Styl Sport

Ve Style Sport se roadster představuje v mimořádně dynamické verzi. Už exkluzivní kombinace barev Lightwhite uni, metalíza Racing blue a Racing red tě oslní. Bílý rám, velké barevné pásky a vysoce kvalitní hardwarové komponenty doplňují sportovní vzhled.  

+ Zobrazit více
Dynamický balíček

Dynamický balíček zlepšuje sportovní vlastnosti stroje na silnici a mimo vozovku a zároveň zajišťuje mimořádnou bezpečnost. Mezi doplňkové vybavení patří jízdní režimy Pro s Core Screen Sport, ABS Pro, Dynamic Traction Control DTC, regulace brzdného účinku motoru MSR, brzdový asistent DBC a Hill Start Assist HSC Pro, asistent řazení Pro a denní světla a LED blinkry.  

DTC

DTC (Dynamic Traction Control) zajišťuje vyšší stabilitu při jízdě a reguluje prokluz kol také v závislosti na sklonu, aby se zamezilo protáčení zadního kola. Podle režimu jízdy připouští DTC více méně prokluz a zajišťuje tak maximální rozjezd a bezpečnost na jakémkoliv povrchu.

Denní světla

LED světlo pro denní svícení zajišťuje více bezpečnosti v silničním provozu. Díky moderní technologii LED se zlepšuje viditelnost motocyklu. Kromě pohodlné automatické funkce lze denní svícení zapnout také ručně a zdůraznit tak nezaměnitelný ikonický vzhled.

Asistent řazení Pro

Asistent řazení Pro umožňuje řazení směrem nahoru a dolů bez použití spojky téměř při všech zatíženích a otáčkách. Asistent tak zajišťuje zřetelně snížené časy řazení, uvolnění ruky na spojce a tím i větší komfort, dynamiku a radost z jízdy.

ABS Pro

Díky inovativnímu ABS Pro zůstává motocykl ovladatelný i při brzdění v šikmé poloze. Protože senzory dodatečně zjišťují úhel sklonu, lze brzdový tlak lépe kontrolovat i při zatáčení. Stroj se nestaví tak silně a jezdci se tak lépe udržuje správný směr.

Dynamická ESA

Díky systému dynamická ESA (Electronic Suspension Adjustment) je dosaženo stabilnějších, a tím ještě jistějších jízdních vlastností. Systém automaticky reguluje tlumení a předpětí pružiny teleskopické vidlice a vzpěry v závislosti na jízdních podmínkách a zatížení a nabízí nejvyšší úroveň pohodlí a přilnavosti i ve sklopené poloze.

Sportovní řidítka

Sportovní řidítka podporují aktivní posed a tím sportovní styl jízdy.

Sportovní sedlo

Sportovní sedlo s o 20 mm vyšším a užším sedlem řidiče podporuje díky aktivnímu posedu sportovní styl jízdy. Zvláště vhodné je pro vysoké postavy. Pohodlný úhel kolen totiž řidiči umožňuje citelně vyšší komfort při posedu a díky tomu ještě více bezstarostných kilometrů i na dlouhých cestách.

Keyless Ride

Díky funkci Keyless Ride zůstane klíč od motocyklu nyní v kapse. Protože systém jízdy bez klíče je mimořádně pohodlný a umožňuje jezdci, aby svůj stroj nastartoval jednoduše stisknutím tlačítka. Takto lze odemykat i zámek řízení a víčko palivové nádrže. Takže motto je: stačí nasednout a vyjet!

Style Exclusive

Motocykl se v provedení Style Exclusive prezentuje ušlechtilým a stylovým lakováním v metalíze šedá Mineral. Stroj navíc nabízí kvalitní materiály a povrchy. Exkluzivní nápis, velké barevné pásky a vysoce kvalitní hardwarové komponenty doplňují sportovní vzhled.

+ Zobrazit více
Denní svícení

LED světlo pro denní svícení zajišťuje více bezpečnosti v silničním provozu. Díky moderní technologii LED se zlepšuje viditelnost motocyklu. Kromě pohodlné automatické funkce lze denní svícení zapnout také ručně a zdůraznit tak nezaměnitelný ikonický vzhled.

