Muž mnoha kilometrů

Brian Tinkler jezdí hodně na motorce

Pozéři. S tímhle druhem motorkářů neztrácí Brian čas. „Chcete-li slyšet můj názor, tak jsou na mě moc afektovaní,“ říká 60letý důchodce z jižní Kalifornie. Nestaví své jezdecké dovednosti příliš na odiv a nepotřebuje se chlubit svými schopnostmi. O svých jízdách Brian vůbec nemluví. Prostě jen jezdí. „Jízda sama o sobě je to jediné, na čem opravdu záleží,“ říká. Pokud možno rychlá jízda.

Moc toho nenamluvím. Ale zato najedu spoustu kilometrů. #MAKEITSPEZIAL “

Nonkonformista

Nonkonformista

Na svých čtyřech různých motorkách spolyká Brian pořádnou dávku kilometrů jako nic. Na první pohled by to do něj nikdo neřekl, je to takový strýček. Ale už na ten druhý si všimneš, že Brian si z pevně daných pravidel moc nedělá. Individualista. Zvláštní chlápek – stejně nezávislý a volný, jako jeho parádní jízdy napříč celou Kalifornií. Nikdy se neřídit davem. To bylo vždy jeho motto.

+ Zobrazit více

Brian se poprvé posadil na motorizované jednostopé vozítko ve věku 12 let. Zrovna byl na návštěvě u svého bratrance na farmě v Oregonu. Ode toho dne, kdy se projel na skútru Vespa, měl oči už jen pro parádní motorky. O mnoho let později zatoužil po motocyklu BMW R 90 S, který zcela přetvořil jeden z nejlepších úpravců Roland Sands do podoby Concept Ninety. Brian si nakonec pořídil model R 100 S, ale svůj sen si splnil i tak. Jezdí i na dalších třech motocyklech podle toho, jakou má zrovna náladu. Tenhle penzista miluje rozmanitost, takže střídá svůj sportovně touringový motocykl, model dual-sport a klasického naháče.  

+ Zobrazit více

Motocykly potřebují lásku a vášeň. V tom má Tink jasno, jak mu říkají jeho kámoši. Co pro něj tedy přesně znamená láska a péče? Starým zubním kartáčkem občas vyškrábe obtížně přístupná místa na svých motorkách a vyleští zaprášené plochy. Ví, že s tím moc parády zrovna nenadělá, ale jeho motorky jsou pro něj vším. Svým motocyklům však nedává přezdívky. „Je to hloupé. To dělají jen holky, ne?“ říká s odmítavým gestem.

+ Zobrazit více

Nošení helmy považuje Tink za stejně důležité jako čištění motorek kartáčkem na zuby. Bezpečnost je na prvním místě: „Cením si svého života a chci se chránit.“ Muž s jasnými prioritami. Brian si naplánoval spoustu dalších tras a chce pokořit ještě více kilometrů. „Občas jezdím s pár dalšími lidmi, ale rád se projedu i sám.“ Lépe si tak odpočine a užije si svobody z jízdy po silnici. Při poslechu hardrocku v podání Led Zeppelin či Jimmyho Hendrixe. Při jízdě mu na mysli vytanou slova jako „volně dýchat“, „přemýšlet“ a „přežít“. Zní to možná trochu existencialisticky, ale přesně tohle by si Tink nasprejoval na nádrž. Koneckonců je Brian individualista. 

+ Zobrazit více

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Pořiď si ji

spinner