Základní princip systému krční podpěry společnosti BMW Motorrad je jednoduchý - udržet hlavu při nárazu, a tím zabránit tomu, aby se dostala do nebezpečného, extrémního úhlu. Díky zvláštnímu designu systému krční podpěry společnosti BMW Motorrad se toho dosahuje čtyřmi způsoby: materiálem absorbujícím nárazy na povrchu a opěrných plochách těla, velkou pružností jednotlivých součástí, řízeným stlačováním k sobě systému pohyblivých částí, jejichž povrch je odolný vůči tření a který tak u extrémních nárazů na absorpci energie v systému rozptýlí energii v podobě řízených prasklin.
Vysoká účinnost systému je dána skutečností, že vzorce působení síly typické pro nehody způsobující zranění procházejí přímo z hlavy do horní části těla. Tím se uvolňuje zatížení jednotlivých segmentů krční páteře.
Díky použití vysoce kvalitních a lehkých materiálů, jako je uhlík a kevlar, je systém krční podpěry lehký, a tím pádem i pohodlný na nošení. Volnost pohybu hlavy je mírně omezena po všech stranách, aby se zabránilo nebezpečnému přetěžování. Nicméně všechny potřebné pohybové osy a pohledové úhly, které jsou zásadní pro požitek z jízdy na motocyklu, zůstávají neomezené. Jezdec se tomuto systému rychle přizpůsobí a při jízdě jím není nijak rušen. I na delších vyjížďkách a ve vysokých rychlostech nebo při náročné jízdě v terénu systém krční podpěry BMW Motorrad sotva ucítíte a pro vaše ramena bude lehký jako peříčko.
Systém krční opěry BMW Motorrad lze nosit na nebo pod běžnou motocyklistickou bundou. Tvoří jej přední a zadní část, které jsou spojeny dvěma sponami. Tyto masivní, ale snadno použitelné spony umožňují rychlé uvolnění nebo zapnutí systému pohybem zprava doleva nebo naopak. Mechanismus spony umožňuje jeho snadné použití jednou rukou.
+ Zobrazit více
Tento systém byl původně vyvinut pro závodní sport! Na základě toho systém krční podpěry používají všichni profesionálové v rallye a enduro sportu. Systém krční podpěry ale není určen jen pro terénní sport; hodí se i pro silniční sporty. Cílová skupina je zkrátka neomezená. Systém krční podpěry BMW Motorrad představuje velkou výhodu v oblasti bezpečnosti pro všechny motocyklisty, kterým na bezpečnosti záleží, od profesionálů až po začátečníky, ve všech oblastech motocyklového sportu i mimo sportovní odvětví, například pro jezdce na túrách.
Systém krční podpěry BMW Motorrad je k mání ve dvou hlavních velikostech: jeden pro děti a dospívající ve věku od 5 do 16 let nebo pro osoby malého vzrůstu a jeden pro dospělé. Lze jej přizpůsobit bez nutnosti významných úprav a je dodáván s distančními prvky ve třech různých délkách. Povolení límce buďto jeho prodloužením nebo zkrácením podle potřeby.
Systém krční podpěry BMW Motorrad lze kombinovat se všemi motocyklistickými přilbami BMW a všemi běžnými modely konkurence. Při používání systému krční podpěry BMW Motorrad se doporučují integrované přilby. Bylo také prokázáno, že tento systém je funkční při použití tryskových přileb. Systém lze snadno nosit společně s chráničem zad BMW Motorrad a s mnoha dalšími běžnými chrániči zad. Systém krční opěry BMW Motorrad lze nosit přes bundu a v kombinaci s jakoukoli bundou BMW Motorrad nebo tričkem s chrániči BMW Motorrad.
Bunda BMW Motorrad s chrániči již má na zádech přípravu, do které se umístí zádový žebrový chránič podpěry krku. Jen jezdci superbiků s „hrbem“ na kožené kombinéze musí provést malou úpravu své kombinézy. Je pro to třeba vytvořit malý otvor mezi hrbem a kombinézou, aby se přes ní mohla zadní část převléknout.
+ Zobrazit více

Ještě více technologie zblízka

spinner