Příjezd a ubytování

Všechno pro nezapomenutelnou návštěvu

Zde se dozvíš všechny důležité informace týkající se příjezdu, hotelů a tábořiště. Tvé návštěvě akce BMW Motorrad Days tedy už nic nestojí v cestě.

TIPY NA TRASY

Není pochyb o tom, že BMW Motorrad Days uprostřed malebné kulisy hor opakovaně nabízejí jedinečný zážitek. Jízdu po klikatých silnicích si můžeš vychutnat už při příjezdu – připravili jsme pro tebe seznam těch nejlepších tras.

+ Zobrazit více

Trasy

Severní trasa – Naše „domácí trasa“ překrásnou krajinou alpského předhůří

Ven z Mnichova, směrem na jih, vstříc horám. Ale ne přímo – samozřejmě k tomu přidáme pár lahůdek. První z nich je Starnbergerské jezero. Má úchvatnou polohu – za dobrého počasí se v dáli majestátně tyčí Alpy.

Ze Starnbergu se vydáme dál směrem na klášter Andechs, který je mimo jiné proslulý svým vynikajícím pivem, a to jak v samotném Německu, tak i za jeho hranicemi. Klášter byl vybudován v letech 1423 až 1427 a až dodnes zde sídlí benediktinští mnichové. O pár kilometrů dál se rozkládá jezero Ammersee, které má sice o něco menší rozlohu než Starnbergerské jezero, ale působivé panorama Alp má stejné. Poslední ohlédnutí na jezero a jede se dál přes Weilheim do městečka Kochel. V tomto malebném kraji mezi jezerem Kochelsee a Walchensee začíná jedna z nejznámějších motorkářských tras na jihu Německa: Kesselberg.

Široké zatáčky se střídají s úzkými serpentinami, stoupání 240 výškových metrů na víc než 9 km. Zkrátka ideální štreka. Není divu, že se zde začátkem minulého století a také ve 20. a 30. letech konaly automobilové a motocyklové závody. Dnes se jezdí na pohodu – všichni si tu vychutnávají zatáčky a zejména výhled, který se otevírá směrem doleva k jezeru Walchensee. To určitě stojí za fotku! Upozorňujeme však, že Kesselberg je o víkendech a svátcích pro motorkáře zavřený. Teď ještě pár kilometrů stoupání, doprava směr Garmisch-Partenkirchen, nakonec rovně – přičemž si rozhodně nenech ujít pohled směrem ke Kochelsee – a jste v Garmisch-Partenkirchenu!

Jižní trasa – Naše nejdelší trať: Atmosféra Jižního Tyrolska a Alpy

Z Bolzana se vyráží směrem na Merano, kolem vesnic, krav a polí. Jižní Tyrolsko, to je země pro labužníky – ať už jde o serpentiny, nebo vynikající jídlo a pití. Doporučujeme hojné přestávky, aby sis užil krajinu, lidi a kulinářskou nabídku. Pak už to jde nahoru a dolů vstříc zatáčkám! Čeká tě Jaufenpass – nekonečně zatáček, serpentin, stoupání – a k tomu znovu a znovu úchvatné výhledy na jedinečný horský svět Alp. Pokud sis průsmyk Jaufenpass ještě neprojel, pak ho rozhodně doporučujeme. Za Jaufenpass přijde další klasika. Ze Sterzingu se jede na Brennerský průsmyk, který je jednou z nejdůležitějších alpských tranzitních tras.

Dalším cílem pak je Innsbruck. První, co spatříme, je skokanský můstek Bergisel. Tento můstek má bouřlivou historii – v letech 1964 a 1976 byl využit v rámci zimních olympijských her a jeho součástí je restaurace s fascinujícím výhledem. Innsbruck necháme vlevo a už se blíží náš konečný cíl: Garmisch-Partenkirchen. I zde nejdříve uvidíme skokanský můstek, který je znám z vrcholné akce Turné čtyř můstků, což je závod ve skocích na lyžích konaný na přelomu roku.

