R 1200 GS Adventure

TOVÁRNÍ ZÁRUKA 3 ROKY

Všechny motocykly jsou vybaveny příslušenstvím dle norem EU 4 (např. odrazky). Motocykly, vyobrazené (na fotografiích či videích) na těchto webových stránkách nemusí obsahovat veškeré požadované vybavení.

BMW R 1200 GS Adventure

Je pro každé dobrodružství

Máš rád dlouhé, extrémní výlety? Třeba i po hrbolatých cestách? Přes kamenné stezky přímo do divočiny? Ať jde o asfalt, terén, kameny nebo písek: BMW R 1200 GS Adventure má díky svému lehkému a agilnímu ovládání správnou odpověď na každou výzvu. Je to stroj pro ty, kteří hledají své limity a často jdou ještě dál. Stručně řečeno: motocykl pro jezdce, kteří milují opravdové dobrodružství. Pro ty, kdo si skutečně chtějí otestovat své kvality pokaždé trochu jinak a samozřejmě si přitom užívat velkou porci potěšení.

Design R 1200 GS Adventure

Zvol si svůj styl

Možná je prach a bláto tvojí představou stylu, pokud jde o R 1200 GS Adventure. Ale my dokážeme tvoji GS Adventure ještě více individualizovat - protože kromě naší dynamické základní barvy jsme vytvořili další dva styly.

Závodní červená Racing red

Závodní červená jako základní barva propůjčí motocyklu velmi výrazný vzhled na každém ujetém kilometru.

Styl Rallye

Se stylem Rallye v bílé a hlavním rámem v modré barvě Cordoba ambiciózní terénní jezdci za vynaložené peníze získají skutečnou hodnotu.

Styl Exclusive

Styl Exclusive, v černé metalíze Storm, krytem nádrže v tmavě šedé matné metalíze a hlavním rámem v achátově šedé barvě, se zaměřuje na sebevědomý vzhled.

3letá záruka

Nasedni a jezdi, jezdi a jezdi. Dáme ti rok záruky navíc.

Nyní se na všechny motocykly vztahuje 3letá záruka.

Více informací

Design: působivá přítomnost

R 1200 GS Adventure je připraven na vyjížďky jakéhokoli typu. A připravena také na jakoukoli výzvu. To není omyl - s výkonným, statným a dynamickým designem stačí jeden pohled, který ti o charakteru stroje řekne vše. Čelní štít proti větru, nevlídnému počasí a kryty motoru mu dodávají výrazný vzhled a vizuální stránka stroje se tak posunula o velký kus dopředu. Velký blatník mu dodává odvážný vzhled. Je zkrátka sebejistě připraven na všechny nesnáze. Nezaměnitelná 30litrová nádrž dodává R 1200 GS Adventure vzdorovitý vzhled.

R 1200 GS Adventure slibuje jízdu za každého počasí a bez ohledu na výzvy.  

+ Zobrazit více

Dvouválcový motor s řazením válců boxer

92
kW (125 k)
při 7 750 ot./min
890
mm
výška sedla
30
litrů
objem palivové nádrže
217
kg
maximální zatížení
Vzduchem/kapalinou chlazený čtyřtaktní dvouválcový motor s řazením válců boxer

Spolehlivý a výkonný

Spolehlivý a výkonný

Bez ohledu na to, kam se vydáš, je R 1200 GS Adventure vždy dynamickým společníkem. Je inspirován legendárním boxerem s točivým momentem 125 Nm a s výkonem 92 kW (125 k), vodou chlazeným dvouválcovým čtyřtaktním motorem. Jeho koncepce chlazení je založena na kombinaci vzduchu a kapaliny. Výsledná účinnost, vysoký točivý moment a především: spolehlivost.

Mokrá spojka s funkcí anti-hopping a elektrický plyn - díky tomu je R 1200 GS Adventure ideálním společníkem pro ty, pro které není žádná cesta příliš daleká - nebo příliš kamenitá.

+ Zobrazit více

Vychutnej si zvuk R 1200 GS Adventure

Výrazné prvky R 1200 GS Adventure

Ochranný rám nádrže a motoru
Nástavec blatníku
30litrová hliníková nádrž
Velký štít
Komfortní sedlo
Praktická úložná přihrádka
Nerezový nosič zavazadel
Kola s křížovým výpletem

Spousta výbavy. Více radosti z jízdy

Inovativní výrazný prvek R 1200 GS a nutnost moderního dobrodruha – BMW Motorrad Connectivity. Tato nová volitelná výbava ti ukáže vše o tvém motocyklu chytrým způsobem a na 6,5" TFT displeji. Připoj svůj telefon přes Bluetooth k motocyklu a používej funkce pomocí multifunkčního ovladače na řidítkách, např. navigaci v chytrém telefonu, přijímej hovory nebo volej, používej multimediální funkce, jako je výběr a poslech hudby ze seznamu skladeb v telefonu, nebo další intuitivní použití informací o motocyklu, aniž bys musel omezit pozornost, věnovanou řízení. Některé funkce vyžadují instalaci aplikace BMW Motorrad Connected.

Další novinkou z volitelné výbavy je „inteligentní nouzový hovor“: Systém zabudovaný do řidítek, který se aktivuje v případě nouze buďto manuálně stisknutím tlačítka nebo podle situace také automaticky, a aktivuje sled záchranných akcí. Podporuje tak rychlejší zajištění první pomoci záchrannými složkami - bez ohledu na to, kde se aktuálně nacházíš.  

Praktická výbava, která je standardně dodávána u cestovních enduro strojů pro všechny tvoje potřeby: dva standardní jízdní režimy - „Rain“ a „Road“ - jsou k dispozici stisknutím tlačítka a nabízejí zcela odlišné, optimálně koordinované jízdní styly.  

Mezi další režimy v rámci volitelné výbavy patří „jízdní režimy Pro“. Odpovídající jízdní režimy „Dynamic“ a „Enduro“ zajišťují další možnosti na tvojí výpravě za dobrodružstvím. S integrovanou kódovací zástrčkou se jízdní režim stává režimem Dynamic Pro a režim Enduro režimem Enduro Pro. Je možné je dále přizpůsobit.

Objem palivové nádrže 30 litrů ti poskytuje nezávislost na cestě - na velmi dlouhou dobu. Kromě toho máš k dispozici palubní počítač: pro dokonalou organizaci cesty a zobrazení důležitých dat, jako je dvojitý počítač ujetých kilometrů, průměrná spotřeba a dojezd. Stejně praktická je úložná přihrádka nad nádrží. Díky tomu budeš mít drobné předměty vždy při ruce.

+ Zobrazit více
  • BMW Motorrad Connectivity poskytuje motorkářům inovativní řešení pro každodenní navigaci, používání multimédií a informací souvisejících s jízdou, pomocí jasně uspořádaných a intuitivních činností: připojení motocyklu, chytrého telefonu a helmy přes Bluetooth poskytuje zcela nové možnosti. Multifunkční ovladač zajišťuje, že funkce budou za všech okolností jednoduše ovladatelné. Tradiční elektronický přístrojový panel je vybaven velkým přehledným TFT displejem, který poskytuje jezdci okamžitý přístup k navigaci, telefonním hovorům, médiím a dalším informacím o motocyklu a rovněž k informacím, které již byly zobrazeny dříve, např. rychlost a otáčky. Kromě toho jsou k dispozici také další funkce prostřednictvím aplikace BMW Motorrad Connected. Konektivita poskytuje kezdcům příležitost soustředit se na to, co je skutečně důležité: silnice čekající na to, až je objevíte.

