Město u tvých nohou

BMW Motorrad Concept Link se vydává po nových a digitálně propojených cestách.

Velkoměsto. Nekonečné uliční kaňony, v nichž je za každou zatáčkou co objevovat. Je to ovšem také touha po pohybu, svobodě a možnost dostat se rychle z jednoho místa na druhé. Concept Link je koncepční vozidlo, které BMW Motorrad představí na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2017 a které má spojovat výzvy budoucí městské mobility s možnostmi digitalizovaného světa.  

Pokud jde o estetiku, eleganci a nadčasový design automobilů a motocyklů, Concorso d’Eleganza Villa d’Este je prvotřídní adresou. Od roku 1929 se italské město Cernobbio jednou v roce stává Mekkou milovníků vozidel, která okouzlují svým výjimečným a futuristickým designem. Historie se setkává se současností a budoucností, což často vede ke vzniku něčeho magického: vzduch je naplněn tvůrčím duchem, když nezapomenutelné klasiky září po boku nejnovějších koncepčních vozidel. Takovým koncepčním vozidlem je právě BMW Motorrad Concept Link. Vozidlem, které dokazuje, že propojení jezdce, vozidla a životního prostředí umožňuje zcela nový zážitek z jízdy.  

+ Zobrazit více

Nové chápání městské mobility

Nové chápání městské mobility

Když se pohybuješ městem, jsi především jedno: stále připojen k digitální síti. Stále v kontaktu s přáteli a kolegy, s chytrým telefonem, s městem. BMW Motorrad Concept Link je logickým pokračováním této konektivity: díky elektrickému pohonu, nulovým emisím a plné konektivitě není koncepční vozidlo pouhým dopravním prostředkem, ale také prostředkem komunikace. BMW Motorrad Concept Link slučuje výhody digitálního a analogového světa. A stává se tím vizionářským symbolem nové éry městské mobility.  

+ Zobrazit více
Svým nadčasovým a minimalistickým designem je BMW Motorrad Concept Link více než pouhou studií – je symbolem nové éry. “

Edgar Heinrich, vedoucí oddělení designu v BMW Motorrad

Navržen pro velkoměsto

Navržen pro velkoměsto

Pokud se chceš pohybovat městem suverénně, uvolněně a s napojením k digitální síti, potřebuješ vozidlo, které bylo přesně pro takové účely navrženo. BMW Motorrad Concept Link představuje vizi na dvou kolech, jež je symbolem budoucnosti městské mobility. A která dává do popředí jezdce a jeho požadavky na mobilitu. To začíná již u designu: ploché zařízení na ukládání energie ve spodní konstrukci a koncepce zadního pohonu jsou základem moderní, jasné a dynamické siluety BMW Motorrad Concept Link. Různé možnosti individualizace – od sedla přes barevné boční panely až po nejrůznější varianty čelního skla – zdůrazňují individuální osobnost každého jezdce.  

+ Zobrazit více

Propojení člověka, vozidla a životního prostředí

Ve městě jsi zvyklý na mobilitu a konektivitu. A konektivitu očekáváš také na cestách. A právě zde vstupuje do hry BMW Motorrad Concept Link. Vizionářská koncepční studie rozšiřuje dosavadní svět jezdce o nové možnosti: vozidlo lze napojit na kalendář, čímž rozpozná další cíl jízdy a může tak navrhnout nejrychlejší a nejhezčí trasu k cíli, navíc poskytne i vhodnou hudbu na požádání. Koncepce jde dokonce o krok dále: také oblečení jezdce je inteligentní a spojené s vozidlem. Jednoduché přejetí rukou po rukávu například stačí k tomu, aby se uzavřely posuvné dveře zavazadlového prostoru. BMW Motorrad Concept Link tak poskytuje zcela nový výklad městské mobility: inteligentní, integrovaná a dokonale intuitivní.  

+ Zobrazit více
Concept Link zajišťuje plynulý přechod z analogového do digitálního světa. Umožňuje stálou konektivitu uživatele a poskytuje nový zážitek mobility budoucnosti. “

Timo Resch, viceprezident oddělení prodeje a marketingu, BMW Motorrad

Koncepční vozidlo s citem pro podstatu věci

Pokud chceš ovládat džungli velkoměsta, nikdy nesmíš ztratit přehled. Tvým centrem zájmu je město a způsob, jak městem projíždět. Jak vyhledat neobyčejné nebo jak se dostat k cíli co nejrychleji. A zde vstupuje do hry BMW Motorrad Concept Link: rychlost, navigace a stav baterie jsou zobrazeny v čelním skle, zatímco velkoplošný panel s dotykovou funkcí poskytuje všechny informace o infotainmentu, konektivitě a plánování trasy. Pro další individualizaci a konektivitu mezi jezdcem a vozidlem existují individuálně nastavitelné klávesové zkratky na řídítkách s dotykovou funkcí.  

+ Zobrazit více

Když se vize stanou skutečností

Když se vize stanou skutečností

V současné době je BMW Motorrad Concept Link stále ještě prototypem. Ale naznačuje již nyní, jakým směrem se BMW Motorrad může ubírat. Vzájemně propojená řešení představují konektivitu, komfort a v neposlední řadě bezpečnost. A tak BMW Motorrad Concept Link vytváří most mezi tradicí a modernou na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2017. A představuje vizi toho, co bude důležité v městském prostředí budoucnosti: ryzí radost z jízdy, konektivita mezi člověkem a vozidlem, a také zaměření se na podstatu věci.  

+ Zobrazit více

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

Vybrané motocykly

spinner