Důležitým faktorem při zvládání motocyklu je pro každého jezdce stabilita – a to především na semaforech a při manévrování. Na stabilitu mají významný vliv následující faktory:
  • Výška motocyklu: stroje enduro jsou celkově vyšší v důsledku delší dráhy pružiny a dalších faktorů.
  • Hmotnost a těžiště stroje: výhodou motocyklů BMW je mimořádně nízké těžiště.
  • Šířka přední části sedla: sedla od BMW Motorrad jsou vpředu užší. Tím se usnadňuje sesednutí.
Čím je sedlo širší, tím zaoblenější musí být jeho profil. To znamená, že se stejnou výškou sedla můžete u jedné motorky dosáhnout na zem oběma nohama, zatímco u jiné se stěží dotknete země špičkami. Záleží to na šířce sedla. Firma BMW Motorrad tyto poznatky při konstrukci svých sedel vzala v úvahu. Výsledek: dosáhnout na zem lze bez omezování pohodlí.
Upravovat výšku motocyklů BMW lze dvěma způsoby. Buďto snížením výšky stroje na trvale stavitelné pružinové vzpěře a pevných trubkách vidlice. Tento způsob si jezdci mohou provést sami. Druhým způsobem je použití speciální snižovací soupravy, která je k dispozici u výrobce.
Výšku sedel lze upravovat jednotlivě, pomocí stavitelného sedlového držáku u každého sedla. Provádí se v několika snadných krocích bez použití nářadí a omezení pohodlí. Tímto způsobem lze sedlo snížit až o 30 mm.
Firma BMW Motorrad nabízí také sedla s různou výškou (nízké sedlo, čalouněné nebo vysoké sedlo, s polstrováním navíc). Objednat si tato sedla můžete přímo z továrny bez jakýchkoliv doplatků. Možné je také si tato sedla osadit dodatečně jako volitelné příslušenství. Tímto způsobem je možné si výšku sedla upravit o 30–40 mm.
+ Zobrazit více

Ještě více technologie zblízka

spinner