Všechny motocykly jsou vybaveny příslušenstvím dle norem EU 4 (např. odrazky). Motocykly, vyobrazené (na fotografiích či videích) na těchto webových stránkách nemusí obsahovat veškeré požadované vybavení.

R 1200 RT

Nekonečné potěšení z jízdy

Větší pohodlí pro intenzivnější zážitky. BMW R 1200 RT otřásl celým segmentem klasických cestovních motocyklů jako žádný jiný stroj. Protože to, co je při cestování důležité, je umožněno lehkým řízením R 1200 RT: vychutnávání si krajiny. Ať už jedeš sám, nebo cestuješ se společníkem: nový R 1200 RT zajistí pohodlnou, uvolněnou jízdu na každé projížďce.

Design R 1200 RT

Zvol si svůj styl

Různé barevné laky R 1200 RT dodávají tu správnou image. Zdůrazňují dynamičnost spolu s pohodlím stroje. A vytvářejí silný, lákavý vzhled.

Černá metalíza Carbon

Kultivovaný, exkluzivní a plný dynamičnosti – to je styl Exclusive. A zde si ho můžeš prohlédnout.

Červená metalíza Mars/tmavě šedá matná metalíza

Styl Sport je zdokonalen červenou metalízou Mars a tmavou matnou metalízou – tohle je sportovní vzhled pro suverénní cestování.

Bílá Alpine white

Lehká a elegantní: díky bílé Alpine se jasně přikloníš ke sportovní tváři R 1200 RT.

Modrá metalíza Opt. 719 Blue planet

U Option 719 s metalickou barvou Spezial Blue planet se snoubí nejnovější technologie barev s emocionálním řemeslem.

Metalíza Opt. 719 Sparkling storm

Nenápadný detail u Option 719 s metalickou barvou Spezial Sparkling storm – ručně nanášené tradiční linky.

3letá záruka

Nasedni a jezdi, jezdi a jezdi. Dáme ti rok záruky navíc.

Nyní se na všechny motocykly vztahuje 3letá záruka.

Více informací

Více designu. Více dojmů

R 1200 RT lze rozpoznat jako člena řady BMW Motorrad hned na první pohled: typická dělená příď určuje přední část a dodává jí dynamičnost a expresivitu. Dva vnější kulaté reflektory a reflektor uprostřed tvoří příď typického cestovního motocyklu BMW zajišťující nezaměnitelný vzhled – ve dne, v noci.
Díky sání vzduchu vypadá přední část motocyklu, jako by se do určité míry vznášela nad boční kapotáží. Tato kombinace zdůrazňuje agilitu stroje. Formálně integrovaný přední blatník zaobluje dynamický koncept stroje v přední části. Do protažené linie jsou integrovány pohodlné sedlo s nízkou výškou a ergonomicky navržená nádrž s charakteristickou oblastí mezi koleny – pro ještě větší pohodlí.
Plynulá souhra mezi aerodynamicky navrženými plochami se odráží v dynamice stroje. Dokonce i elegantně navržené kufry jsou harmonickým doplněním celkové konzistentní kompozice tvořené styly ploch a linií. Zde je na první pohled jasné, že R 1200 RT slibuje uvolněnou vhodnost na dlouhé vzdálenosti i dynamiku. A také tento slib plní.
+ Zobrazit více

Dvouválcový motor s řazením válců boxer

92
kW (125 k)
při 7 750 ot./min
125
Nm
maximální krouticí moment
při 6 500 ot./min
276
kg
hmotnost plně natankovaného motocyklu včetně provozních kapalin
219
kg maximální zatížení
Vzduchem/kapalinou chlazený čtyřtaktní dvouválcový motor s řazením válců boxer

Dynamičtější výkon. Více kontroly

Dynamičtější výkon. Více kontroly

Nový RT je poháněn vzduchem/vodou chlazeným motorem BMW s uspořádáním válců typu boxer, který disponuje silným výkonem díky točivému momentu a výkonu 125 k. S ASC a vysoce aktivním elektronicky ovládaným zavěšení je stroj stále snadné ovládat a lze očekávat stabilitu na všech venkovských silnicích. A co víc, standardní režimy „Rain“ a „Road“ lze aktivovat stisknutím tlačítka a dokonale tak přizpůsobit motocykl počasí a podmínkám na silnici.

Palubní počítač Pro a vyhřívané rukojeti završují řadu prvků základní výbavy.

