Speciální edice
F 850 GS - Edice 40 let GS Vyprodáno

TOVÁRNÍ ZÁRUKA 3 ROKY

Všechny motocykly jsou vybaveny příslušenstvím dle norem EU 5 (např. odrazky). Motocykly, vyobrazené (na fotografiích či videích) na těchto webových stránkách nemusí obsahovat veškeré požadované vybavení.

F 850 GS v „Edition 40 Years GS“

Legendární design, moderní prvky

BMW GS je ikona, skutečný průkopník. Už 40 let kombinuje všestrannost s jedinečným zážitkem z jízdy. Výročí oslavujeme s F 850 GS v „Edition 40 Years GS“. Její černobílý vzhled odkazuje na legendární R 100 GS a nechává ožít 40 let historie GS. Výrazná flyline ukazuje její GS geny. A díky technickým vlastnostem - jako jsou rozšířené jízdní režimy Pro - zvládne precizně a dynamicky každou trasu. Ať už na silnici nebo v terénu – společně zažijete #SpiritofGS.

 

 

Přednosti „Edition 40 Years GS“

Unikátní design k výročí: inspirován modelem R 100 GS s přezdívkou „Bumblebee“ (čmelák) zaujme černožlutým vzhledem. Atraktivní designové prvky opravdu upoutají legendárním vzhledem – a umožní stroji zazářit v lesku více než 40leté historie GS. 

+ Zobrazit více
Nápis GS 40 let ve žluté barvě
Pohled na nápis 40 let GS ve žlutém provedení.
Vysoce kvalitní brzdový systém Brembo
Pohled na černý brzdový systém Brembo.
Legendární černožlutý vzhled
Pohled na černožluté barevné schéma ve tříčtvrtinovém pohledu.
Ochrana rukou ve žlutém provedení pro vizuální zvýraznění
Pohled na žlutou ochranu rukou.
Nápadný nápis GS na sedle
Na sedle vidíme žlutou nálepku GS.
Kryt chladiče GS
Pohled na detail krytu chladiče s logem GS.
Zlatě eloxované ráfky
Vidíme ráfky v eloxované zlaté.
Černožluté sedlo
Pohled na sedlo v černožlutém provedení.

F 850 GS – vždy dobrý základ

F 850 GS – vždy dobrý základ

Zvnějšku „Edition 40 Years GS“, uvnitř kompletní F 850 GS: díky svým moderním technickým vlastnostem zajišťuje obrovské potěšení z jízdy a umožní ti pokračovat v jízdě tam, kde to jiní otočí. 21palcová přední pneumatika a rozsáhlá standardní výbava tě bezpečně provedou každou trasou – ať už na tebe čeká cokoli. S tímto GS jsi připraven na jakoukoli výzvu. Zjisti vše o všestranných funkcích a variantách modelu F 850 GS.

+ Zobrazit více

40 let jízdy za dobrodružstvím

Od Afriky po střední Asii: GS byl za 40 let všude na světě. Motorka, která zvládá každý terén a každou silnici – jede na plné pecky vpřed a statečně vzdoruje živlům. GS je průkopníkem cestování na endurech.

+ Zobrazit více
1980
uvedení prvního modelu GS, R 80 G/S
6
generací GS s řadou modelových variant
40
let jedinečných zážitků s legendou GS
1,2
k dnešnímu dni bylo vyrobeno více než 1,2 milionů modelů GS

GS má své kořeny v rallye – a je to na něm vidět. První prototypy byly vítězně vypuštěny na terénní závody a na silnici se roku 1980 objevuje jako R 80 G/S. Stává se prvním velkým cestovním endurem na světě. 40 let jezdí tam, kde to jiní otočí – nezastaví ji žádná překážka. 

+ Zobrazit více
Od terénních sportů na silnici

1978 až 1980:

V roce 1978 BMW Motorrad způsobil senzaci s předchůdcem první GS: GS 80 vyhrála dvě zlaté medaile na mistrovství světa Six Days. Vyvinul ji interní vývojářský tým bez oficiální objednávky. Úspěch však dokazuje, že inženýři a mechanici mají pravdu: motorka zajistila spoustu potěšení z jízdy jak v terénu tak na silnici a na trh přišla v roce 1980 s mírně upraveným názvem BMW R 80 G/S.

Začíná vítězný pochod

1980 až 1987:


Díky modelu GS dosahuje BMW Motorrad dokonalé syntézy terénu a silnice: bez ohledu na povrch má řidič svůj stroj pod kontrolou v každé situaci a má maximální pohodlí i na dlouhých cestách. Vrcholem je jednostranné kyvné rameno, zvané monolever, na motorce použité světově poprvé - zaručuje nižší hmotnost a umožňuje rychlou výměnu zadního kola S R 80 G/S dominuje motorka BMW segmentu velkých a pohodlných cestovních endur –a zvládá to dodnes.

GS přitahuje: větší objemová kapacita, větší výkon

1987 až 1996:

Nový špičkový model R 100 GS sází na velký výtlak – bude nejsilnější a nejrychlejší enduro na trhu. Dvojité kloubové otočné rameno Paralever na zadním kole zajišťuje snadnou manipulaci v terénu i na silnici. Je známé ve výrazném černožlutém lakování jako čmelák „Bumblebee“. Barva je pro milovníky těchto strojů i dnes skutečným zlatým hřebem a letos zdobí speciální modely „Edition 40 Years GS“.

Nová kapitola v cestování na endurech

1994 až 2003:

GS je na cestě stát se ikonou, a přesto se neustále mění: V roce 1994 byl uveden na trh R 1100 GS, první enduro se čtyřventilovým motorem typu boxer. Přesvědčí snadnou manipulaci v terénu a nejlepšími vlastnostmi na dlouhé výlety. Vlastnosti Tourer jsou systematicky rozvíjeny a v roce 2002 se R 1150 GS Adventure ještě lépe přizpůsobuje potřebám cestujících na velké vzdálenosti – zrodila se série Adventure. 

Z jednoválce na dvouválec

2000 až 2008:

 Velmi populární modely vhodné pro začátečníky „Funduro“ F 650 a F 650 ST nabízejí na začátku nového tisíciletí přepracovanou koncepci motoru. Díky nové vodou chlazené jednoválcové jednotce řidiči strojů F 650 GS a F 650 GS Dakar zažívají nejen dostatečnou motorizaci pro každodenní použití, ale také typický pocit z endura.  V roce 2008 byly oba zcela nově vyvinuté modely enduro F 650 GS a F 800 GS vybaveny řadovým dvouválcovým motorem chlazeným kapalinou. To znamená ryzí dobrodružství i ve střední třídě.

Od vzduchem chlazených až po vodou chlazené motory typu boxer

2004 až 2017:

V roce 2004 zavedl BMW Motorrad znovu R 1200 GS. Má větší objem, výkon a točivý moment, díky čemuž je ještě dynamičtější v jakémkoli terénu, a to současně se snížením hmotnosti o 30 kilogramů. Téměř o deset let později přichází nová éra, protože inženýři BMW Motorrad vybavují R 1200 GS vodou chlazeným motorem typu boxer – je to naprostá novinka. Motorka má také poloaktivní odpružení s Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment), které zvyšuje ovladatelnost a komfort za jízdy na novou úroveň.

GS je stále silnější

Společnost BMW Motorrad pokračovala v následujících letech v práci na mýtu GS. Populární R 1250 GS se projevuje dalším vyvinutým dvouválcovým motorem typu boxer: díky variabilnímu řízení vačkového hřídele BMW ShiftCam nabízí vyšší výkon v kompletním rozsahu otáček motoru, díky čemuž je GS ještě suverénnější. Kromě toho se neustále vyvíjejí modely střední řady F 750 GS a F 850 GS a poskytují ještě větší potěšení z jízdy s větším objemem a upraveným podvozkem.

3letá záruka

Nasedni a jezdi, jezdi a jezdi. Dáme ti rok záruky navíc.

Nyní se na všechny motocykly vztahuje 3letá záruka.

Více informací

#spiritofgs

#SpiritofGS sdružuje motorkáře již 40 let – šíří se komunitou po celém světě. Prostě jen vyjeď, zažívej nová dobrodružství a objevuj neznámé – společně vždy píšeme nové příběhy. Nech se komunitou GS inspirovat k novým zážitkům. Zažij #SpiritofGS.

+ Zobrazit více

Zažij dobrodružství komunity GS

Vydej se na vzrušující dobrodružství GS s naší novou sérií „Adventures of a Lifetime“.

+ Zobrazit více

Více o #SpiritofGS

spinner