M – Nejsilnější písmeno na světě

M – Nejsilnější písmeno na světě

Vytrénovaný, nadšený, výkonný. Tyto vlastnosti charakterizují už od roku 1972 zakládací manifest BMW Motorsport. Na stejné filosofii vznikla i společnost BMW M GmbH. Automobily BMW M inspirované motoristickým sportem dostály vysokým požadavkům na preciznost, agilitu, dynamiku a sílu více než na výbornou. Výkonné motory, vynikající celkový koncept vozidla v kombinaci s působivým designem a exkluzivní výbavou ukazují, kolik vášně se ukrývá v každém tomto jednotlivém high-performance a performance vozidle. A to vše navíc v praktickém provedení.

+ Zobrazit více

Vývoj

Společně ještě silnější

Společně ještě silnější

Společným výchozím bodem každého vozidla M je sportovní výzva, touha po vítězství a absolutní nárok na výkon. Z to vyplývají naše požadavky a předpoklady pro vývoj našich vozidel s ohledem na technologie, materiál a design – od M automobilů až pod motocykl, jakým je M RR. Naším cílem zůstává stále totéž: nejvyšší výkon – a samozřejmě nejlepší ty časy.

+ Zobrazit více
Vlevo historický snímek BMW 3.0 CSL, vpravo BMW R 90 S Helmuta Dähneho.
Vlevo historický snímek BMW M1, vpravo legendární stroj z rallye Paříž–Dakar.

Pocta motoristickému sportu

Náš jubilejní model M RR 50 Years M: Ztělesňuje téměř 100letého závodního ducha v oblasti výroby motocyklů a půl století DNA M. Standardní výbava zahrnuje paket M Competition s M karbonovými a M frézovanými díly, řetěz M Endurance, kyvnou pákou z eloxovaného hliníku, paket Sozius a aktivační kód pro M GPS Laptrigger. Vyniká díky žluté barvě Sao Paulo Yellow a emblému BMW M 50 Years: exkluzivní a neobyčejný – prostě typický M.

+ Zobrazit více

Naše modely M RR

Naše modely M RR

Ať už v základní výbavě, s paketem M Competition nebo jako pocta 50 letům BMW M. Naše modely M RR se zrodily na závodní dráze, jsou nekompromisně zaměřené na výkon a vyrobené s nejvyššími nároky na materiály, zpracování a výkon.

+ Zobrazit více

Narozen na závodním okruhu: M RR

Už první motocykly BMW byly koncipovány pro závodění. Už v roce 1929 vytvořil Ernst Jakob Henne s 216,75 km/h na svém motocyklu WR 750 rychlostní světový rekord. Svůj první z celkových 76. O mnoho let později zaujaly naše modely High Performance (HP) se speciální výbavou s označením HP a staly se mezi našimi motocykly sportovní špičkou. Tento výkon jsme stále zvyšovali. Co to přineslo? M pakety a M příslušenství pro výjimečné RR. Zde se nabízel už jen jeden možný postup vzhůru: první model M od společnosti BMW Motorrad: motocykl M RR. Platí pro něj heslo Born on the Racetrack a je jednoznačně spřízněný s naším motocyklem WorldSBK.

Objev M RR

Zvýšený výkon

   
+ Zobrazit více

M paket pro S 1000 RR

M paket pro S 1000 RR

Výkon na hranici: díky M paketu zvýšíš výkon svého motocyklu RR na závodních okruzích a sinicích po celém světě. Jízdní režim Pro ti nabízí tři další konfigurovatelné jízdní režimy. Karbonová kola M s 5 mm silnými brzdovými kotouči přitom zaručují maximální jízdní výkon. A sportovní sedlo M poskytuje dokonalou oporu v každé situaci.

+ Zobrazit více

Díly M Performance

Díly M Performance

S díly M Performance si svůj motocykl sestavíš přesně podle svých požadavků. Paket M Carbon, M Datenlogger, M kovaná kola nebo Cover Kit dokládají: stále se ženeš za rozhodující milisekundou. S díly M Performance Race se dostaneš ještě dál: přestavby zvyšující výkon, například kitové motory nebo výkonnostní pakety elektroniky obdržíš pouze přes BMW Motorrad Race Support. 

+ Zobrazit více

Zde se staneš sériovým závislákem

spinner