+ Zobrazit více

Vychutnej si zvuk R 1200 RT

Nejdůležitější údaje o R 1200 RT

Světlomety a vzhled přídě
Kokpit
Čelní štít a průhledný aerodynamický deflektor
Větší pohodlí v sedle
Pravá úložná schránka
Boční kufry
Inovativní součást pro ovládání audia
Zadní světla s technologií LED

Více výbavy. Více pohodlí

Více výbavy. Více pohodlí

Speciální výbava R 1200 RT umožňuje ještě jednodušší ovládání, přičemž zároveň poskytuje vyšší úroveň pohodlí. Například dynamická ESA BMW přizpůsobí charakter tlumičů měnícím se podmínkám povrchu. Asistent řazení Pro jezdci umožňuje řadit bez použití spojky. Speciální vybavení Pro zahrnuje jízdní režim „Dynamic“ a sportovně založeným dynamickým jezdcům zaručuje maximální zábavu při jízdě. Získáte také ABS Pro, dynamické brzdové světlo a asistent rozjezdu do kopce. Díky tomu je rozjezd do kopce hračka.

Funkce startování bez klíčku nabízí ještě větší pohodlí. Díky systému je mechanický klíček zbytečný. Umožní ti nastartovat motocykl pouhým stisknutím tlačítka, pokud se klíček nachází v blízkosti motocyklu – např. v kapse tvojí bundy. Dále jsou volitelně k dispozici: systém centrálního zamykání, který dálkovým ovládáním zamkne oba kufry, tempomat a mnohem více.

+ Zobrazit více
  • Speciální vybavení „jízdní režim Pro“ zahrnuje také jízdní režim „Dynamic“ a funkci Asistent rozjezdu do kopce. Režim „Dynamic“ ti umožní odhalit sportovní tvář R 1200 RT. Systém Asistent rozjezdu do kopce napomáhá sebevědomému rozjezdu do kopce.

  • U R 1200 RT byl asistent řazení Pro speciálně vyladěn pro potřeby cestování. Jako pomoc při řazení umožňuje řadit bez používání spojky jak při řazení směrem nahoru, tak při řazení směrem dolů. Takže jezdci nabízí výrazně vyšší pohodlí i dynamičnost.
  • Podvozek BMW Motorrad s dynamickou ESA nabízí optimální jízdní dynamiku ve všech situacích: pro nejvyšší úroveň bezpečnosti, výkonu a pohodlí. Zavěšení se automaticky přizpůsobí zjištěným podmínkám v závislosti na jízdních podmínkách a manévrování jezdce za jízdy. Další výrazné plus z hlediska bezpečnosti dynamické ESA je to, že při brzdění a akceleraci zůstává poloha jezdce takřka nezměněná: pro ještě větší směrovou stabilitu.

  • Světlo denního svícení se promítá ve směru jízdy dvěma vodiči z optických vláken uspořádaných okolo dálkových světlometů a prostřednictvím optických hranolů. Během dne se zapne namísto hlavních světlometů buďto automaticky prostřednictvím senzoru světla, nebo manuálně stisknutím tlačítka světla denního svícení. Jakmile se setmí nebo vjedeš do tunelu, automaticky se přepne na hlavní světlomety. Motocykl je v porovnání s jinými účastníky silničního provozu vnímán jasněji a snáze rozpoznatelný. Technologie LED je při aktivaci světla denního svícení ještě působivější díky celkové nízké spotřebě energie.

Více individuality

Příslušenství pro motocykl R 1200 RT

Díky originálnímu příslušenství BMW Motorrad a exkluzivnímu volitelnému vybavení od BMW Motorrad Spezial si můžeš svůj R 1200 RT přizpůsobit svým potřebám.

Více informací

BMW Motorrad Spezial

Ty a tvůj charakter na silnici
Žádné překážky, žádná překvapení, žádné kompromisy. S BMW Motorrad Spezial získáš personalizovaný motocykl v nejvyšším standardu kvality.

V BMW Motorrad Spezial najdeš obzvláště vysoce kvalitní designovou volitelnou výbavu, např. exkluzivní volitelnou výbavu Option 719 s frézovanými díly a laky Spezial nebo HP příslušenství ke zvýšení výkonu.

 

Při souhře dlouhodobých vývojových dovedností BMW Motorrad a interakce složitých výrobních postupů spojených s tradicí a uměleckým zpracováním dosahujeme nové úrovně významu a exkluzivity.

Learn more

Příslušenství pro motocykl R 1200 RT

Oblečení pro další projížďky