Keyless Ride

Díky funkci Keyless Ride zůstane klíč od motocyklu nyní v kapse. Protože systém jízdy bez klíče je mimořádně pohodlný a umožňuje jezdci, aby svůj stroj nastartoval jednoduše stisknutím tlačítka. Takto lze odemykat i zámek řízení a víčko palivové nádrže. Takže motto je: stačí nasednout a vyjet!

Kryt nádrže Pure

Kryt nádrže Pure z nerezi tryskané skleněnými perličkami propůjčuje krytu nádrže odolný, matně lesklý povrch.

Pochromovaný výfukový systém

Výfukový systém s vysoce kvalitním chromovaným zadním tlumičem a rozdělovačem se prezentuje v okouzlujícím, obzvláště vznešeném vzhledu. Pětihranný design robustního koncového tlumiče umožňuje větší volnost při sklonu, navíc odkrývá pohled na zadní kolo.

LED směrovky

Zářivé entrée: atraktivní LED směrovky s bílou kontrolkou přesvědčivě zaujmou svým štíhlým designem a moderní technologií osvětlení. Reagují rychleji než klasické žárovky a mají výrazně delší životnost. V silničním provozu z toho jednoznačně vyplývá vyšší bezpečnost.

Dobrý základ, spousta možností

Již u sériového provedení R 1250 R v nadčasové základní černé barvě metalízy Black storm získáš moderní a kvalitní mašinu. Aby byla tvoje jízda potěšením i se spolujezdkyní nebo spolujezdcem, můžeš svůj roadster vybavit ještě komfortněji, s ohledem na cesty.

+ Zobrazit více
Balíček pro cestování

Díky balíčku pro cestování je i delší cesta příjemným a pohodlným zážitkem. To je zajištěno doplňky, jako jsou držáky zavazadel, tempomat, automatický podvozek Dynamic ESA, systém bezklíčové jízdy Keyless Ride, příprava navigačního systému a hlavní stojan.

Tempomat

Elektronický tempomat lze aktivovat od rychlosti 30 km/h a udržuje konstantní rychlost. Tak si lze uvolněně užívat i delších dálničních jízd. Při brzdění se funkce deaktivuje, po stisknutí tlačítka Resume se znovu aktivuje zvolené tempo.

Hlavní stojan

Hlavní stojan zajišťuje bezpečné a stabilní odstavení stroje a poskytuje výhody třeba při tankování, nakládání a vykládání kufrů nebo pří údržbě. Při delším stání se navíc odlehčí pneumatiky a pružinové prvky.

Nosič zavazadel

Na stabilní nosič zavazadel s úchyty pro spolujezdce lze připevnit horní kufr nebo jiná zavazadla. 

Držák pro cestovní kufr

Jednoduché a praktické: držák na kufry se skládá ze dvou úchytek, které jsou namontovány na obou stranách na zadním rámu motocyklu. Jednoduše na ně lze zavěsit cestovní kufry a přitom poskytují maximální bezpečnost při transportu.

Dynamický balíček

Dynamický balíček zlepšuje sportovní vlastnosti stroje na silnici a zároveň zajišťuje mimořádnou bezpečnost. Mezi doplňkové vybavení patří jízdní režimy Pro s ABS Pro, Dynamic Traction Control (DTC), brzdový asistent DBC a Hill Start Control Pro (HSC), Shift Assistant Pro a denní světla a LED směrovky.

Denní svícení

LED světlo pro denní svícení zajišťuje více bezpečnosti v silničním provozu. Díky moderní technologii LED se zlepšuje viditelnost motocyklu. Kromě pohodlné automatické funkce lze denní svícení zapnout také ručně a zdůraznit tak nezaměnitelný ikonický vzhled.

Kontrola tlaku v pneumatikách

Kontrola tlaku v pneumatikách (RDC) informuje o aktuálním tlaku v pneumatikách a včas upozorní řidiče při ztrátě tlaku na možná nebezpečí. Hodnoty lze zobrazit na displeji v kokpitu. Žlutá informační kontrolka a červená výstražná kontrolka upozorňují během jízdy automaticky na relevantní odchylku od požadovaných hodnot.

Inteligentní tísňové volání

Inteligentní nouzové volání v případě nehody automaticky kontaktuje telefonní centrum BMW Call Center, aby co nejrychleji aktivovalo záchranný řetězec. Při tom je přenesena poloha vozidla, a je-li to možné, také navázán ústní kontakt s dotyčnou osobou. Systém lze spustit také ručně, např. na pomoc dalším účastníkům silničního provozu.

