Koncept R 18 /2 má svůj debut na EICMA

Druhý koncept cruiseru BMW Motorrad odhalen

Teprve před 6 měsíci představilo BMW Motorrad na světové premiéře v Itálii, Concorso d’Eleganza Villa d’Este, koncept motocyklu R 18.  Nyní byla v Miláně, na výstavě EICMA, úspěšně představena druhá designérská studie s úžasným motorem o zdvihovém objemu 1800 cm³.

Koncept R 18 /2 udává směr

Koncept R 18 /2 udává směr

Koncept R 18 /2 má minimalistický design – tato zcela nová a výrazně odlišná interpretace dynamického výkonného cruiseru ukazuje skutečnou univerzálnost platformy „velkého boxeru“, a dává fanouškům pocítit, na co se mohou těšit, když tento sériově vyráběný cruiser BMW Motorrad vstoupí na trh v roce 2020.

Motocykloví nadšenci se mohli za posledních 12 měsíců již několikrát pokochat, a to nejenom tímto koncept bikem R 18, ale také dvěma fascinujícími úpravami z Japonska a USA, kde byl jako základ využit velký boxer BMW Motorrad – konkrétně „Departed“ od CUSTOM WORKS ZON a „Birdcage“ od Revival Cycles.

+ Zobrazit více

Očekávej neočekávané

Očekávej neočekávané

Nicméně, nikdo nepředpokládal, co bude následovat – přímo z designerského studia BMW Motorrad v Mnichově, s následným doladěním ve švédské dílně UCC. Koncept R 18 /2 je dynamičtější, modernější interpretace cruiseru, přičemž zůstávají zachovány elegantní proporce jeho předchůdce.

/2 má ještě více extrovertní charakter, který je na míle daleko vzdálen od chromem obloženého originálu konceptu R 18, proslulého svým retro vzhledem. Nejnovější boxer se pyšní svými barvami, více-vrstevným lakem, kontrastujícím s tmavým rámem, vidlicí, kryty ventilů a sedlem.

+ Zobrazit více
S konceptem R 18 a projektem /2 jsme chtěli ukázat dva konce jedné knihy – dva různé světy. “

Bart Janssen Groesbeek

BMW Motorrad Design

Dynamické detaily

Dynamické detaily

Bližší pohled odhalí černobílá litá kola (lepší než vyplétaná) na stříbrných ráfcích – 19“ (vpředu) a 16” vzadu. Upravená kapotáž z R nineT Racer sedí na vrcholu vidlice, a nabízí stylovou ochranu před živly, zatímco špičkové sportovní brzdiče Brembo zajišťují dostatečný brzdný výkon tohoto výkonného cruiseru.

Pryč je „plovoucí“ kožené sedlo z konceptu R 18, které bylo nahrazeno sedlem z chopperu, které propůjčuje jízdě dynamičtější charakter. Pod pomocným rámem je zadní blatník ukotven a připevněn k hlavnímu rámu, takže se zdá, že objímá zadní kolo.

+ Zobrazit více

Prosí o projížďku, ne pouze o obdivování

Prosí o projížďku, ne pouze o obdivování

Vzhledem k tomu, že originální koncept R 18 je bez pochyby nádherný, jeho sourozenec je stvořen pro ukázku, jak mohou být základní motor a karoserie využity jako základ pro individualizaci motocyklu, a jak je snadné je přetvořit do různých stylů – v tomto případě do moderního a individuálně přizpůsobeného motocyklu.

+ Zobrazit více
Koncept R 18 měl tento „drahokam“ kvality z minulosti. Koncept /2 je mnohem dosažitelnější jako upravený, sériově vyráběný motocykl. “

Bart Janssen Groesbeek

BMW Motorrad Design

Zatímco koncept R 18 přenesl své tvůrce hluboko do minulosti značky, /2 má více z 80. let, a byl jasně navržen pro vyšší rychlosti a delší vzdálenosti. Je nižší, ale ne tak nízký jako koncept R 18 – motorkář si vychutná dynamičtější polohu sedla.

+ Zobrazit více

Nízké a dlouhé proporce jsou pro segment tradiční, přičemž nádrž a rám podpírají obrovský svalnatý motor s černými kryty ventilů z nerezové oceli. Posez je vyšší než na konceptu R 18 – /2 vyzařuje postoj, který není přehnaně agresivní, a přesto sportovní.

Jako doplněk k původní strategii designu je rám sdílený s konceptem R 18, aniž by došlo ke změně rozměrů, úhlů nebo výrazných linií. Odkrytá tyč kardanového hřídele zůstává, stejně jako klasická nádrž ve tvaru slzy. Pro dokončení individualizovaného vzhledu z výroby jsou výfukové svody vyrobeny německou firmou Hattech, která má skvělou reputaci, a dodává výfuky pro klasické i custom BMW motocykly.

+ Zobrazit více

Méně elegance, syrový přístup

Cílem konceptu /2 je ukázat flexibilitu, která je zahrnuta v původní konstrukční koncepci, a která umožňuje malé změny různých dílů, aniž by hlavní komponenty (rám/nádrž/motor atd.) vyžadovaly jakoukoliv úpravu. Vytvořeno společností BMW Motorrad a ručně ozdobeno respektovanými nadšenci – /2 rozhodně předvádí svoji flexibilitu – vyzařuje zcela odlišný charakter, navzdory stejnému základu. Je to úspěšné pokračování příběhu, které nás v roce 2020 přivede k unikátnímu, sériově vyráběnému cruiseru. Do té doby si vychutnej pohled na koncept R 18/2 na různých motorkářských akcích po celém světě.

+ Zobrazit více

Koncept R 18 se vydává na svou pouť

Společnost BMW Motorrad představuje custom concept na Villa d’Este

Více informací

Vybrané motocykly

spinner