Výrazný živý modrý paprsek světla generovaný xenonovou technologií je nejméně dvakrát tak silný než standardní halogenové žárovky.
Válcový štít žárovky pro reflektor byl navržen speciálně pro xenonové světlo motocyklů, aby se zabránilo nežádoucímu rozptylu světla a oslnění. To umožňuje výrazně lepší a rovnoměrnější osvětlení silnice ve tmě a při špatné viditelnosti. Díky tomu je snazší rozpoznat potenciální nebezpečí mnohem dříve. A motocyklisté jsou tak daleko více viditelní pro ostatní účastníky silničního provozu.
Xenonové žárovky generují světlo na základě principu plynového výboje. Jiskrový výboj mezi elektrodami v žárovce naplněné xenonovým plynem vytváří „tunel ionizovaného plynu“, kterým proudí elektrický proud. Díky tomu tento plyn osvětluje. Osvětlení a intenzita světla jsou vyšší než u běžných halogenových žárovek. Spektrální složení xenonového světla je velmi podobné přirozenému dennímu světlu, a proto výrazně zlepšuje vizuální pohodlí motocyklisty.
Potkávací světla BMW Motorrad jsou dalším milníkem na cestě ve zvyšování aktivní bezpečnosti a pohodlí při jízdě na motocyklu.
+ Zobrazit více

Ještě více technologie zblízka

spinner