Svoboda, rovnost – gurmánství?

#SocialTestride se zastavuje v Paříži

Klíčovými slovy revoluce jsou sice svoboda, rovnost a bratrství. Gurmánství není ovšem také špatným předpokladem pro poznávací túru Paříží. A testovací jezdci na skútru C Evolution jsou i tak bratry v duchu. Paříž, město lásky a dobrého, kultivovaného jídla, byla druhou metropolí naší túry #SocialTestride. A jak tomu mohlo být jinak? Samozřejmě, že se naši čtyři vítězové v hlavním městě Francie okamžitě zamilovali do BMW C Evolution, a samozřejmě že šlo stále o fyzickou pohodu. Zábava začala brzy ráno v sobotu 24. května v oblíbeném obchodu BMW Brand Store na Avenue Georges V, přímo u Champs-Élysées. Po uvítání naslouchali čtyři vítězové u malé snídaně s kávou - vzpomeňme si na fyzickou pohodu - obvyklému krátkému úvodu #SocialTestride týmu a po brífinku nastal čas pro akci a několik kulinářských zážitků... A pak přišel čas říci Bon Voyage.

Šťastní účastníci

Šťastní účastníci

Francouzská skupina #SocialTestride se skládala z nadšených motocyklistů. Mezi nimi byl Hervé Laurent, angažovaný fanoušek elektromobility, majitel několika elektrovozidel a také vývojář vlastního prototypu elektroskútru. Dalšími účastníky byli jezdci na skútru a motocyklu Leo Trevisan, Paul Tran a Nicolas Bischoff, všichni jezdí každý den za prací do Paříže a chtěli hlavně vědět, jak se pohybovat v okolí hlavního města Francie trvale udržitelným způsobem. K nim se ještě přidal Cédric Munier, majitel restaurace Le Dôme du Marais. Jejich vedoucím túry pro tento den byl Gilles Dronneau, fanoušek značky BMW s rozsáhlými vědomostmi o městě a o skútru C Evolution. Byl již zapojený do prezentace elektroskútru pro tisk, a jeho slib zněl jednoduše: ukázat jezdcům a filmovému štábu co nejvíce hotspotů města v rámci příjemné denní túry.

+ Zobrazit více

S perfektním vybavením do Paříže

S perfektním vybavením do Paříže

Vybaveni chytrými telefony na fotografování a sdílení fotek na Instagramu pro všechny jejich přátelé po celém světě se nakonec sedm jezdců BMW C Evolution vydalo na cestu ulicemi Paříže. Do sedla dvou zbývajících elektroskútrů naskočili jeden fotograf a jeden novinář. Pařížská městská doprava je pověstná, pravidla asi ani neexistují. Ale koho to zajímá, v takové kulise? Po celý den skupina projížděla okolo historických a moderních památek – účastníci si připadali jako v nekonečném filmu. Obdivuhodná byla i lehkost, s jakou skútr C Evolution zvládal všechny výzvy: dynamický, agilní, pohodlný a nekomplikovaný.

+ Zobrazit více
Nejlepší momenty túry.

Vidět a být viděn

Vidět a být viděn

Ať už na dálnici nebo na boulevardu, Avenue, na úzké či široké silnici, pařížská etapa #SocialTestride nabízela účastníkům a týmu mnohovrstvý zážitek z jízdy na C Evolution. Skupina si vyzkoušela jízdu s pasažéry a otestovala různé režimy jízdy. A jak už tomu bylo v Amsterdamu, kdekoliv se skupina zastavila, okamžitě byla zavalena dotazy od turistů, místních, jiných motocyklistů, autobusových řidičů a řidičů taxislužby. Jen řidiči automobilů se zdáli být neohromeni, uzavřeni ve svých ocelových krabicích, slepí ke světu kolem nich si patrně všimli jen bílých, zelených a černých strojů, které kolem nich tiše projížděly a s lehkostí se proplétaly hustým provozem.

+ Zobrazit více
Přehled všech zastávek túry #SocialTestride v Paříži.

Zastávka č. 1: Palais de Tokyo

Zastávka č. 1: Palais de Tokyo

Palais de Tokyo skutečným pařížským tavícím kotlem pro umění, módu a životní styl - je perfektním hotspotem pro vychutnávaní pestré různorodosti města. V centru současného umění jsou inovace rychle a bezpečně rozpoznány a vystaveny. V okolí komplexu se shlukují trendsetři, módní agenti a vlastně každý, kdo chce být krok napřed. Stručně řečeno: přesně to správné místo pro C Evolution.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 2: Le Dôme du Marais

Zastávka č. 2: Le Dôme du Marais

#SocialTestride v Paříži se zastavil v majestátním prostředí více než 200 let staré zastavárny, která je dnes chráněnou památkou. Oběd se konal ve slavné restauraci Dôme du Marais na ulici Rue des Francs Bourgeois. Majitel a fanoušek elektroskútrů Cédric Munier uvítal skupinu a vysvětlil přístup k trvalé udržitelnosti ve své restauraci. A také jak je důležité vědět, odkud pocházejí přísady do jeho pokrmů. Svojí filosofií nakupovat vše lokálně a tím se vyhnout zbytečné přepravě, to Cédric dokazuje přímo v praxi.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 3: Marché Charonne

Zastávka č. 3: Marché Charonne

Cédric neváhal a okamžitě usedl na svůj skútr C Evolution, aby skupinu doprovodil na trh. Na trh, kde nakupuje přísady pro svoji restauraci. Ani silný déšť, který se spustil, nemohl utlumit nadšení účastníků #SocialTestride. Láska k čerstvým potravinám a pestrost nabídky u každého stánku působily opravdu nakažlivě.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 4: Comptoir General

Zastávka č. 4: Comptoir General

Toto místo je Mekkou pro pařížské umění, kulturu a kuchyň. Zde vnímáte puls času a přece jen jste v zajetí šarmu starého města – je to opravdu pozoruhodné místo. Vzpomínka na staré stáje je všudypřítomná. V prostoru o rozloze 600 metrů čtverečních lákají lidi k odpočinku bistro, bar a kavárna. Kabinet kuriozit a něco jako bazar s knihami a oblečením v mezaninu nedávají nudě šanci.

+ Zobrazit více

Zastávka č. 5: Chez Moustache

Zastávka č. 5: Chez Moustache

Na konci dne měli účastníci za sebou 10 hodin a 90 kilometrů jízdy Paříží. To byl samozřejmě dobrý důvod pro diskuse, výměnu dojmů a možná také pro spřádání nových plánů. A co se k tomu hodí více nežli dobré jídlo? Posledním místem toho, co lze nazvat také kulinářskou cestou, byl "Moustache", lokalita stejně tak útulná jako trendová. Rafinované pokrmy experimentální kuchyně představovaly ideální a vhodný způsob, jak zakončit tento den.

+ Zobrazit více

BMW C Evolution

Nový způsob pohybu

Rychlý růst měst po celém světě představuje nové výzvy: silnice jsou rušnější, vzdálenosti delší, nalezení parkovacího místa stále obtížnější. Prostřednictvím modelu C Evolution s elektrickým pohonem BMW Motorrad již dnes nabízí moderní řešení pro městskou mobilitu budoucnosti.

Více informací

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner