Sprinter

Ideální trasa v každé zatáčce

Jsi nekompromisní a na každém metru bojuješ o ideální linii? Tato varianta motocyklu S 1000 XR představuje koncentrovaný výkon. Řetěz M Endurance s optimalizovaným třením zajišťuje ještě vyšší výkon na zadním kole a titanový sportovní tlumič výfuku se navíc postará o odpovídající zvuk. Vizuálně představuje lakování v kombinaci s krátkým sportovním čelním sklem to nejlepší – a jde se na další zatáčku.

+ Zobrazit více
Přední sklo Sport

Čelní štít Sport je opatřen povlakem odolným proti poškrábání a citelně snižuje nápor větru na horní část těla.

Sportovní tlumič výfuku

Titanový sportovní tlumič s karbonovou krytkou vydává působivě sytý zvuk a opticky i akusticky je jednoznačným dokladem zaujetí pro závodění.

M paket

Výbušnost a tah dopředu: M paket klade důraz na výkon tvého stroje – pro ostatní zřejmé a pro tebe jednoznačné na pocit. Příslib výkonu, který na první pohled dává barva M paketu a černě eloxovaná kovaná kola M, která se osvědčila pro závodní jízdu, dodrží M sportovní sedadlo s lepší přídržností, čelní sklo s potahem odolným proti poškrábání, o 2 000 g lehčí lithium-iontové baterie M Lightweight, titanové sportovní tlumiče s karbonovou krytkou a řetěz M Endurance s válečky potaženými DLC.

Lovec nejlepších časů

Nejlepší čas, tvůj čas, lepší čas

Vyhlížíš sportovní výzvy a ani ten  nejlepší čas pro tebe není moc rychlý? Pak je tenhle model XR s dynamickým paketem a M kovanými koly pro tebe tím pravým. Vedle karbonového paketu a M odlehčené baterie je tu i sportovních 223 kg – připravených k jízdě. 

A díky M Performance jednoznačně prokážeš svou sportovně exkluzivní úroveň.

+ Zobrazit více
M kovaná kola

Vysoce kvalitní M kované kolo osvědčené v závodním sportu je černě eloxované a disponuje silnějším brzdovým kotoučem s úhlovým ventilem.

Karbonový paket

Kvalitní karbonový paket podtrhuje sportovní vlastnosti stroje a ještě více posiluje dynamický vzhled motocyklu. Paket obsahuje karbonové kryty předních a zadních kol, integrovaný kryt řetězu a také boční části obložení. Toto příslušenství vytváří elegantní a přitom sportovní akcent s hightech standardy.

Adaptivní světlomety

Adaptivní světlomety zajišťují výrazně lepší osvětlení jízdní dráhy při jízdě v zatáčkách. Prvky světlometů Headlight Pro se zapojí od náklonu 10°. Díky tomu svítí tlumená světla do zatáčky a významně tak zvyšují bezpečnost jízdy.

Paket Dynamic

Ty dáváš maximum – vybavení paketu Dynamic ti v tom pomůže. Dynamic ESA Pro (Electronic Suspension Adjustment) nabízí druhý režim tlumení a také automatické vyrovnávání jízdní pozice. Asistent řazení Pro umožňuje rychlé řazení směrem nahoru a dolů bez použití spojky téměř při všech zatíženích a otáčkách. Elektronický tempomat udržuje konstantní rychlost jízdy, takže se můžeš soustředit na to podstatné. A vyhřívané rukojeti zajišťují větší pohodlí.

Polykač kilometrů

Žádný cíl není příliš daleko

Využíváš beze zbytku nekompromisní výdrž na dlouhé tratě, jakou nabízí model S 1000 XR? Pak je tohle XR včetně paketu Touring a dynamického paketu mašina  přesně pro tebe. Tady máš po ruce všechno, co ti zajistí pohodlnou a bezpečnou jízdu – od tempomatu přes vyhřívané rukojeti až po hlavní stojan a inteligentní tísňové volání ECALL. Díky cestovnímu kufru si tu najdou svoje místo i tvoje zavazadla.

+ Zobrazit více
Cestovní kufr

Kvalitní skořepinový cestovní kufr poskytuje svým objemem 30 litrů dostatek místa pro cestovní zavazadla nebo motorkářskou přilbu. Kufry chráněné před stříkající vodou jsou uzamykatelné a doporučují se jako vynikající parťák  pro krátké i delší cesty.

M karbonový ochranný rám motoru

Kvalitní M karbonový ochranný rám motoru je stabilní jako ocel, ale váží jen 620 g na každé straně. Materiál umožňuje vytvoření úzkého designu s aerodynamickým průřezem, integrovaného do stroje. Tento jedinečný hightech konstrukční prvek je kombinací sportovního vzhledu a zajištění maximální ochrany, bez omezení vizuálního dojmu nebo volnosti v náklonu v zatáčkách.

Komfortní sedlo

Komfortní sedlo díky polstrování, které je o 10 mm vyšší než obvykle, poskytuje jezdci znatelně větší komfort při sezení. Širší vrstva pěny přináší výhody také u sedadla spolujezdce. Obzvlášť sofistikovaný  je potah Heat Reflect, který na přímém slunci snižuje povrchovou teplotu až o 15 °C.

Hlavní stojan

Hlavní stojan zajišťuje bezpečné a stabilní odstavení stroje a poskytuje výhody třeba při tankování, nakládání a vykládání kufrů nebo při údržbě. Při delším stání se navíc odlehčí pneumatiky a pružinové prvky.

Cestovní paket

XR tě vezme na cesty – cestovní paket ti při tom pomůže. Mimořádně praktický na cestách: nosič zavazadel s integrovaným oddělením držáku horního kufru. Navigaci jednoduše zapojíš do stávající přípravy – a můžeš začít. Díky funkci Keyless Ride můžeš jednoduše nastoupit a vyrazit na cestu. Díky ochraně rukou je cestování ještě pohodlnější. Díky kontrole tlaku v pneumatikách (RDC) tě bude displej kokpitu neustále informovat a včas tě varuje při ztrátě tlaku. Po příjezdu zajistí sklápěcí stojan bezpečné stání.

Lovec scenérií

Na pozadí města

Líbí se ti řady domů, úzké uličky, rušná náměstí? V tom případě je S 1000 XR pro tebe to pravé. Díky Headlight Pro, dennímu světlu a přídavným světlometům máš záruku, že jednak dobře uvidíš a jednak budeš dobře viditelný i ty. Keyless Ride a ECALL navíc zajišťují komfort a pocit pohody při každé jízdě.

+ Zobrazit více
Headlight Pro a denní světlo

S Headlight Pro má světlomet ikonické světelné prvky, které fungují jako poziční nebo denní světlo. Ve spojení s adaptivním světlometem jezdec lépe vidí a je vidět, což zvyšuje jeho bezpečnost.

Přídavné světlomety

Díky silným přídavným světlometům LED v hliníkovém krytu s nezaměnitelným vzhledem se stroj už na první pohled výrazně odlišuje od aut, což zvyšuje bezpečnost. Světlomety zároveň zajišťují lepší osvětlení ulice svým světlem v podobě denního. Technologie LED zajišťuje téměř bezporuchový provoz.

Čelní štít tónovaný

Tónovaný čelní štít podtrhuje sportovní vzhled motorky. Povrchová úprava proti poškrábání zajišťuje jeho trvalou průhlednost. Tónovaný čelní štít je k dostání také ve variantě o 70 mm delší.

Keyless Ride

Díky funkci Keyless Ride zůstane klíč od motocyklu nyní v kapse. Protože systém bezklíčové jízdy je mimořádně pohodlný a umožňuje jezdci, aby svůj stroj nastartoval jednoduše stisknutím tlačítka. Takto lze odemykat i zámek řízení a víčko palivové nádrže. Takže motto je: stačí nasednout a vyjet!

ECALL

Inteligentní tísňové volání se v případě nehody automaticky obrátí na call centrum BMW, aby se co nejrychleji aktivoval záchranný řetězec. Odešle se poloha motorky, a je-li to možné, naváže se ústní kontakt s dotyčnou osobou. Systém se dá spustit také ručně, např. na pomoc dalším účastníkům silničního provozu.

Vytvoř si svoje vlastní S 1000 XR

S 1000 XR

Mohlo by tě zajímat

spinner