BMW Motorrad Dny 2019

Druhý ročník BMW Motorrad dnů se letos uskutečnil v Jánských Lázních, kde centrem celého dění byl hotel Omnia. Krkonošské město, znamé především díky lyžařským a lázeňským aktivitám, bylo perfektním útočištěm pro motorkáře, a to nejen díky horským cestám nacházejících se v bezprostřední blízkosti. Vítáni byli jak příznivci značky BMW, tak všichni ostatní.

Zahájení
Pátek

Zahájení
Pátek

První den akce byl ve znamení příjezdu všech účastníků, ale také již mnoha aktivit v rámci společného programu eventu. V odpoledních hodinách již parkoviště před hotelem praskalo ve švech. Jedna část plná účasnických motorek, druhá se stany pořadatelů a partnerů akce vytvořily kulisu pomyslné moto-vesnice. Po registraci téměř všech účastníků proběhlo oficiální zahájení akce, kde Zdeněk Mahdal svým úvodním slovem všechny pomyslně provedl programem motorrad dnů.
Po večeři začaly první přednášky a workshopy, kde úvodním prezentérem byla značka Touratech se svými cestovatelskými dobrodružstvími následovaný enduro-školou Alkemist Adventures. Na závěr dva „závoďaci“ Honza Brabec (Dakar) a Martin Šonka (RedBull Air race), kteří jsou sice z různorodého prostředí, které však spojuje jedno společné – požitek z extrémní rychlosti.

+ Zobrazit více

Druhý den
Sobota

Druhý den
Sobota

Sobota, druhý den akce, začal hned z rána. Již od 9:00 probíhaly testovací jízdy s 18ti motocykly BMW, ale také čřtyřmi vozy MINI, které trvaly kontinuelně až do 17 hodin odpoledne a byly plně obsazené. Dalším společenským programem byla spanilá jízda v příjemném cestovním tempu, kde závěrem na účastníky čekala „polní kuchyně“ slovinského MasterChefa.
Na motokrosové trati v nedalekém Trutnově probíhla v několika časových slotech off-road akademie, kde si účastnící měli možnost vyzkoušet prostředí terénu na vlastních strojích, nebo motocyklech BMW, ale hlavně pod vedením zkušeného instruktora – Honzy Žlábka.

+ Zobrazit více

Po celý den byly k dispozici stánky partnerů, kde probíhali různé individualní workshopy, ať už se jednalo o nastavení motorky, gps, apod. (Touratech), udržba a mytí (MotoDream), osvěta o palivu (Shell), možnost prohlídky obytného vozu (Morelo), a další.
Možnost setkání a otevřené debaty, nebo i vyjížďky, byla po celý den s Honzou Brabcem, Karlosem Taborským, nebo Petrem Slezákem.
Nabitý den byl pomyslně zakončený společným grilováním a hlavně rockovým koncertem Dr. Doll a Frankenstein band, kteří nenechali nikoho chladným (i přes chladný sobotní večer). Na pořadu večera byly opět přednášky, pro ty co se neměli chuť zúčastnit v páteční večer, nebo pro ty, kdo měli doplňující otázky. Zpestřením byl také cestovatel Igor Brezovar, který na své BMW 1100 GS projel celý svět.

+ Zobrazit více

Závěr
Neděle

Závěr
Neděle

Neděle byla ve znamení dalšího testování jak motorek BMW, tak miníků, kde se i přes nepřízeň počasí našlo mnohem více než 7 statečných, kteří využili možnosti testu. Někteří volné dopoledne využili ke střízlivění, někteří pro relax ve wellnes.
Letošní ročník BMW Motorrad dnů 2019 byl co se účasti týče teměr plně vybookovaný, proběhlo více než 200 testovacích jízd (BMW Motorrad) a více než 40 MINI, a ze strany BMW Motorrad ČR doufáme, že i povedený a všichni zúčastnění si ho užili, jak jen to šlo. (I toho slunce jsme měli více než loni).

+ Zobrazit více

Video z akce

spinner