Neustále na silnici

Hing Yeung jezdí na 12 motorkách.

Pozor – na značky, připravit se na dobrodružství, start: kdyby mohlo být po Hingovu, byl by na silnici pořád. Cestování, cestování a ještě další cestování. Na jednom z jeho 12 motocyklů. Není to žádné překvapení: Hing je doma všude, vždy otevřen světu. Narodil se v Hongkongu, vyrůstal v Holandsku a žije a pracuje v kalifornském Long Beach.

Svoji motorku nemyju. Jezdím v dešti. #MAKEITSPEZIAL

Vždy připraven vyrazit

Vždy připraven vyrazit

Jeho touha po dobrodružství jej již na motocyklu zavedla do 25 zemí. Mezi jeho destinacemi jsou například jihovýchodní Asie, Kolumbie, Maroko, západní Evropa, USA a Mexiko. Jeho hrdina: Helge Pedersen z Norska. Tento dobrodruh ujel 250 000 mil za deset let a procestoval 77 zemí.

+ Zobrazit více

Hing Yeung a Helge Pedersen. Tito dva muži mají něco společného: BMW R 80 G/S. Hingův oblíbený motocykl. Je to ikonická motorka, legenda v motocyklovém světě. „Nejlepší motorka, co kdy vyrobili,“ říká Hing zaníceně. Vlastní tucet motocyklů, přičemž šest z nich značky BMW: tři R 80 G/S, R 80 G/S HPN Dakar Replica a dva R80 G/S Paris-Dakar. Všechny z nich jsou legendy. R 80 G/S je motocykl vítězů: motocykl si dojel pro vítězství v rally Dakar v letech 1981, 1983, 1984 a 1985. Když si Hing osedlá jeden z těchto legendárních motocyklů, znovu prožívá jejich historii.

+ Zobrazit více

Hing se rád vydává na cesty, když se mu právě zachce. Příliš to neplánuje. Prostě ji nakopnout a vyrazit. Potřebuje tu svobodu – zastavit, když se mu zachce, na místě, které se mu zalíbí. Aby nemusel moc myslet na ostatní motorkáře. Protože na silnici stejně co chvíli někoho potkáš. A raději promlouvá s lidmi, než aby trávil čas leštěním své motorky. Motorky umývá poněkud neobvyklým způsobem: „Vezmu je na projížďku, když leje jako z konve. Je to velmi jednoduché a nezabere to víc než pět minut“. Při jízdě poslouchá písničku od Pharrella Williamse „Come get it Bae“: „Gonna pop a wheelie, don't try to high“.

+ Zobrazit více

Je zřejmé, že Hing si život bez svých motorek nedokáže představit. Ale tento profesionální kreativní ředitel by se neobešel ani bez svého mobilního telefonu. Používá jej k navigaci ve městech, k hovorům s přáteli a pořizování úžasných fotografií. A protože jej cestou snadno přepadne hlad, používá aplikaci vyhledávače „Food Finder“ k vyhledání blízkých restaurací. Hing je vždy připraven vyrazit. Chce „poznat více“ – přesně tohle heslo by si namaloval na nádrž. Tenhle světoběžník by rád ještě navštívil více než 25 zemí. A právě se vydal na cestu.

+ Zobrazit více
Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Pořiď si ji

spinner