Tři ovládací funkce pro bezpečnou jízdu

Nový adaptivní tempomat ACC má tři ovládací funkce. Dynamický tempomat nebo Dynamic Cruise Control (DCC) udržuje řidičem stanovenou rychlost jízdy. Adaptivní tempomat Active Cruise Control (ACC) reguluje zvolenou rychlost s ohledem na vzdálenost od vpředu jedoucích vozidel, kterou si řidič nastavil. Zajišťuje také bezpečnou jízdu v zatáčkách: v případě potřeby snižuje automaticky rychlost a poskytuje řidiči pohodlný náklon. Dynamika brzdění a zrychlování je přitom s rostoucím náklonem omezována. To zajišťuje stabilní jízdní vlastnosti vozidla a poskytuje pocit bezpečí.

 

ACC přitom umožňuje plnou kontrolu: odpovědnost zůstává na řidiči a ponechává mu možnost kdykoliv zasáhnout.

+ Zobrazit více

Jednoduché nastavení

Rychlost a vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla lze pohodlně nastavit pomocí tlačítka na řídítkách. Vzdálenost může být nastavena ve třech stupních, požadovaná rychlost pak v rozmezí 30 a 160 km/h – individuální nastavení lze kdykoli ověřit na TFT displeji.

Dva charakteristické rysy tohoto řízení, „komfortní“ a „dynamický“, se postarají o vyváženější anebo dynamičtější zrychlení a zpomalení.

Regulaci vzdálenosti je možné vypnout, tempomat Dynamic Cruise Control (DCC) tak lze používat i samostatně. Automaticky reguluje požadovanou rychlost v rozsahu od 15 do 220 km/h. 

+ Zobrazit více

Ještě více technologie zblízka

spinner