Neustále na silnici

Hing Yeung jezdí na 12 motorkách.

Pozor – na značky, připravit se na dobrodružství, start: kdyby mohlo být po Hingovu, byl by na silnici pořád. Cestování, cestování a ještě další cestování. Na jednom z jeho 12 motocyklů. Není to žádné překvapení: Hing je doma všude, vždy otevřen světu. Narodil se v Hongkongu, vyrůstal v Holandsku a žije a pracuje v kalifornském Long Beach.

Svoji motorku nemyju. Jezdím v dešti. #MAKEITSPEZIAL “

Vždy připraven vyrazit

Vždy připraven vyrazit

Jeho touha po dobrodružství jej již na motocyklu zavedla do 25 zemí. Mezi jeho destinacemi jsou například jihovýchodní Asie, Kolumbie, Maroko, západní Evropa, USA a Mexiko. Jeho hrdina: Helge Pedersen z Norska. Tento dobrodruh ujel 250 000 mil za deset let a procestoval 77 zemí.

+ Zobrazit více

Hing Yeung a Helge Pedersen. Tito dva muži mají něco společného: BMW R 80 G/S. Hingův oblíbený motocykl. Je to ikonická motorka, legenda v motocyklovém světě. „Nejlepší motorka, co kdy vyrobili,“ říká Hing zaníceně. Vlastní tucet motocyklů, přičemž šest z nich značky BMW: tři R 80 G/S, R 80 G/S HPN Dakar Replica a dva R80 G/S Paris-Dakar. Všechny z nich jsou legendy. R 80 G/S je motocykl vítězů: motocykl si dojel pro vítězství v rally Dakar v letech 1981, 1983, 1984 a 1985. Když si Hing osedlá jeden z těchto legendárních motocyklů, znovu prožívá jejich historii.

+ Zobrazit více

Hing se rád vydává na cesty, když se mu právě zachce. Příliš to neplánuje. Prostě ji nakopnout a vyrazit. Potřebuje tu svobodu – zastavit, když se mu zachce, na místě, které se mu zalíbí. Aby nemusel moc myslet na ostatní motorkáře. Protože na silnici stejně co chvíli někoho potkáš. A raději promlouvá s lidmi, než aby trávil čas leštěním své motorky. Motorky umývá poněkud neobvyklým způsobem: „Vezmu je na projížďku, když leje jako z konve. Je to velmi jednoduché a nezabere to víc než pět minut“. Při jízdě poslouchá písničku od Pharrella Williamse „Come get it Bae“: „Gonna pop a wheelie, don't try to high“.

+ Zobrazit více

Je zřejmé, že Hing si život bez svých motorek nedokáže představit. Ale tento profesionální kreativní ředitel by se neobešel ani bez svého mobilního telefonu. Používá jej k navigaci ve městech, k hovorům s přáteli a pořizování úžasných fotografií. A protože jej cestou snadno přepadne hlad, používá aplikaci vyhledávače „Food Finder“ k vyhledání blízkých restaurací. Hing je vždy připraven vyrazit. Chce „poznat více“ – přesně tohle heslo by si namaloval na nádrž. Tenhle světoběžník by rád ještě navštívil více než 25 zemí. A právě se vydal na cestu.

+ Zobrazit více

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Pořiď si ji

spinner