Komfortní sedlo pro spolujezdce

Komfortní sedlo pro spolujezdce nabízí díky širší sedací ploše a přídavnému polstrování citelně větší komfort při sezení a tím ještě více bezstarostných kilometrů pro spolujezdce. Lze jej kombinovat se všemi variantami sedadel pro řidiče.

Vyhřívané rukojeti

Již nikdy nebudeš mít studené ruce: to zajišťují elektricky vyhřívané rukojeti s vícestupňovou regulací. Zvyšují komfort a zajišťují vyšší bezpečnost, neboť s teplýma rukama a větším citem v prstech se prostě lépe daří kontrola nad vozidlem. Vyhřívání rukojetí se pohodlně ovládá kombinovaným spínačem na řidítkách.

BMW Motorrad Special

Žádné šroubování, žádná překvapení, žádné kompromisy. S Option 719 získáš kus skutečné historie motocyklů BMW, která tvé motorce propůjčí osobitost a zároveň splní nejvyšší standard kvality. V Option 719 najdeš mimořádně kvalitní designovou výbavu, jako jsou exkluzivní balíčky frézovaných dílů Option 719 a působivá dvoubarevná kola. Tyto doplňky si můžeš nyní objednat přímo z továrny.

Od začátku je rozsah navržen s harmonickým začleněním do celkového vzhledu stroje tak, aby se všechny součásti dokonale integrovaly do jeho konceptu a poskytly motocyklu harmonický a exkluzivní vzhled.

Propojení dlouholetých zkušeností v oblasti vývoje ve společnosti BMW Motorrad a souhra složitých výrobních procesů umožňují novou úroveň hodnoty a exkluzivity. V našem konfigurátoru si můžeš svou mašinu přizpůsobit pomocí příslušenství Option 719 tak, aby ještě více odpovídala tvým představám, a montáž nechat na tom, kdo zná tvůj motocykl BMW nejlépe. Na nás.

+ Zobrazit více
Více informací external-link-arrow-slim
Kola Option 719

Tvůj charakter, tvůj bike

Stylový design a nejlepší zpracování se odráží i u kol: máš možnost vybrat si mezi koly Option 719 Classic nebo Option 719 Sport. Ať už se rozhodneš jakkoliv, kola dají vyniknout tvé osobnosti.

Balíčky frézovaných dílů

Balíček frézovaných dílů Option 719 Classic

Balíček frézovaných dílů Classic v exkluzivní Option 719 obsahuje vysoce kvalitní komponenty se stříbrným vzhledem s designovými akcenty. Frézované díly z eloxovaného hliníku prozrazují lásku k detailům a vytvářejí exkluzivní hodnotu. Option 719 podtrhuje vnímání kvality stroje. Balíček frézovaných dílů Option 719 Classic obsahuje frézované kryty hlav válců včetně krytu zapalovací cívky, zátky na plnění oleje a přední kryt motoru. Kryty hlav válců a přední kryt motoru vznikají volným kováním.

Balíček frézovaných dílů Option 719 Classic II obsahuje kryt vyrovnávací nádoby, nastavitelné opěrky nohou řidiče, frézovanou páku nožní brzdy a řadicí páku a také libovolně nastavitelné páky ruční brzdy a spojky. Dalším optickým prvkem jsou frézovaná zrcátka v čistě hliníkovém vzhledu.

Balíčky frézovaných dílů Option 719 Shadow

Balíčky frézovaných dílů Option 719 Shadow zdůrazňují svými kvalitními hliníkovými komponenty v černé/stříbrné barvě sportovní charakter motorky. Obsahuje přední kryt motoru a kryty hlav válců, kryt zapalovací cívky, zátky na plnění oleje a černé plastové brusiče na krytech hlav válců. Balíčky frézovaných dílů Option 719 Shadow II obsahují nožní a ruční páky, zrcátka a vysoce kvalitní a přesné stupačky. Frézované kryty vyrovnávací nádoby v sobě kombinují styl a funkčnost.

Balíček frézovaných dílů Option 719 Storm

Oba balíčky frézovaných dílů Storm a Storm II z exkluzivní varianty Option 719 dodávají svými kvalitními komponenty ve strohém stříbrnošedém vzhledu designový akcent. Frézované díly z eloxovaného hliníku prozrazují lásku k detailům a vytvářejí exkluzivní hodnotu. Option 719 podtrhuje vnímání kvality stroje. Všechny frézované díly jsou spolu perfektně sladěny a skvěle ladí také s designem mašiny. Balíček frézovaných dílů Option 719 Storm obsahuje v oblasti motoru kryty hlav válců včetně krytu zapalovací cívky, zátky na plnění oleje a přední kryt motoru. Balíček frézovaných dílů Option 719 Storm II obsahuje zrcátka, frézovaný kryt vyrovnávací nádoby, nastavitelné opěrky nohou řidiče, frézovanou páku nožní brzdy a řadicí páku a také libovolně nastavitelné páky ruční brzdy a spojky.

Oba balíčky frézovaných dílů Storm a Storm II z exkluzivní varianty Option 719 dodávají svými kvalitními komponenty ve strohém stříbrnošedém vzhledu designový akcent. Frézované díly z eloxovaného hliníku prozrazují lásku k detailům a vytvářejí exkluzivní hodnotu. Option 719 podtrhuje vnímání kvality stroje. Všechny frézované díly jsou spolu perfektně sladěny a skvěle ladí také s designem mašiny. Balíček frézovaných dílů Option 719 Storm obsahuje v oblasti motoru kryty hlav válců včetně krytu zapalovací cívky, zátky na plnění oleje a přední kryt motoru. Balíček frézovaných dílů Option 719 Storm II obsahuje zrcátka, frézovaný kryt vyrovnávací nádoby, nastavitelné opěrky nohou řidiče, frézovanou páku nožní brzdy a řadicí páku a také libovolně nastavitelné páky ruční brzdy a spojky.

Příslušenství pro R 1250 R

Sportovní tlumič výfuku

Špičková kvalita: kvalitní slip-on tlumič výfuku, vyrobený z titanu, s karbonovým zakončením, zajistí silný zvuk a sportovní vzhled. Kromě toho je sportovní tlumič výfuku, vyráběný společností Akrapovič lehčí než standardní tlumič.

Úložné systémy

Cestovní kufr a horní kufr

Kvalitní skořepinové cestovní kufry poskytují dostatečný objem 32 litrů a 31 litrů pro zavazadla nebo přilbu. Kufry chráněné před stříkající vodou jsou uzamykatelné a doporučují se jako perfektní společník na cestách pro krátké i delší trasy. Víka se dají do široka otevřít a usnadňují nakládání. S nákladem až do 10 kg poskytují skořepinové kufry dostatek prostoru. Doporučená nejvyšší rychlost s namontovanými kufry je 180 km/h. Praktickými variantami jsou vodotěsné vnitřní kapsy, které jsou perfektně sladěny s cestovními kufry.

Vodotěsný plastový horní kufr poskytuje s objemem 30 litrů dostatek místa pro helmu. Volitelné lakování vík a pantů Soft-Close, které umožňují jemné zavírání víka, v barvách matná asfaltová šedá metalíza, černá metalíza Black storm nebo bílá Light white, podtrhuje dojem vysoké kvality. Maximální zatížení činí 5 kg. 

Vnitřní kapsa pro cestovní kufr a horní kufr

Vhodná vnitřní kapsa pro cestovní kufr a horní kufr zavazadla uspořádá a usnadňuje nakládání a vykládání. Díky držadlu a popruhu přes rameno je kapsa rychle po ruce a lze ji snadno transportovat. Mezi praktické detaily patří obvodový třístranný zip a síťka ve víku.

Malý tankvak, 5-9 l

Malý vak na nádrž z odolné polyesterové tkaniny s povrchovou úpravou z PU je ideálním společníkem na krátké cesty. Vodotěsná hlavní přihrádka s vnitřní kapsou, vnější kapsa, rozšířitelný objem z 5 na 9 litrů, držadlo a odnímatelný popruh jsou praktičtí pomocníci, kteří každodenně plní téměř všechna přání.

Design

Option 719 nastavitelné stupačky

Hliníkové stupačky řidiče jsou nastavitelné do tří poloh a vedle ergonomických předností nabízí také vysokou míru komfortu. Kvalitní frézované díly exkluzivní série Option 719 lze upravit podle sportovního stylu jízdy nebo podle rozdílné výšky řidičů a zajišťují tak ještě lepší kontrolu i v nakloněné pozici.

