Odstartováno na další túru

R 1250 RS je ta správná motorka pro sprint na dlouhé trati. S provedením Styl Sport je to vidět již na první pohled. Asistent řazení Pro ti udělá řazení ještě snazším, neboť vypínání spojky prostě odpadá. Elektronické odpružení Dynamic ESA a jízdní režimy Pro se postarají, aby ses mohl soustředit na to nejdůležitější – svou radost z jízdy. Bezpečnost a pohodlí nepřijdou nikdy zkrátka s komfortní sadou, ABS Pro a inteligentním tísňovým voláním E-Call. Díky Keyless Ride neztrácíš žádný čas: Prostě jen sedneš a nastartuješ svoji motorku R 1250 RS.

+ Zobrazit více
Styl Sport

Ve stylu Sport se dynamicky působící barevné řešení v matné metalíze Austin Yellow postará o velkou míru pozornosti. K tomu kvalitní materiály a povrchy. Nápis Sport, velké barevné pásky a kvalitní komponenty z nerezové oceli doplňují extravagantní vzhled sportovního toureru, zvýrazněný optickou lehkostí.

Dynamický balíček

Dynamický balíček zlepšuje sportovní vlastnosti stroje na silnici a zároveň zajišťuje mimořádnou bezpečnost. Mezi doplňkové vybavení patří jízdní režimy Pro s ABS Pro, Dynamic Traction Control (DTC), brzdový asistent DBC a Hill Start Assist (HSC), Shift Assist Pro a denní světla a LED směrovky.

Jízdní režimy Pro

Díky volitelným režimům řízení Pro je možné dále rozšiřovat rozsah použití stroje a přizpůsobovat jej různým situacím a účelům jízdy. Kromě reakce na plyn se upravuje také regulační chování dynamického řízení trakce DTC.

Asistent řazení Pro

Asistent řazení Pro umožňuje řazení směrem nahoru a dolů bez použití spojky téměř při všech zatíženích a otáčkách. Asistent tak zajišťuje zřetelně snížené časy řazení, uvolnění ruky na spojce a tím i větší komfort, dynamiku a radost z jízdy.

ABS Pro

Díky inovativnímu ABS Pro zůstává motocykl řidičem ovladatelný i při brzdění v šikmé poloze. Protože senzory dodatečně zjišťují úhel sklonu, lze brzdový tlak lépe kontrolovat i při zatáčení. Stroj se nestaví tak silně a jezdci se tak lépe udržuje správný směr.

LED směrovky

Zářivé entrée: atraktivní LED směrovky s bílou kontrolkou přesvědčivě zaujmou svým štíhlým designem a moderní technologií osvětlení. Reagují rychleji než klasické žárovky a mají výrazně delší životnost. V silničním provozu z toho jednoznačně vyplývá vyšší bezpečnost.

Dynamická ESA

Díky systému Dynamická ESA (Electronic Suspension Adjustment) bude dosaženo stabilnějších, a tím ještě jistějších jízdních vlastností. Systém automaticky reguluje tlumení a předpětí pružiny vzpěry v závislosti na jízdních podmínkách a zatížení a nabízí nejvyšší úroveň pohodlí a přilnavosti na všech površích i ve sklopené poloze.

Sportovní sedlo

Sportovní sedlo s o 20 mm vyšším a užším sedadlem řidiče podporuje díky aktivnímu posedu sportovní styl jízdy. Zvláště vhodné je pro vysoké postavy. Pohodlný úhel kolen totiž řidiči umožňuje citelně vyšší komfort při posedu a díky tomu ještě více bezstarostných kilometrů i na dlouhých cestách.

Keyless Ride

Díky funkci Keyless Ride může zůstat klíč od motocyklu nyní v kapse. Protože systém klíče je mimořádně pohodlný a umožňuje jezdci, aby svůj stroj nastartoval jednoduše stisknutím tlačítka. Takto lze odemykat i zámek řízení a víčko palivové nádrže. Takže motto je: stačí nasednout a vyjet!

HP sportovní tlumič výfuku

Špičková kvalita: kvalitní tlumič výfuku Slip-on z titanu s karbonovou koncovkou zajišťuje jadrný zvuk a sportovní vzhled. Kromě toho je sportovní tlumič výfuku, vyráběný společností Akrapovič lehčí než standardní tlumič. 

Balíček frézovaných dílů HP

Balíček frézovaných dílů HP zdůrazňuje díky vysoce kvalitním hliníkovým komponentám ve dvoubarevném vzhledu sportovní charakter motocyklu a značku HP. Frézované speciální díly z eloxovaného hliníku dotvářejí vysokou vizuální hodnotu.

Více cestovního pohodlí ve dvou

Motorka R 1250 RS se skvěle hodí pro vyjížďky ve dvou. Díky možnostem pro zvětšení úložného prostoru a dalším možnostem výběru příslušenství uložíš ty i tvůj spolujezdec bezpečně vše, co je pro vaši vyjížďku třeba. Tak budete rychle uhánět kupředu, se správným doplňkovým zařízením, jako je navigace VI však nikdy neztratíte orientaci. Rozšířené jízdní režimy a další volitelné příslušenství jako ECALL vám umožní dostat se bez starostí a pohodlně do cíle.

+ Zobrazit více
Černá metalíza Black storm

Černá metalíza Black storm, barva základního modelu, dodává stroji mimořádně dynamický a nadupaný vzhled. Kryty hlav válců jsou v achátově šedé metalíze, kola pak v asfaltově šedé matné metalíze.

Balíček pro komfort

S balíčkem pro komfort na palubě jde ideálně spojit potěšení z jízdy a bezpečnost. Balíček zahrnuje: řízení tlaku v pneumatikách (TPC), pohodlné vyhřívané rukojeti a pochromovaný výfukový systém.

Balíček pro cestování

Díky cestovnímu balíčku je i delší cestování příjemným a pohodlným zážitkem. To je zajištěno doplňky, jako jsou nosiče zavazadel, tempomat, automatický podvozek Dynamic ESA, systém bezklíčové jízdy Keyless Ride a příprava pro navigační systém.

Nosič zavazadel

Ke stabilnímu nosiči zavazadel z černé práškované oceli lze snadno a bezpečně upevnit cestovní kufr.

Příprava pro navigaci

Příprava pro navigaci s držákem a kolébkou na řídítkách slouží k bezpečnému upevnění a integraci navigace BMW Motorrad Navigator do koncepce ovládání motocyklu. Ovládání navigačních systémů a funkce konektivity probíhají pohodlně prostřednictvím multiovladače na levé straně řidítek.

Dynamická ESA

Díky systému Dynamická ESA (Electronic Suspension Adjustment) bude dosaženo stabilnějších, a tím ještě jistějších jízdních vlastností. Systém automaticky reguluje tlumení a předpětí pružiny vzpěry v závislosti na jízdních podmínkách a zatížení a nabízí nejvyšší úroveň pohodlí a přilnavosti na všech površích i ve sklopené poloze.

Jízdní režimy Pro

Díky volitelným režimům řízení Pro je možné dále rozšiřovat rozsah použití stroje a přizpůsobovat jej různým situacím a účelům jízdy. Kromě reakce na plyn se upravuje také regulační chování systému ABS, dynamického řízení trakce DTC, brzdného asistenta DBC i nastavení elektronického odpružení Dynamic ESA.

ABS Pro

Díky inovativnímu ABS Pro zůstává motocykl řidičem ovladatelný i při brzdění v šikmé poloze. Protože senzory dodatečně zjišťují úhel sklonu, lze brzdový tlak lépe kontrolovat i při zatáčení. Stroj se nestaví tak silně a jezdci se tak lépe udržuje správný směr.

Denní svícení

LED světlo pro denní svícení zajišťuje více bezpečnosti v silničním provozu. Díky moderní technologii LED se zlepšuje viditelnost motocyklu. Kromě pohodlné automatické funkce lze denní svícení zapnout také ručně a zdůraznit tak nezaměnitelný ikonický vzhled.

Inteligentní tísňové volání

Inteligentní nouzové volání se v případě nehody automaticky obrátí na telefonní centrum BMW Call Center, aby se co nejrychleji aktivoval záchranný řetězec. Při tom je přenesena poloha vozidla, a je-li to možné, také navázán ústní kontakt s dotyčnou osobou. Systém lze spustit také ručně, např. na pomoc dalším účastníkům silničního provozu.

Cestovní kufr v asfaltově šedé matné metalíze

Kvalitní skořepinový cestovní kufr pro levostrannou montáž poskytuje svým objemem 32 litrů dostatek místa pro cestovní zavazadla nebo motocyklistickou přilbu. Kufr chráněný před stříkající vodou s lakovaným víkem v asfaltově šedé matné metalíze, je uzamykatelný a doporučuje se jako perfektní společník na cestách pro krátké i delší trasy.

Horní kufr, 30 l

Vodotěsný plastový horní kufr poskytuje s objemem 30 litrů dostatek místa pro helmu. Volitelné lakování vík a pantů Soft-Close, které umožňují jemné zavírání víka, v barvách granitově šedá matná metalíza nebo závodní červená Racing red, podtrhuje dojem vysoké kvality. Maximální zatížení činí 5 kg.

BMW Motorrad Navigator VI

S navigací VI si přijdou na své nejen příznivci cestování. Plánování tras s tímto systémem je hračka a díky četným doplňkovým funkcím je každá cesta zážitkem. Pětipalcový dotykový displej je vodotěsný, skvěle čitelný i při přímém dopadu slunečního záření a zajišťuje potřebný přehled.

Více elegance pro další cestu

Ať již tvoje cesta vede kamkoliv – bude pohodlná a senzační. Speciální úpravy BMW Motorrad zvýrazňující design a vylepšení detailů na správném místě propůjčí tvé motorce R 1250 RS to určité něco a nechají tak ještě více vyniknout celkový dojem.

+ Zobrazit více
Styl Exclusive

Ve stylu Exclusive je motocykl prezentován v sportovně elegantním a výrazném laku barvy modré metalízy Imperial blue. K tomu kvalitní materiály a povrchy. Exkluzivní logo, velké barevné pásky a vysoce kvalitní nerezové komponenty doplňují image sportovně cestovního motocyklu.

Balíček pro komfort

S komfortním balíčkem na palubě jde ideálně spojit potěšení z jízdy a bezpečnost. Komponenty zahrnují řízení tlaku v pneumatikách (TPC), pohodlně vyhřívaná madla řídítek pro chladnější období a pochromovaný výfukový systém.

Dynamický balíček

Dynamický balíček zlepšuje sportovní vlastnosti stroje na silnici a zároveň zajišťuje mimořádnou bezpečnost. Mezi doplňkové vybavení patří jízdní režimy Pro s ABS Pro, Dynamic Traction Control (DTC), brzdový asistent DBC a Hill Start Assist (HSC), Shift Assistant Pro a denní světla a LED směrovky.

Kryt nádrže Pure

Kryt nádrže Pure z nerezové oceli tryskané skleněnými perličkami propůjčuje střednímu krytu nádrže odolný, matně lesklý povrch.

Denní svícení

LED světlo pro denní svícení zajišťuje více bezpečnosti v silničním provozu. Díky moderní technologii LED se zlepšuje viditelnost motocyklu. Kromě pohodlné automatické funkce lze denní svícení zapnout také ručně a zdůraznit tak nezaměnitelný ikonický vzhled.

Pochromovaný výfukový systém

Výfukový systém s vysoce kvalitním chromovaným zadním tlumičem a rozdělovačem se prezentuje v okouzlujícím, obzvláště vznešeném vzhledu. Pětihranný design robustního koncového tlumiče umožňuje větší volnost při sklonu, navíc odkrývá pohled na zadní kolo.

LED směrovky

Zářivé entrée: atraktivní LED blinkry s bílou kontrolkou přesvědčivě zaujmou svým štíhlým designem a moderní technologií osvětlení. Reagují rychleji než klasické žárovky a mají výrazně delší životnost. V silničním provozu z toho jednoznačně vyplývá vyšší bezpečnost.

Balíček frézovaných dílů Option 719 Classic

Balíček frézovaných dílů Classic v exkluzivní variantě Option 719 obsahuje vysoce kvalitní komponenty se stříbrným vzhledem s designovými akcenty. Speciální frézované díly z eloxovaného hliníku prozrazují pozornost k detailům a vytvářejí exkluzivní hodnotu. Option 719 zdůrazňuje vnímanou kvalitu stroje.

Option 719 kola Classic

Exkluzivní dvoubarevná kola ze sady Option 719 Classic svým kontrastním frézováním zvýrazňují design motocyklu. Jsou perfektně sladěna s klasickým vzhledem ostatních speciálních dílů ze sady Option 719 a HP a díky své kvalitní povrchové úpravě splňují nejvyšší nároky na kvalitu.

BMW Motorrad Spezial

Žádné pochyby, žádná překvapení, žádné kompromisy. S BMW Motorrad Spezial získáš motocykl se špetkou své osobnosti a nejvyššími standardy kvality. V BMW Motorrad Spezial najdeš obzvláště vysoce kvalitní speciální výbavu jako exkluzivní balíčky frézovaných dílů Option 719 a barvy Option 719 nebo HP sportovní tlumič výfuku. Tuto výbavu si můžeš nyní objednat již při výrobě motocyklu.

Od začátku je rozsah navržen s harmonickým začleněním do celkového vzhledu vozidla tak, aby se všechny součásti dokonale integrovaly do konceptu vozidla a poskytly motocyklu harmonický a exkluzivní vzhled.

Kombinace let zkušeností a vývoje ve společnosti BMW Motorrad a interakce složitých výrobních procesů ve spojení s tradiční ruční prací umožňují dosažení nové úrovně hodnoty a exkluzivity. S naším konfigurátorem si můžeš svůj motocykl přizpůsobit pomocí speciálního sortimentu tak, aby ještě více odpovídal tvým představám a nechat si vše precizně namontovat těmi, kteří znají tvůj motocykl BMW nejlépe. Námi.

+ Zobrazit více
Více informací external-link-arrow-slim

Option 719

Se sadou Option 719 získáš kvalitní balíčky frézovaných dílů, exkluzivní speciální lakování a kola. Přímo z továrny tak můžeš svému R 1250 RS vtisknout osobní punc.

+ Zobrazit více
Option 719 metalíza Stardust

Speciální barva Option 719 metalíza Stardust propůjčuje stroji exkluzivní, zvlášť ušlechtile vypadající lesk. Při dopadu světla se ukazují stále nové fascinující efekty. Jedinečný vzhled je doplněn spojlerem motoru a krytem nádrže z nerezu.

Sedlo Option 719

Sedlo Option 719 se prezentuje v ušlechtilé tmavě hnědé barvě. Získá si tě jemnou haptikou, decentním mramorováním, kvalitními ozdobnými švy a atraktivním prošíváním. Všité textilní vlaječky s logem Option 719 Logo v kontrastním švu doplňují exkluzivní design. Sedlo má sériovou výšku.

Option 719 kola Classic

Exkluzivní dvoubarevná kola ze sady Option 719 Classic svým kontrastním frézováním zvýrazňují design motocyklu. Jsou perfektně sladěna s klasickým vzhledem ostatních speciálních dílů ze sady Option 719 a HP a díky své kvalitní povrchové úpravě splňují nejvyšší nároky na kvalitu.

Balíčky frézovaných dílů

Balíček frézovaných dílů HP

Balíček frézovaných dílů HP zdůrazňuje díky vysoce kvalitním hliníkovým komponentám ve dvoubarevném vzhledu sportovní charakter motocyklu a značku HP. Frézované speciální díly z eloxovaného hliníku dotvářejí vysokou vizuální hodnotu.

Balíček frézovaných dílů Option 719 Classic

Balíček frézovaných dílů Classic v exkluzivní variantě Option 719 obsahuje vysoce kvalitní komponenty se stříbrným vzhledem s designovými akcenty. Speciální frézované díly z eloxovaného hliníku prozrazují pozornost k detailům a vytvářejí exkluzivní hodnotu. Option 719 zdůrazňuje vnímanou kvalitu stroje.

Příslušenství pro R 1250 RS

HP díly

HP sportovní tlumič výfuku

Špičková kvalita: kvalitní tlumič výfuku Slip-on z titanu s karbonovou koncovkou zajišťuje jadrný zvuk a sportovní vzhled. Kromě toho je sportovní tlumič výfuku, vyráběný společností Akrapovič lehčí než standardní tlumič.

Úložné systémy

Cestovní kufr a horní kufr

Kvalitní skořepinové cestovní kufry poskytují dostatečný objem 32 litrů a 31 litrů pro zavazadla nebo přilbu. Kufry chráněné před stříkající vodou jsou uzamykatelné a doporučují se jako perfektní společník na cestách pro krátké i delší trasy. Víka se dají do široka otevřít a usnadňují nakládání. S nákladem až do 10 kg poskytují skořepinové kufry dostatek prostoru. Doporučená nejvyšší rychlost s namontovanými kufry je 180 km/h. Praktickými variantami jsou vodotěsné vnitřní kapsy, které jsou perfektně sladěny s cestovními kufry.

Vodotěsný plastový horní kufr poskytuje s objemem 30 litrů dostatek místa pro helmu. Volitelné lakování vík a pantů Soft-Close, které umožňují jemné zavírání víka, v barvách matná asfaltová šedá metalíza, černá metalíza Black storm nebo bílá Light white, podtrhuje dojem vysoké kvality. Maximální zatížení činí 5 kg. 

Vnitřní kapsa pro cestovní kufr a horní kufr

Vhodná vnitřní kapsa pro cestovní kufr a horní kufr zavazadla uspořádá a usnadňuje nakládání a vykládání. Díky držadlu a popruhu přes rameno je kapsa rychle po ruce a lze ji snadno transportovat. Mezi praktické detaily patří obvodový třístranný zip a síťka ve víku.

Malý tankvak, 5-9 l

Malý vak na nádrž z odolné polyesterové tkaniny s povrchovou úpravou z PU je ideálním společníkem na krátké cesty. Vodotěsná hlavní přihrádka s vnitřní kapsou, vnější kapsa, rozšířitelný objem z 5 na 9 litrů, držadlo a odnímatelný popruh jsou praktičtí pomocníci, kteří každodenně plní téměř všechna přání.

Design

Option 719 nastavitelné stupačky

Hliníkové stupačky řidiče jsou nastavitelné do tří poloh a vedle ergonomických předností nabízí také vysokou míru komfortu. Kvalitní frézované díly exkluzivní série Option 719 lze upravit podle sportovního stylu jízdy nebo podle rozdílné výšky řidičů a zajišťují tak ještě lepší kontrolu i při jízdě v terénu ve stoje.

Option 719 nastavitelné pedály

Frézované pedály Classic exkluzivní řady Option 719 jsou nastavitelné a podtrhují klasický charakter motocyklu. Ve správném nastavení lze pedály jemněji obsluhovat i při jízdě v terénu ve stoje. Kvalitní frézované díly série Option 719 navíc stroj zhodnocují.

Ergonomie a komfort

Sedla jezdce

Vysoké sedlo jezdce, černé:

O 30 mm vyšší sedlo jezdce v černé barvě se hodí zvláště pro vysoké řidiče. Pohodlný úhel kolen jezdci umožňuje citelně vyšší komfort při posedu a díky tomu ještě více bezstarostných kilometrů právě na dlouhých cestách.

 

Nízké sedlo jezdce, černé:

O 30 mm nižší sedlo v černé barvě usnadňuje nastupování a sestupování a zlepšuje dosažitelnost na zem. S motocyklem tak lze snadněji zacházet a mít nad ním kontrolu.

 

Sportovní sedlo jezdce, černé:

Sedlo Sport v černé barvě s vyšším a užším sériovým sedadlem podporuje díky aktivnímu posedu sportovní styl jízdy. Díky výšce sedla 840 mm se výborně hodí i pro vysoké řidiče.

Tónovaný čelní štít

Tónovaný čelní štít zdůrazňuje sportovní charakter stroje. Povrchová úprava proti poškrábání zajišťuje jeho trvalou průhlednost. Rozměry a tvar odpovídají sériovému čelnímu štítu.

Navigace a komunikace

BMW Navigator VI

Multifunkční Navigátor VI přemění plánování trasy na dětskou hru. Systém s 16GB flash pamětí a pětipalcovou dotykovou obrazovkou vždy spolehlivě najde cestu. Díky kruhovému polarizačnímu filtru (CPOL) je vodotěsný displej snadno čitelný i na přímém slunečním světle. Displej s vysokým rozlišením v designu chytrého telefonu poskytuje všechny základní informace, a poskytuje potřebný přehled v každé situaci. Mnohé další funkce dělají z plánování a jízdy vzrušující zážitek. To umožňuje vytvářet trasy podle tvých osobních preferencí, aby sis mohl vychutnat jízdu vinutými zatáčkami nebo po vesnických silničkách bez provozu. V neznámém terénu je volba „výlet s návratem do bodu výjezdu“ obzvláště užitečná, neboť tě vždy spolehlivě dovede do počátečního bodu.

Připojení Bluetooth ke komunikačnímu systému BMW Motorrad a volitelná aplikace na propojení chytrého telefonu umožňují čistou multimediální zábavu na cestách: navigační zprávy, telefonní hovory a streamování hudby, stejně jako vyhledávání předpovědi počasí nebo informace o dopravních kolonách nejsou žádným problémem. Spolu s přípravou na navigaci jsou také k dispozici další funkce jako „Můj motocykl“, a lze je také ovládat pomocí multifunkčního ovladače na řidítku.

Každý, kdo si zvolil variantu s předem nainstalovanými mapami, získá doživotně bezplatné aktualizace map.

Bezpečnost

Ochranný rám motoru

Robustní kryt motoru, vyrobený z leštěné nerezové oceli, spolehlivě chrání oblast válců před poškozením, aniž by byl omezen náklon motocyklu. Stabilní trubková konstrukce může dokonce odolávat drsným nárazům, a může zabránit většímu poškození při pádu v terénu a na silnici.

Option 719 kryty hlavy válců Classic

Kryty hlavy válců v exkluzivní variantě Option 719 zvýrazňují díky stříbrnému vzhledu design roadsteru. Motor Boxer poutá pozornost i díky těmto kvalitně frézovaným krytům z eloxovaného hliníku. Exkluzivní speciální díly nesou nápis "Option 719" a podtrhují kvalitní charakter stroje.

spinner