Východní trasa – Z města slavností přes Grossglockner do centra motorkářského světa

Překrásný je už začátek této trasy: Salcburk. Světové kulturní dědictví, pevnost a klasická i současná architektura. Zde je to opravdu pastva pro oči. A to jsme teprve na začátku. Po projetí malebným městečkem Zell am See začínáme stoupat k jednomu z královských přejezdů Alp: Grossglockner Hochalpenstrasse neboli Grossglocknerská vysokohorská silnice. Jejích 48 km se 36 serpentinami a převýšením 2 504 metrů – to je naprosto vrcholný zážitek každého motorkáře. Mimochodem: cesta se otevírá a zbavuje se sněhu až v květnu! Rozhodně musíš zastavit na nejvyšším místě zvaném Hochtor a pokochat se dechberoucími výhledy – pokud ti přeje počasí.

Stejně velkolepé je i klesání, nicméně po krátké zastávce v Lienzi, kde se ti otevře pohled na Dolomity, to půjde zase přímo vzhůru. Přes Felbertauern – po pravé straně samozřejmě s výhledem na Grossglockner – a přes Jochberg pokračuje cesta směrem k pohoří Wilder Kaiser. Předtím však ještě projedeme jedním z nejznámějších lyžařských středisek na světě: Kitzbühelem. Závodní sjezdovka Streif na hoře Hahnenkamm patří k nejtěžším sjezdovkám na světě. Cesta dále pokračuje přes Kufstein, kolem nádherného jezera Tegernsee a předhůřím Alp směrem k našemu konečnému cíli: Garmisch-Partenkirchen.

Západní trasa – Podél Alp s pohledem upřeným na Zugspitze

Začínáme v Lindau. V dáli se už zvedají sněhem pokryté vrcholky Alp. První etapa vede kolem Bodamského jezera do města Bregenz. Zde se nachází největší plovoucí jeviště na světě – a to před malebnou kulisou. Cesta dál pokračuje pohořím Bregenzer Wald s neustálým stoupáním a velkolepým panoramatem hor. Malé, rozkošné vesničky zpříjemňují cestu směrem na východ – na některých místech podél řeky Lech. Potom však přijde zlatý hřeb této trasy: průsmyk Hahntennjoch. Je dlouhý 13,9 km, jeho nejvyšší bod leží ve výšce 1894 m a spojuje dvě obce – Pfafflar a Imst.

Z Imstu pokračuje cesta nejdříve trochu pohodlněji, a pak se po pravé ruce otevře pohled na majestátní vrchol Zugspitze. Je čas se nadechnout – nejvyšší hora Německa totiž naznačuje, že už brzy přijde Garmisch-Partenkirchen. Na cestě nás však čekají ještě dva skvosty. Tím prvním je křišťálově čisté jezero Plansee. Naše trasa vede přímo podél jeho břehu. Za bezvětří se na jeho hladké hladině překrásně zrcadlí okolní hory. Po pár kilometrech se na levé straně konečně objeví klášter Ettal. Barokní benediktinské opatství bylo založeno v roce 1330 a láká k prohlídce. Za návštěvu stojí zejména barokní varhany a cenné fresky v kopuli. A konečně, skoro za další zatáčkou, leží Garmisch-Partenkirchen.

DOTAZY?

Na velké sportovní akce a turisty je město Garmisch-Partenkirchen skvěle připraveno. Pravidelně se zde konají novoroční skoky na lyžích, světový pohár a různé festivaly. Díky tomu má toto lázeňské město ležící ve Werdenfelser Land samozřejmě dostatek místa i pro nadšence do motorek z celého světa. Aby sis svou cestu mohl dobře naplánovat, ochotně ti s dalšími věcmi pomohou v turistickém informačním centru v Garmisch-Partenkirchenu. Jeho tým ti pomůže najít ubytování a tím i zajistit základnu pro skvělý víkend v rámci BMW Motorrad Days. Přesná adresa areálu akce je:

BMW Motorrad Days
Hausberg
82467 Garmisch-Partenkirchen


Mimoto: Hotely v okolí jsou napojeny na různé autobusové linky zavedené pro tuto akci.

+ Zobrazit více

Další příběhy, které by tě mohly zajímat

spinner