho ví hodně.

+ Zobrazit více

Vždy k dosažení, vše na dosah

Vždy k dosažení, vše na dosah

Další vášní Italů jsou jejich mobilní telefony. A naši účastníci byli samozřejmě také vybaveni chytrými telefony. Vždyť túra #SocialTestride Milánem měla být doprovázena spoustou fotografií a aktualitami. Záhy bylo jasné, že spousta Italů vyměnila svůj skútr s malými koly a malým motorem za maxiskútry s většími koly a delším rozvorem kol, které lepším ovládáním a zvýšeným komfortem přispívají k příjemnější a radostnější jízdě. A co je v této souvislosti zvlášť důležité: vyšší rychlost a doplňková ochrana proti počasí. Což dává smysl zejména pro dojíždějící osoby a k využití na delší cesty. To je důvod, proč je na silnicích v okolí Milána vidět takové množství modelů jako BMW C 600 Sport a C 650 GT.

+ Zobrazit více
Nejlepší momenty túry.

Vždy s uvolněným úsměvem na tváři

Vždy s uvolněným úsměvem na tváři

Průvodce túry Alessandro totiž prohlásil relaxaci za heslo dne. A přesně tohle si účastníci rozhodně užili – alespoň po dobu jízdy na skútru C Evolution. Jakmile se totiž zastavili, byli zahrnuty otázkami o skútrech. V hlavním městě designu byly komentáře k designu skútru C Evolution stejně tak na denním pořádku jako otázky týkající se jeho technologie. Jednotlivé zastávky v daný den a zážitky z jízdy byly ovšem zárukou toho, že účastníci měli i při té nejzvláštnější otázce vždy úsměv na tváři.

+ Zobrazit více
Přehled všech zastávek túry #SocialTestride v Milánu.

Zastávka č. 1: Arco della Pace

Zastávka č. 1: Arco della Pace

Arco della Pace se nachází na světoznámé Piazza Sempione. Vítězný oblouk byl postaven v letech 1807 až 1838. Původně měl být poctou pro Napoleonovo Italské království. Po rozpadu tohoto království se tento oblouk stal památníkem míru v Evropě na základě usnesení Vídeňského Kongresu. Pro skupinu jezdců C Evolution sloužil jako vhodný symbol i výchozí bod pro objevování Milána. Túra nakonec vede pěti evropskými městy – velice tiše, poklidně a s nulovými emisemi.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 2: Ceresio 7

Zastávka č. 2: Ceresio 7

Zdálo se, jako by jezdci přitahovali pohledy v Milánu po celé dopoledne. Kolem oběda nastal čas odpočinout si a nechat se unášet vlastními vizuálními zážitky. A právě Ceresio 7 bylo ideálním místem pro tento počin. Velký bazén s krásným výhledem a oceněné menu. Není co více si přát – s výjimkou pokračování v jízdě, samozřejmě.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 3: Piazza XXV Aprile

Zastávka č. 3: Piazza XXV Aprile

Nejpříjemnější kavárny, nejslavnější obchody, nejelegantnější lidi – Milán je typickým Milánem v okolí náměstí 25. dubna. To je místo, kde tradice a moderna tvoří zcela jedinečnou atmosféru. Naši průkopníci v oblasti elektromobility se také procházejí po nákupní třídě Corso Como a po Piazza Gae Aulenti. A to je opět čas obdivovat a být obdivován, přičemž to poslední zmíněné platí samozřejmě výhradně pro skútr C Evolution.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 4: Camparino

Zastávka č. 4: Camparino

Camparino se považuje za místo zrození aperitiva. Je tu zřejmě nejtradičnější, nejatraktivnější a nejlepší bar v Milánu – nachází se tam, kde je bezesporu jedno z nejslavnějších míst ve městě: přímo na vstupním rohu do Galleria Vittorio Emanuelle. Zde si jezdci vychutnávají zdravé nealkoholické koktejly a neocenitelný výhled přes pulzující Piazza del Duomo se slavným milánským dómem.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 5: El Brellin

Zastávka č. 5: El Brellin

Spíše ukrytá a obklopená malou zahradou je „El Brellin“ poslední zastávkou na túře #SocialTestride Milán. Jezdci na skútru a celý tým zpracovávají své zážitky ze dne v této malé, ale distinguované restauraci u kanálu Naviglio Grande. Tým se ovšem musel dostat ještě jednou zpět do formy: na podporu jezdců se zaměstnanci BMW Motorrad zastavili na pontonu, aby odpovídali na dotazy týkající se skútru C Evolution. A samozřejmě si každý zájemce mohl domluvit zkušební jízdu přímo na místě. Zájem o elektromobilitu a den v Milánu jako by se nechtěly dobrat konce.

+ Zobrazit více

BMW C Evolution

Nový způsob pohybu

Rychlý růst měst po celém světě představuje nové výzvy: silnice jsou rušnější, vzdálenosti delší, nalezení parkovacího místa stále obtížnější. Prostřednictvím modelu C Evolution s elektrickým pohonem BMW Motorrad již dnes nabízí moderní řešení pro městskou mobilitu budoucnosti.

Více informací

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner