Konečně doma

Poslední zastávkou túry #SocialTestride byl Mnichov

I ty nejkrásnější akce musí bohužel jednou skončit: a jízdou Mnichovem dne 14. června – v domovině BMW Motorrad – skončila túra #SocialTestride. A opět to byla krásná jízda pulzující metropolí. Rozřázené tváře se setkávají s blýskající se architekturou. Vůně kávy a benzinu je ve vzduchu a lidé všude kolem žasnou – vítejte ve světě BMW v Mnichově. Benzín je tu samozřejmě cítit jen v přeneseném smyslu. Ale v celém areálu obrovské budovy je jasně patrný sen o nezávislé mobilitě. Je třeba zdůraznit, že se jedná o sen, který se stal skutečností: historická vozidla značky BMW, závodní úspěchy a nespočetné příběhy a skutečnosti týkající se aut a motocyklů rozbuší srdce každého fanouška motorů. I když – jen motorů? To sotva.

Šťastní účastníci

Šťastní účastníci

V úchvatném světě BMW se vedoucí túry Anika Schulze pozdravila s pěti místními účastníky, kterými byli Mike, Lukas, Josef, Matthias a Doris. Anika pracuje v německém institutu pro letectví a kosmonautiku. Jakožto nadšená motocyklistka je ovšem šťastná, že má pevnou půdu pod nohama. Před vzrušujícím dnem byla stručně představena škála produktů BMW. V budově, která je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí města, se nová vozidla často předávají nadšeným a šťastným zákazníkům. Ani v případě našich účastníků tomu nebylo jinak – alespoň na jeden den.

+ Zobrazit více

Tak nějak typický Mnichov

Tak nějak typický Mnichov

Nejpozději od známého výroku „laptop a kožené kalhoty“ se ví, že se bavorská pohostinnost, smysl pro tradice a inovativní pokrok navzájem nevylučují. C Evolution je pro to živým důkazem. Mnichov se kvůli svému uvolněnému, radostnému způsobu života a citu pro styl často označuje za nejsevernější město Itálie. A stejně jako na druhé straně Alp se i zde lidé rádi projíždějí rušnými ulicemi velkoměsta na dvou kolech. Optimální testovací prostředí pro inovativní koncepci mobility skútru C Evolution.

+ Zobrazit více
Nejlepší momenty túry.

Jsme potichu

Jsme potichu

Jistě že účastníci věděli, kolik zájmu vzbuzoval skútr C Evolution na svých předchozích zastávkách. Vzhledem k tomu, že prototypy značky BMW nejsou v ulicích Mnichova nijak neobvyklé, očekával se ale spíše klidnější den. To byl ovšem velký omyl: v Anglické zahradě, u známého Eisbachu, na loukách řeky Isar, na honosných třídách nebo na zámku Nymphenburg – skútr C Evolution na sebe opět přitahoval pohledy a spoustu otázek. Ze všeho nejvíce se lidé pozastavovali nad tichým chodem maxiskútru. Naštěstí se vždy tak sdílní účastníci se suchem v krku mohli ještě dopoledne přemístit do restaurace Waldwirtschaft ve čtvrti Grosshesselohe.

+ Zobrazit více
Přehled všech zastávek túry #SocialTestride v Mnichově.

Zastávka č. 1: svět BMW

Zastávka č. 1: svět BMW

Výchozím bodem túry #SocialTestride v Mnichově byl svět BMW. Budova architektonického studia COOPHIMMEL(B)LAU, která byla otevřena v roce 2007, je zároveň výstavní síní, restaurací a kavárnou, muzeem, dodací halou a místem odpočinku. Působivá stavba je místem komunikace i vědomostí. Stručně řečeno: jedná se o samostatný malý svět. A samozřejmě je ideálním výchozím bodem k průzkumu světového města se srdcem.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 2: Waldwirtschaft

Zastávka č. 2: Waldwirtschaft

Když máte štěrk pod podrážkou boty a vše voní svěže a po koření, pak víte, že jste na správném místě a mezi dobrými lidmi. Nebo prostě v pivní zahradě. Restaurace Waldwirtschaft Grosshesselohe byla druhou zastávkou flotily moderní mobility. Zde, na náhorní rovině nad řekou Isar, se k obědu podával typicky bavorský pokrm. Pod obrovskými kaštany se ve „WaWi“ servírovalo samozřejmě nealkoholické bavorské světlé pivo, zatímco v pozadí nebyla slyšet dechová hudba, ale lehký jazz, který se staral o rytmus a dobrou náladu.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 3: Zvláštní host

Zastávka č. 3: Zvláštní host

Mnichov není jen domovem BMW Motorrad, ale také velkého množství vědomostí o motocyklech. Túra #SocialTestride narazila v muzeu Brandhorst na skutečnou odbornici na elektromobilitu: C Evolution produktová manažerka Dorit Mangoldová si udělala čas na společnou kávu se skupinou. Jedinečná fasáda budovy, skládající se z 36 000 barevných keramických tyčí, byla bezpochybně nádherným motivem. Zachycena na filmu a fotografickém snímku a sdílena se světem přes Instagram, Twitter a Facebook. Přesně tak, jako to má v případě #SocialTestride být.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 4: Muzeum dopravy

Zastávka č. 4: Muzeum dopravy

Ve třech památkově chráněných veletržních halách na Theresienhöhe se nacházejí exponáty z fascinující historie dopravy. Jezdci na elektroskútru se zde na ploše přes 12 000 metrů čtverečních dověděli o počátcích elektromobility. A nevycházeli z údivu nad technologickým pokrokem a rychle se měnícími výzvami v oblasti dopravy a mobility. S pocitem hrdosti se poté vyšvihli na C Evolution. Koneckonců byli se svým elektrickým maxiskútrem skutečnou součástí mobilní revoluce.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 5: Restaurace 181

Zastávka č. 5: Restaurace 181

Finále páté a závěrečné túry #SocialTestride zavedlo účastníky opět do výšin. Ale nikoliv do Alp, nýbrž na známou olympijskou věž, vystavenou v roce 1972 ku příležitosti Olympijských her. Při úchvatném výhledu nad bavorskou metropoli a samozřejmě u lahodné večeře si účastníci vychutnávali závěrečné okamžiky dne, a to v poklidné a uvolněné atmosféře: ve výšce 192 metrů to trvá 53 minut, než se otočná restaurace otočí kolem vlastní osy. Během večeře měli účastníci možnost znovu přesně dohledat ulice, kterými během své túry městem projížděli a zároveň se kochat pohledem na Alpy.

+ Zobrazit více

BMW C Evolution

Nový způsob pohybu

Rychlý růst měst po celém světě představuje nové výzvy: silnice jsou rušnější, vzdálenosti delší, nalezení parkovacího místa stále obtížnější. Prostřednictvím modelu C Evolution s elektrickým pohonem BMW Motorrad již dnes nabízí moderní řešení pro městskou mobilitu budoucnosti.

Více informací

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner