F 750 GS v „Edition 40 Years GS“

Staň se součástí legendárního příběhu

Úspěšný příběh GS začíná v 80. letech: od té doby představuje zvědavost a nekonečné dobrodružství. F 750 GS v „Edition 40 Years GS“ oslavuje tento postoj k životu: vzdává hold historii GS a nese výrazné černožluté provedení legendární R 100 GS. Stejně jako dnes to můžete poznat díky silné GS Flyline. Technické vlastnosti modelu F 750 GS – stejně jako jízdní režimy Pro a DTC – zaručují řízené potěšení z jízdy. Tvému dobrodružství už nic nestojí v cestě: napiš svůj vlastní příběh, buď součástí komunity a žij #SpiritofGS.

Přednosti „Edition 40 Years GS“

Unikátní design k výročí: inspirován modelem R 100 GS s přezdívkou „Bumblebee“ (čmelák) zaujme černožlutým vzhledem. Atraktivní designové prvky opravdu upoutají legendárním vzhledem – a umožní stroji zazářit v lesku více než 40leté historie GS. 

+ Zobrazit více

F 750 GS – vždy dobrý základ

F 750 GS – vždy dobrý základ

Zvnějšku „Edition 40 Years GS“, zevnitř vše F 750 GS: díky rozsáhlým technickým vlastnostem ti usnadní začátek dobrodružství. Režimy dynamické kontroly trakce (DTC), režimy ABS Pro a Pro zaručují bezpečnou manipulaci v každé situaci. Výkonný dvouválcový řadový motor zajistí vhodný pohon. Zjisti vše o všestranných funkcích a variantách modelu F 750 GS.

+ Zobrazit více

40 let jízdy za dobrodružstvím

Od Afriky po střední Asii: GS byl za 40 let téměř všude na světě. Motorka, která zvládá každý terén a každou silnici – jede na plné pecky vpřed a statečně vzdoruje živlům. GS je průkopníkem cestování enduro.

+ Zobrazit více
1980
uvedení prvního modelu GS, R 80 G/S
6
generací GS s řadou modelových variant
40
let jedinečných zážitků s legendou GS
1,2
k dnešnímu dni bylo vyrobeno více než 1,2 milionů modelů GS

Po 40 let představuje GS dobrodružství, touhu po neznámém a komunitu, která žije s každým kilometrem #SpiritofGS. Příběh o úspěchu začíná v roce 1980 s R 80 G/S: Model se rychle stává populárním pro všechny výzvy na silnici i v terénu.

+ Zobrazit více
 • 1978 až 1980:


  V roce 1978 BMW Motorrad způsobil senzaci s předchůdcem první GS: GS 80 vyhrála dvě zlaté medaile na mistrovství světa Six Days. Vyvinul ji interní vývojářský tým bez oficiální objednávky. Úspěch však dokazuje, že inženýři a mechanici mají pravdu: motorka zajistila spoustu potěšení z jízdy jak v terénu tak na silnici a na trh přišla v roce 1980 s mírně upraveným názvem BMW R 80 G/S.

 • 1980 až 1987:

  Díky modelu GS dosahuje BMW Motorrad dokonalé syntézy terénu a silnice: bez ohledu na povrch má řidič svůj stroj pod kontrolou v každé situaci a má maximální pohodlí i na dlouhých cestách. Vrcholem je jednostranné kyvné rameno zvané Monolever, které bylo poprvé na světě použito  na motocyklu – zaručuje nižší hmotnost a umožňuje rychlou výměnu zadního kola. S R 80 G/S zakládá   BMW Motorrad segment velkého  pohodlného cestování enduro – a ovládá jej dodnes.

 • 1987 až 1996:

  Nový špičkový model R 100 GS sází na velký výtlak – bude nejsilnější a nejrychlejší enduro na trhu. Dvojité kloubové otočné rameno Paralever na zadním kole zajišťuje snadnou manipulaci v terénu i na silnici. Je známé ve výrazném černožlutém lakování jako čmelák „Bumblebee“. Barva je pro milovníky těchto strojů i dnes  skutečným zlatým hřebem a letos zdobí speciální modely „Edition 40 Years GS“.

 • Nová kapitola v cestování enduro

   

  1994 až 2003:

  GS je na cestě stát se ikonou, a přesto se neustále mění: V roce 1994 byl uveden na trh R 1100 GS, první enduro se čtyřventilovým motorem typu boxer. Přesvědčí snadnou manipulaci v terénu a nejlepšími vlastnostmi na dlouhé výlety. V roce 1999 následoval po stopách R 1150 GS. Vlastnosti Tourer jsou systematicky rozvíjeny a v roce 2002 se R 1150 GS Adventure ještě lépe přizpůsobuje potřebám cestujících na velké vzdálenosti – zrodila se série Adventure.

   

 • 2000 až 2008:

   Velmi populární modely vhodné pro začátečníky „Funduro“ F 650 a F 650 ST nabízejí na začátku nového tisíciletí přepracovanou koncepci motoru. Díky nové vodou chlazené jednoválcové jednotce řidiči strojů F 650 GS a F 650 GS Dakar zažívají nejen dostatečnou motorizaci pro každodenní použití, ale také typický pocit enduro.  V roce 2008 byly oba zcela nově vyvinuté modely enduro F 650 GS a F 800 GS vybaveny řadovým dvouválcovým motorem chlazeným kapalinou. To znamená ryzí dobrodružství i ve střední třídě.

 • 2004 až 2017:

  V roce 2004 zavedl BMW Motorrad znovu R 1200 GS. Má větší objem, výkon a točivý moment, díky čemuž je ještě dynamičtější v jakémkoli terénu, a to současně se snížením hmotnosti o 30 kilogramů. Téměř o deset let později přichází nová éra, protože inženýři BMW Motorrad vybavují R 1200 GS vodou chlazeným motorem typu boxer – je to naprostá novinka. Motorka má také poloaktivní odpružení s Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment), které zvyšuje ovladatelnost a komfort za jízdy na novou úroveň.

 • Společnost BMW Motorrad pokračovala v následujících letech v práci na mýtu GS. Populární R 1250 GS se projevuje dalším vyvinutým dvouválcovým motorem typu boxer: díky variabilnímu řízení vačkového hřídele BMW ShiftCam nabízí vyšší výkon v kompletním rozsahu otáček motoru, díky čemuž je GS ještě suverénnější. Kromě toho se neustále vyvíjejí modely střední řady F 750 GS a F 850 GS a poskytují ještě větší potěšení z jízdy s větším objemem a upraveným podvozkem.

3letá záruka

Nasedni a jezdi, jezdi a jezdi. Dáme ti rok záruky navíc.

Nyní se na všechny motocykly vztahuje 3letá záruka.

Více informací

 

#spiritofgs

#SpiritofGS sdružuje motorkáře již 40 let – šíří se komunitou po celém světě. Prostě jen vyjeď, zažívej nová dobrodružství a objevuj neznámé – společně vždy píšeme nové příběhy. Nech se komunitou GS inspirovat k novým zážitkům. Zažij #SpiritofGS.

+ Zobrazit více

Zažij dobrodružství komunity GS

Vydej se na vzrušující dobrodružství GS s naší novou sérií „Adventures of a Lifetime“.

+ Zobrazit více

Více o #SpiritofGS