Toto volitelné příslušenství zahrnuje ASC (automatické řízení stability) se speciální Enduro konfigurací pro režimy Enduro a Enduro Pro. Rovněž zahrnuje speciální enduro konfiguraci pro standardní ABS od BMW Motorrad, která se také používá v režimech Enduro a Enduro Pro. Volitelně dostupné dynamické ESA bylo také integrováno do tohoto „režimového prostředí“. Nastavení se optimálně přizpůsobuje jízdnímu režimu (viz oddíl Odpružení).
Při jízdě na mokré silnici a v podmínkách obtížné přilnavosti snímají břemeno, které při jízdě spočívá na jezdci, v režimu „Rain“ vlastnosti měkkého ovládání a reakce, ovšem i přesto je k dispozici plný točivý moment a výkonový potenciál. Elektronický řídící systém ASC (automatické řízení stability) reaguje rychleji než v režimu „Road“. Pokud je stroj GS vybaven volitelným příslušenstvím dynamického ESA, nastaví se podle podmínek měkké tlumení předních a zadních pružinových jednotek.
V režimu „Road“ jsou řídící systémy nastaveny tak, aby bylo dosaženo optimálního výkonu na suché komunikaci. Tento režim zajišťuje spontánní a lineární odezvu škrticí klapky a kombinuje efektivní, hladkou ovladatelnost s homogenním narůstáním kroutícího momentu.
„Dynamický“ režim umožňuje novému BMW R 1200 GS předvést na silnici svůj sportovní temperament. Ještě spontánnější a bezprostřednější odezva škrticí klapky, omezené zasahování ASC a rigidní tlumení v případě volitelného příslušenství „Dynamic ESA“ umožňují využití celého potenciálu motocyklu.
V režimu „Enduro“ projevuje R 1200 GS nejlepší stránky svých terénních jízdních vlastností. Měkká reakce škrtící klapky, omezený zásah do řízení ze strany Enduro ASC, optimální rozložení brzd a ideální řídicí vlastnosti ABS společně s dynamickým ESA s vysokou trakcí (volitelné) z této motorky dělají vhodnou volbu pro nová prostředí Enduro. Výsledkem je, že dokonce i jezdci s malými zkušenostmi v oblasti Endura v terénu budou schopni rychle zvládnout nový R 1200 GS a zažít radost z jízdy. Tento režim je optimalizován pro použití se standardními pneumatikami.
Pro ambiciózní jezdce Endura nabízí BMW Motorrad režim „Enduro Pro“. Tento jízdní režim s vlastnostmi spontánní odezvy motoru je určen k použití s pneumatikami s výstupky. Současně platí, že funkce ABS na zadním kole se deaktivuje, pokud je spuštěna páka nožní brzdy; Dynamické ESA je koordinováno podle trakce a optimálních výkonových vlastností. ASC je uzpůsobeno k profesionálnímu uplatnění při Enduru a umožňuje výrazně větší kluz. S touto konfigurací může nový BMW R 1200 GS prokázat svou sportovní povahu i v terénu, což zkušeným jezdcům Endura otevírá zcela nový svět a zároveň umožňuje vynikající ovládání motocyklu.
+ Zobrazit více

Ještě více technologie zblízka

spinner