Option 719 nastavitelné pedály

Frézované pedály Classic exkluzivní řady Option 719 jsou nastavitelné a podtrhují klasický charakter motocyklu. Ve správném nastavení lze pedály jemněji obsluhovat i při jízdě v terénu ve stoje. Kvalitní frézované díly série Option 719 navíc stroj zhodnocují.

Ergonomie a komfort

Sedla jezdce

Nízké sedlo jezdce, černé:

O 60 mm nižší sedlo v černé barvě usnadňuje nastupování a sestupování a zlepšuje dosažitelnost na zem. S motocyklem tak lze snadněji zacházet a mít nad ním kontrolu.

 

Sportovní sedlo jezdce, černé:

Sedlo Sport v černé barvě s vyšším a užším sériovým sedadlem podporuje díky aktivnímu posedu sportovní styl jízdy. Díky výšce sedla 840 mm se výborně hodí i pro vysoké řidiče. 

Komfortní sedlo spolujezdce

Komfortní sedlo spolujezdce nabízí díky širší sedací ploše a přídavnému polstrování citelně větší komfort při sezení a tím ještě více bezstarostných kilometrů pro spolujezdce. Lze jej kombinovat se všemi variantami sedel pro řidiče.

Tónovaný sportovní čelní štít

Tónovaný štít proti větru Sport s povrchovou úpravou proti poškrábání citelně ulehčuje horní části těla od tlaku větru a poskytuje sportovní akcent. Klasický vzhled roadsteru zůstává zachován, ale s ním se dají snadněji zvládat i rychlé dálniční etapy nebo delší jízdy.  

Navigace a komunikace

BMW Navigator VI

Multifunkční Navigátor VI přemění plánování trasy na dětskou hru. Systém s 16GB flash pamětí a pětipalcovou dotykovou obrazovkou vždy spolehlivě najde cestu. Díky kruhovému polarizačnímu filtru (CPOL) je vodotěsný displej snadno čitelný i na přímém slunečním světle. Displej s vysokým rozlišením v designu chytrého telefonu poskytuje všechny základní informace, a poskytuje potřebný přehled v každé situaci. Mnohé další funkce dělají z plánování a jízdy vzrušující zážitek. To umožňuje vytvářet trasy podle tvých osobních preferencí, aby sis mohl vychutnat jízdu vinutými zatáčkami nebo po vesnických silničkách bez provozu. V neznámém terénu je volba „výlet s návratem do bodu výjezdu“ obzvláště užitečná, neboť tě vždy spolehlivě dovede do počátečního bodu.

Připojení Bluetooth ke komunikačnímu systému BMW Motorrad a volitelná aplikace na propojení chytrého telefonu umožňují čistou multimediální zábavu na cestách: navigační zprávy, telefonní hovory a streamování hudby, stejně jako vyhledávání předpovědi počasí nebo informace o dopravních kolonách nejsou žádným problémem. Spolu s přípravou na navigaci jsou také k dispozici další funkce jako „Můj motocykl“, a lze je také ovládat pomocí multifunkčního ovladače na řidítku.

Každý, kdo si zvolil variantu s předem nainstalovanými mapami, získá doživotně bezplatné aktualizace map.

Bezpečnost

Ochranný rám motoru

Robustní kryt motoru, vyrobený z leštěné nerezové oceli, spolehlivě chrání oblast válců před poškozením, aniž by byl omezen náklon motocyklu. Stabilní trubková konstrukce může dokonce odolávat drsným nárazům, a může zabránit většímu poškození při pádu v terénu a na silnici.

Option 719 kryt hlavy válců Classic

Kryty hlavy válců v exkluzivní variantě Option 719 zvýrazňují díky stříbrnému vzhledu design roadsteru. Motor Boxer poutá pozornost i díky těmto kvalitně frézovaným krytům z eloxovaného hliníku. Exkluzivní speciální díly nesou nápis "Option 719" a podtrhují kvalitní charakter stroje.

Navrhni si svoje BMW R 1250 R

Zvol si svůj styl a svojí výbavu – v konfigurátoru si můžeš sestavit své vlastní BMW R 1250 R.

Nakonfiguruj si ten svůj
spinner