Vášeň se vším všudy

Motocykl R 18 Spirit of Passion z dílny Kingston Custom

„To nebude jen ledajaký PR motocykl. Tenhle bude mít duši. Prostě Spirit.“ V pouhé jediné větě Dirk Oehlerking objasňuje, oč se jedná – o jeho přestavbu modelu R 18. Stroje z dílny Kingston Custom jsou vždycky takové velké divadlo. Mají názvy, jako White Phantom nebo Good Ghost. A nejen proto vzbuzují u některých lidí bázeň a nadšencům z nich naskakuje husí kůže. I Dirk při pouhém pomyšlení na své projekty pociťuje pokaždé ryzí vášeň. Při „megaprojektu“ R 18 však šlo ještě o něco víc: o odpovědnost, jakou ještě nikdy nezažil. 

Specifikace

Motocykl

Spirit of Passion

Dílna

Kingston Custom

Kustomizér

Dirk Oehlerking

Základ

R 18

Stavba/přestavba

2020/2020

Kategorie

Art of motorcycle. BMW Kingston Air Stream Roadster limited edition.

Útroby musí ven

Hned se jasně ukáže, co touto odpovědností Dirk myslí: svou R 18 nejdřív rozebral na jednotlivé součástky. Jen tak dokázal proniknout k její duši a pochopit, co tvůrci modelu R 18 vytvořili. Již brzy se potvrdil první dojem: „Neuvěřitelná motorka, naprosto dokonalá, všechno je, jak má být.“ Tento respekt rostl s každým dalším povoleným šroubem. Co na tomto stroji vůbec uchopit? Kvalita materiálů a zpracování a také harmonický celkový koncept Dirka znovu a znovu uvádějí v úžas. Svůj respekt k R 18 a jejím tvůrcům shrnuje obdivnými slovy. Ležela před ním rozebraná na součástky a on pronesl: „Tak málo dílů a takový motocykl.“ 

 

 

+ Zobrazit více

„Se svou mašinou chodím i spát.“

 “

Dirk Oehlerking

Kingston Custom

Na začátku projektu se Dirkovi hlavou honila spousta myšlenek. Věděl ale, že jednou přijde okamžik, kdy se „… v téhle mašině znovu najde a probudí její vášeň a životní mízu“. R 18 ho provázela i ve snech. A dělal všechno pro to, aby nezůstala jenom snem. Cílem bylo: kompletní Kingston Custom, zcela pro praktické použití. Často se v noci vzbudil, vzal tužku a kreslil konstrukce. K tomu se přidala neochvějná víra a zkušenost, protože „… kustomizér nestárne, ale zlepšuje se“.

Tak se v jeho hlavě motocykl postupně skládal dohromady. Což ale nevylučuje fakt, že se různé věci až do konce předělávaly.

Ale jak Dirk tak hezky říká: „Je to spousta práce, ale práce to není.“

 

+ Zobrazit více

Motocykl pod lupou

Rám a zavěšení

Rám a vedení předního a zadního kola zůstaly původní. 

Lakování

 Zcela jasně: „Nejdřív vedení linií, pak lak.“ V případě modelu Spirit of Passion lakování působivě zdůrazňuje vedení linie. A přitom zůstává zcela původní: Naprostá klasika, černá s bílou dvojitou dekorační linkou – přesně jak si to žádá nezměněná nádrž.

Řídítka

„Řidítka jsou vlastně trubka, která je ohnutá.“ U této věty člověku dochází, kolik práce se skrývá v kompletní vlastní stavbě. 

Zadní blatník

Nezaměnitelný Kingston Custom: blatník obklopuje zadní kolo v rozsahu 310 stupňů. Homogenní celkový vzhled modelu Spirit of Passion dotvářejí konstrukce a lakování. 

Blinkr, světlomet

Mikroblinkry značky Kellermann nejsou větší než nehet u palce a skvěle zapadají do linie motocyklu. Světlomet není nasazený, ale je zapuštěný hluboko do opláštění. 

Zadní světlo

Klasické a kulaté malé zadní světlo sedí v extravagantní ploutvi. A tvoří stylový doplněk modelu Spirit of Passion. 

Ruce pryč, ale přiložit je k dílu

Na R 18 toho Dirk spoustu považuje za tak ucelené a propracované, že „… by bylo hanba na to vůbec sahat.“ Proto nepřicházelo v úvahu, že by celý stroj minimalizoval a až na Big Boxer ho celý oholil. Půvab ale spočíval ve zkrášlení tohoto kompletního uměleckého díla a ve zvýraznění jeho duše. Inspirací bylo Dirkovi jedno z jeho nejoblíbenějších desetiletí: předlohou pro impozantní opláštění se stala mřížka chladiče jednoho BMW roadsteru ze 30. let. Ručně vyrobený díl zvýrazňuje a doplňuje vedení linií motocyklu R 18 a díky pouhým 15 cm od země sedí na stroji jako ulitý. Jako by to nikdy nebylo jinak.

+ Zobrazit více

Díky sotva 8mm mezeře přiléhá opláštění až k nádrži. Klasické barevné řešení s ikonickou dvojitou dekorační linkou tak na tomto impozantním ručně vyrobeném konstrukčním dílu probíhá prakticky plynule. Lakování samozřejmě zdobí i zadní blatník, který zabírá pověstných 310 stupňů a tak dokonale doplňuje design přední části. Mechanismus kloubu zde v prvé řadě umožňuje výměnu kola. Přesně umístěné otvory poskytují pohled na kotoučovou brzdu a pohon. I zde je patrné, co dokáže duše modelu Spirit of Passion: k designu motocyklu R 18 chová maximální respekt a přitom je sám skutečným mistrovským dílem.

 

+ Zobrazit více

Prohlášení

Vyobrazená vozidla mohou být upravena a vybavena příslušenstvím od externích dodavatelů a/nebo vlastními komponenty, které společnost BMW nevyrábí ani nedistribuuje či netestuje. Za úpravy (včetně montáže, vlastností a používání vyobrazených dílů příslušenství) nepřebírá společnost BMW záruky. UPOZORNĚNÍ: Úpravou sériových vozidel (včetně montáže a používání cizích i vlastních komponent) může dojít k ovlivnění jejich jízdních vlastností! Jízda s našimi vozidly v upraveném stavu je na vlastní nebezpečí.

Více na téma #Soulfuel

spinner