Žijeme a dýcháme pro ducha GS

Sdílíme dobrodružství

Pozor, nakažlivé! Ať už cestuješ kamkoliv a s kýmkoliv, ambasadoři GS šíří ducha GS po celém světě. Fascinují svými dobrodružstvími. Ohromují svými příběhy. Svou odvahou tě inspirují k objevování dosud neznámého. Bohužel ti zde můžeme představit jenom pár z nich, jelikož počet nakažených duchem GS stále roste.

Díky GS se mi otevřel zcela nový svět a můj život se zásadně změnil. “

Tobias Weiser

30 let zdolávání extrémů

30 let zdolávání extrémů

Michael Martin je fotograf, dobrodruh a geograf. Ducha GS má v krvi z povolání, jeho pracovištěm jsou pouště Sahara, Atacama i Antarktida. Tato nevlídná místa prozkoumává již více než 30 let, a motocykl je jedním z jeho nejoblíbenějších dopravních prostředků.

+ Zobrazit více

Jediná žena mezi muži

Jediná žena mezi muži

Jakožto první ženský maršál na mezinárodní GS Trophy se Jolandie, nebo prostě jen „Jo“ Rust, musí prosazovat v typicky mužské oblasti. To pro ní ovšem není nijak obtížné. Jolandie Rust se nenechá nijak snadno zastrašit. A to ani poté, co měla proti sobě namířenou hlaveň zbraně na své cestě po Africe.

+ Zobrazit více

Průkopnice mezi světoběžníky

Průkopnice mezi světoběžníky

Jaké bylo cestování po světě před nástupem globalizace? Jaké to bylo bez internetu, přístrojů GPS a mobilních komunikačních zařízení v nejvzdálenějších koutech naší planety? Angličanka Elspeth Beard si na tuto dobu dobře vzpomíná. Když se v roce 1982 vydala na svém stroji BMW poprvé na cestu do neznáma, stanovila tím zcela nové standardy pro veškeré budoucí výpravy za dobrodružstvím. Svůj příběh často vypráví okouzleným posluchačům. V plánu je knižní vydání. Dokonce i Hollywood se ozval.

+ Zobrazit více
Jméno Tomm Wolf je se stroji GS spojeno jako žádné jiné. Již v roce 1980 vyrazil za dobrodružstvím na svém stroji R 80 G/S. Jeho bezmezný zápal a nadšení pro enduro motocykly je nakažlivý. Není tedy divu, že svůj koníček proměnil v profesi a nyní pracuje jako instruktor v enduro parku.
To ovšem není vše. Lidé se zápalem pro věc dokáží rozpálit i svět kolem sebe. Tomm Wolf byl tak přímo předurčený pro úlohu sportovního manažera na mezinárod. GS Trophy. A netrvalo dlouho, aby získal přezdívku „Pan GS Trophy“. Duch GS je v každém kousku jeho těla a vyzařuje z jeho osobnosti.
+ Zobrazit více

Jedna velká rodina GS

Je nás mnoho. Žijeme po celém světě. Žijeme pro dobrodružství. Všichni jezdíme na GS. Duch GS vítá každého po celém světě. Poskytuje pomoc. Otevírá dveře k exotickým pokrmům. A mění náhodná setkání v pevná přátelství.
+ Zobrazit více
Tento rok chci navštívit Kapské Město. Příští rok se chci vydat po Transamerické dálnici. A kdo ví, co bude potom… “

Željan Rakela

Když sen nikdy nekončí

Světoběžníci se vydávají na cestu, aby žili svůj sen. Cestují s cílem být stále v pohybu. Vyhledávají dobrodružství a nové výzvy.
Déšť, bahno, prach a štěrk jsou jejich živly. Nic je nemůže zastavit, jelikož v žilách jim proudí duch GS. Jsou to velká dobrodružství naší doby. Nepotlačují své touhy a dokazují, že odvaha se vždy vyplácí. A toto jsou jejich příběhy.
+ Zobrazit více

GS pro záchranu – kdekoliv se nacházíš

GS pro záchranu – kdekoliv se nacházíš

Dr. Hans-Henning je zkušeným motocyklovým cestovatelem a pustil se do úkolu poskytnout pomoc v místech, kam se jinak nikdo nedostane. Jeho vize spočívá v tom, že ujede 50 000 mil a tím získá 50 000 EUR pro lidi v tísni. Ze všeho nejvíce chce ovšem vykouzlit úsměv na tváři dětí. Ducha GS lze spatřit v mnoha tvářích a příbězích. Jednou z nich je Hans-Henning a jeho Ride-of-Smile-Tour.

+ Zobrazit více

Sleduje svou vášeň – od Asie až k Alpám

Sleduje svou vášeň – od Asie až k Alpám

Každých pár let se motocykloví nadšenci z celého světa vydávají na festival Motorrad Days. Lidé obyčejně přijíždějí několik dní předem. Prasit se ovšem vydal na cestu již týdny před festivalem. A to z pádného důvodu. Jeho cesta totiž začala v Thajsku. Konkrétně v Bangkoku, odkud pokračovala přes Mongolsko do Ruska až do Garmisch-Partenkirchen. Svůj život proměnil v jednu velkou "jízdu" v tom nejpravdivějším smyslu slova.

+ Zobrazit více

Kufry plné příběhů GS

Ti, kteří chtějí něco prožít, musí mít odvahu se vzchopit a vůli vytrvat. Řada z nich se již na svém stroji GS vydala na cestu, ať už na dlouhou či kratší. Všichni se vrátili s nezapomenutelnými zážitky.

Tyto své zážitky již předali druhým nebo právě sepisují své osobní příběhy GS. Cestovat po světě na GS znamená stát se průkopníkem. Touha po dobrodružství. Objevit dosud neobjevené. Prožít dosud neprožité.

+ Zobrazit více
Více informací external-link-arrow-slim

Dobrodružství je zaručené

Žádný jiný motocykl nenabízí tolik dobrodružství jako GS. GS motocykly projíždějí prašnými cestami, pouští Gobi, silnými dešti v Thajsku či klikatými horskými průsmyky k další vyhlídce od roku 1980 – cílem je dobrodružství . A je zcela jedno, na jaké dobrodružství se chystáš, GS tě dopraví kamkoliv.

R 1250 GS Adventure

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner