Mistrovský kousek z titanu

Dílna Revival Cycles s motorkou „Birdcage“ uvádí na scénu velký boxerový motor

Alan Stulberg je fanda boxerových motorů. Pro prototyp dvouválcového boxeru vytváří se svým týmem jedinečnou Custom motorku – a svou tvůrčí svobodu si náramně užívá. Tento unikátní motocykl inspirovaný motorkami BMW z 30. let a závodními vozy ze začátku 60. let dvacátého století se poprvé dostává do popředí zájmu na Handbuilt Motorcycle Show v texaském městě Austin: The Revival Birdcage!

SPECIFIKACE

Motocykl

Birdcage

Dílna

Revival Cycles

Úprava designu

Alan Stulberg

Konstrukce

2018/2019

Kategorie

Land Speed Racer

NĚCO MEZI REVIVAL A ODKAZEM

„Kustomizér“ Alan Stulberg už v roce 2016 v případě motocyklu „Revival Henne BMW Landspeeder“ působivě předvedl, že dokáže skvěle interpretovat historii značky BMW Motorrad. Díky kompletní stavbě Birdcage Alan podruhé oživil atmosféru tehdejší doby, kdy Ernst Henne na svých motorkách BMW lámal rekordy. A rámem odkazuje na závodní vozy z počátku 60. let – díky této konstrukci se mohutnému boxerovému motoru dostane veškeré pozornosti.

+ Zobrazit více

Mistrovský kousek z titanu a ze 134 dílů

Mistrovský kousek z titanu a ze 134 dílů

Rám, který Alan koncipoval, poskytuje nerušený pohled na motor a hnací ústrojí. Pozorovatel vidí skrz rám – tak tenké jsou jeho tyče. Poprvé jsou při úpravě designu použity 9mm titanové tyče. Svařením všech 134 dílů vzniká působivé a elegantní dílo, kterému jako předloha slouží mřížkový trubkový rám vozidla Maserati Birdcage. A v dílně pro úpravy designu vzniká jeden z „Revivalů“. „Chtěl jsem, aby motor vynikl jako naprosto nevšední znak této přestavby.“ Alan si navíc hraje s asymetrií – což je téma, které se jako červená nit vine celým rámem a motorkou: odsazené válce, hnací ústrojí na pravé straně motorky a další asymetricky zabudované komponenty.

+ Zobrazit více

Až na hranu

Až na hranu

Alan zpravidla dává přednost subtilním elegantním liniím, tématům, materiálům a barvám před otevřenými, světlými a bláznivými styly, které poutají pozornost. Při stavbě modelu Birdcage však volí méně subtilní přístup: „Začínám být okázalejší a schválně jsem šel na hranu.“ Na jedinečnost sází dílna Revival Cycles také u pneumatik: Od značky Dunlop dostávají 23palcové pneumatiky, které jsou naprostými prototypy. „Jsme jediní na světě, kdo je mají.“ A mezi „kustomizéry“ dochází dočasně ke spolupráci: Čtyři dny je hostem v Revival Cycles Craig Rodsmith (Rodsmith Motorcycles). Tento Mistr na zpracování kovů dokončuje z přirozeně broušeného hliníku kryty motoru, které navrhl Alan – zvýrazňují křivky a oválné tvary motoru.

+ Zobrazit více
Tento nový obří boxer ve mně okamžitě probouzí představy o tom, jaké síly a jakých otáček musí být schopen! “

Alan Stulberg

Revival Cycles

MOTOCYKL POD LUPOU

Rám

Vyroben z 9mm titanové tyče, 134 dílů

 

Vedení předního kola

Vidlice vyrobená v dílně Revival Cycles

 

Vedení zadního kola

Kyvné rameno vyrobené v dílně Revival Cycles

Výfuk

Ruční výroba v dílně Revival Cycles, z titanu

Karoserie (k ní patří palivová nádrž, opláštění, sedlo)

Všechny ovládací prvky, například řídítka, stupačky, řadicí a brzdové páky a také sedadlo, jsou ručně tvarovány a vyrobeny dílnou Revival Cycles

Lakování

Hliník a černá

Birdcage by Revival Cycles
Front shock absorbers of Birdcage
Side view of Birdcage
Rear suspension from Birdcage
Detail view of the frame construction
View of the rear wheel with brake disc
Birdcage from behind and from above
Birdcage with engine and seat

MAGIE V TECHNICE

Sny se stávají skutečností

Sny se stávají skutečností

Už při prvním pohledu na nový motor značky BMW Motorrad Alana nadchne jeho estetické ztvárnění a mohutnost. „Tento obří boxer má díky své síle a točivému momentu obrovský potenciál,“ vypráví Alan. Nápad zkonstruovat takovou motorku se mu hlavou honil už spoustu let – s motorem značky BMW Motorrad přišla šance. Časově velmi náročný proces začíná. Jen šest měsíců zabere koncept, výkresy a linie. Alan určuje velikost kol a pneumatik a teprve pak vytváří CAD výkresy geometrie a techniky. A nakonec vznikají modely, jejichž účelem je ověřit estetické ztvárnění, fyzikální vlastnosti a funkčnost.

+ Zobrazit více

Vymanění ze stereotypu

Birdcage je zcela podle Alanova vkusu. „Byl to opravdu velmi osvobozující projekt přinášející osobní potěšení, protože jsem měl tvůrčí svobodu a mohl motorku stavět podle své vize,“ shrnuje tento Američan. Alan měl vždycky rád motorky, design a mechaniku. Technika ho fascinuje, cítí její magii. Když Alan v roce 2007 přestal pracovat jako prodejce, stal se z jeho koníčku projekt, díky němuž si vydělá dost peněz – a nemusí tudíž zase naskočit do stereotypu zaměstnání od devíti do pěti. „Prostě jsem nemohl přestat měnit a upravovat každou mechanickou věc, kterou jsem vlastnil nebo na které jsem pracoval.“ Co vezme do ruky: promění se vždycky na Revival. A nyní Alan oživil upravenou motorku Birdcage.

+ Zobrazit více

Departed

Velkolepý motocykl od Custom Works ZON

Více informací

Prohlášení

Vyobrazená vozidla mohou být upravena a vybavena příslušenstvím od externích dodavatelů a/nebo vlastními komponenty, které společnost BMW nevyrábí ani nedistribuuje či netestuje. Za úpravy (včetně montáže, vlastností a používání vyobrazených dílů příslušenství) nepřebírá společnost BMW záruky. UPOZORNĚNÍ: Úpravou sériových vozidel (včetně montáže a používání cizích i vlastních komponent) může dojít k ovlivnění jejich jízdních vlastností! Jízda s našimi vozidly v upraveném stavu je na vlastní nebezpečí.

Vybrané motocykly

spinner