Ryzí vášeň s unikátním českým rukopisem!

Motocykl R 18 - Henne Tribute z dílny Funk Soul Motor Works Brno

Motocykl BMW R 18 s dvouválcovým motorem Big Boxer o objemu 1800 cm3 byl navržen nejen jako technicky špičkový stroj odkazující se na nejlepší tradice klasických motocyklů BMW, ale díky specifickému přístupu je postaven tak, aby mohl sloužit pro další úpravy, individualizace a přestavby. Díky tomu vznikly kreace jako R 18 Dragster, Blechmann R 18 či R 18 Spirit of Passion. Vlastní styl si našla také unikátní úprava české firmy Funk Soul Motor Works Brno, vytvořená ve spolupráci s BMW Motorrad ČR a nazvaná R 18 Henne Tribute.

Již z názvu customu BMW R 18 Henne Tribute je zřejmé, že úprava se vydala ve stylu rychlostních rekordů. V předválečných letech byl držitelem mnoha rychlostních rekordů vytvářených na solných pláních v americkém Bonneville Němec Ernst Jakob Henne – celkem jich za svůj život s různě upravenými motocykly BMW získal 76. 

+ Zobrazit více

Na okruh i na silnici

Veškeré aerodynamické prvky customu BMW R 18 Henne Tribute odkazují na Henneho speciály. Aerodynamické kryty předních vidlic ve tvaru křídel, aerodynamické kapkovité kryty hlav válců motoru a další detaily byly k vidění ve třicátých letech. Současně ale ve Funk Soul Brothers Motor Works Brno, za níž stojí dvojice motocyklových nadšenců Jan Urban a Roman Šimčík, použili mnoho dílů z ručně vyráběného kevlaru, který je jedním z výsledků obrovského rozvoje kosmonautiky v 50. a 60. letech. 

Motocykl je navržen tak, že stačí vyměnit registrační značku za startovní číslo a může se postavit na závody Bonneville Motorcycle Speed Trials (BMST). I když je postaven podle aktuálních regulí AMA Land Speed Grand Championship a FIM Land Speed World Records, jde o motocykl, který neztratil nic ze své soudobé techniky obvyklé u moderních motocyklů. Samozřejmostí je proto i schválení pro provoz na běžných silnicích.

Celkově je styl motocyklu, u nějž byly zachovány typické rysy designu klasických motocyklů BMW, laděný do první poloviny 70. let. A to včetně například rozsahu chromování, ale také barevné kombinace. Právě výrazná barevnost je jedním z poznávacích prvků odkazujících na americká 70. léta. Současně ale barevné schéma evokuje sportovní roadster BMW R 90S, s nímž BMW v 70. letech prorazilo na americkém trhu.

+ Zobrazit více

Unikátní přestavba za pouhých 70 dní!

Brněnská firma Funk Soul Brothers Motor Works, zaměřující se na úpravy a speciální přestavby motocyklů, potřebovala na stavbu stroje R 18 Henne Tribute od schválení projektu ze strany BMW Motorrad ČR pouhých 70 dní. Plechové díly, řídítka, přední štítek nebo kryt olejového chladiče inspirovaný typickým designem masky chladiče automobilů BMW vznikly v dílnách firmy. Některé komponenty byly nakoupeny od specializovaných společností a jiné vyrobili ověření dodavatelé. Řeč je například o na míru zhotoveném čalounění sedla Alcantarou, kevlarových komponentech, frézovaných dílech nebo ručně stavěného výfukového systému – všechny tyto prvky jsou dílem českých profesionálů a ohromí důrazem na kvalitu zpracování i řešením jednotlivých detailů.

+ Zobrazit více

Chceš ji vidět na vlastní oči?

Chceš ji vidět na vlastní oči?

Motocykl BMW R 18 Henne Tribute není navržen pouze jako výstavní kus. Naopak, je připraven pro skutečnou radost z jízdy. Je vystaven na výstavě Veteran Mania na Výstavišti Praha, ale následně bude poskytnut pro testy médií a bude také k vidění u jednotlivých autorizovaných BMW Motorrad dealerů po celé České republice.

+ Zobrazit více

Prohlášení

Vyobrazená vozidla mohou být upravena a vybavena příslušenstvím od externích dodavatelů a/nebo vlastními komponenty, které společnost BMW nevyrábí ani nedistribuuje či netestuje. Za úpravy (včetně montáže, vlastností a používání vyobrazených dílů příslušenství) nepřebírá společnost BMW záruky. UPOZORNĚNÍ: Úpravou sériových vozidel (včetně montáže a používání cizích i vlastních komponent) může dojít k ovlivnění jejich jízdních vlastností! Jízda s našimi vozidly v upraveném stavu je na vlastní nebezpečí.

Více na téma #Soulfuel

spinner