  • Dobrý pocit je vždy součástí jízdy. BMW Motorrad je první výrobce, který instaluje zařízení pro „inteligentní nouzový hovor“ již z výroby: systém nainstalovaný pevně na řidítkách, který v případě nouze může nezávisle a automaticky spustit řetězec záchranných akcí a přitom usnadní a urychlí poskytnutí první pomoci záchrannými složkami. „Inteligentní nouzový hovor“ se automaticky aktivuje po mírné i těžké nehodě. Ale jezdec může nouzový hovor také spustit manuálně stisknutím tlačítka, pokud je například svědkem dopravní nehody. Po aktivaci systému, automaticky nebo manuálně, jsou údaje GPS polohy a směru jízdy motocyklu odeslány přes mobilní telefon do call centra BMW. Odtud se aktivuje řetězec záchranných akcí. Pro rychlou a přesnou pomoc. Umožní ti tedy skočit přímo do dobrodružství s pocitem bezpečí.

  • Správný režim lze zvolit pouhým stisknutím tlačítka - není třeba přerušit tvoje dobrodružství! Jednoduše přepínáním jízdních režimů můžeš reagovat v několika sekundách na měnící se terén; zásah brzd, přizpůsobení prvků odpružení a také elektronické kontrolní systémy ABS Pro a DTC a rovněž vlastnosti motoru prostřednictvím odezvy plynu. Jízdní režim „Dynamic Pro“, který lze aktivovat s pomocí kódovací zástrčky, zajišťuje obecně více vyladěný motocykl pro sportovní jízdu na silnici. Přepnutí na režim „Enduro Pro“ zajistí dokonalou trakci na nezpevněném povrchu. Díky jemné odezvě plynu a zdrženlivému zásahu řízení Enduro ASC je jízda po nezpevněném povrchu zcela novým zážitkem. Jízdní režim Pro dále nabízí asistent rozjezdu do kopce (HSC), pomocí něhož lze přidržet brzdu zadního kola aktivní s pomocí ruční brzdové páčky.

  • R 1200 GS Adventure může být nyní také volitelně vybaven nejnovější generací dynamické ESA. S automatickým systémem nastavení tlumení a kompenzací jízdního posezu se komfort jízdy a její stabilita ještě více zvýšily. Zcela bez řazení lze vždy dosáhnout nejlepší trakce na jakémkoli povrchu a současně zajistit optimální jízdní stabilitu. O to se stará systém rozšířeného snímače, který přizpůsobuje motocykl řadě jízdních podmínek. Automatické nastavení podvozku podle zatížení zajistí působivě lehké ovládání, a udržuje přesnost stroje R 1200 GS Adventure.

Více individuality

Speciální výbava a příslušenství

Pokaždé nová výzva. Nikdy stejná trasa dvakrát. Žádné známé cesty. Díky široké škále speciální výbavy a originálního příslušenství BMW Motorrad si můžeš sestavit zcela vlastní R 1200 GS Adventure přesně podle tvých požadavků.

Více informací

Objev ducha GS

Pohled zpět na mezinárodní GS Trophy 2016

Tým Jižní Afrika vyhrálo výzvu GS v Thajsku

Jízda motocyklem po zchátralých mostech, přejíždění řek a rychlá výměna pneumatik: International GS Trophy je enduro výzvou jako žádná jiná. V roce 2016 zase jednou přišel okamžik pro konání této akce. 19 týmů z celého světa jezdilio se svými BMW R 1200 GS severním Thajskem. Jezdci GS ujeli 1400 kilometrů, absolvovali 19 speciálních zkoušek a sedm denních etap. Snášeje brutální horko a vysokou vlhkost vzduchu projížděli džunglemi i deštnými lesy a pojížděli po hrázích. Po šesté mezinárodní GS Trophy byli tělesně vyčerpaní, ale ostatně v každém ohledu spokojeni.

Více informací

Příslušenství pro R 1200 GS Adventure

Výbava pro dobrodružství v terénu

Další modely Adventure